Постанова
від 13.03.2015 по справі 574/267/15-п
БУРИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 574/267/15-п

3/574/67/2015

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2015 року Буринський районний суд Сумської області в складі:

головуючої судді Комлєвої В.С.

за участю секретаря Лігерко Т.О.

прокурора Герасименко Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Буринь матеріали адміністративної справи, які надійшли від прокуратури Буринського району Сумської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, тимчасово не працюючого, такого, що до адміністративної відповідальності, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», не притягався,

за ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи депутатом Олександрівської сільської ради Буринського району шостого скликання, тобто суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, визначеним пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», не повідомив про конфлікт інтересів при наданні у власність йому та його матері ОСОБА_2 земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель комунальної власності за межами населеного пункту на території Олександрівської сільської ради Буринського району, зокрема земельної ділянки з кадастровим номером 5920980400:04:001:0627 площею 1,5128 га та земельної ділянки з кадастровим номером 5920980400:04:001:0626 площею 1,5128 га. Вказане питання розглядалось 29.01.2015 року на 34 сесії VI скликання Олександрівської сільської ради і за дане рішення проголосувало 11 депутатів із 11 присутніх на сесії сільської ради, в тому числі депутат ОСОБА_1 При цьому правопорушник ОСОБА_1, достовірно знаючи про конфлікт інтересів між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення дій під час виконання наданих йому службових повноважень, не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі не повідомив безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, чим порушив вимоги п.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою визнав у повному обсязі і пояснив, що дійсно голосував за виділення земельної ділянки йому та його матері, не повідомивши сільського голову про конфлікт інтересів. Порушення допустив через недостатню обізнаність з чинним законодавством, значний обсяг роботи, у подальшому зобов'язувався таких порушень не допускати та усунути конфлікт інтересів.

Крім повного визнання своєї вини самим ОСОБА_1 його вина підтверджується іншими доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Із довідки сільського голови від 03.03.2015 року встановлено, що ОСОБА_1 являється депутатом Олександрівської сільської ради шостого скликання.

Відповідно до п. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат сільської ради є депутатом місцевої ради.

Таким чином, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, визначеним пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Відповідно до п. 1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», особи, зазначені у пункті І, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані:

1) уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів;

2) невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Відповідно до ч. 2 ст. 172-7 КУпАП під конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.

Таким чином суд вважає, що ОСОБА_1, будучи депутатом сільської ради району, тобто депутатом місцевої ради, порушив вимоги щодо урегулювання конфлікту інтересів, а саме не вжив всіх заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі не повідомив безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, тобто вчинив дії, які містять ознаки адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, що підтверджується матеріалами справи.

При обранні міри стягнення, виходячи з матеріалів справи, враховуючі обставини вчинення правопорушення, особу правопорушника, суд вважає, що ОСОБА_1слід притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Керуючись ст.ст. 245 283, 284 КУпАП,

постановив:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП. та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 36,54 гривень.

Постанова може бути оскаржена чи опротестована до апеляційного суду Сумської області через Буринський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Буринського

районного суду ОСОБА_3

СудБуринський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення13.03.2015
Оприлюднено02.07.2015
Номер документу45659255
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —574/267/15-п

Постанова від 13.03.2015

Адмінправопорушення

Буринський районний суд Сумської області

Комлєва В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні