15/69
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"06" червня 2006 р. Справа № 15/69
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Мохонько К.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 15/69
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградському районі м. Кіровоград
до відповідача: Відкритого акціонерного товариства "Пересувна механізована колона № 137" с. Бережинка Кіровоградського району
про стягнення 5974 грн. 90 коп.
ПРЕДСТАВНИКИ:
від позивача - Твердохліб О.І. , довіреність № 76/07/39 від 16.01.06 ;
від відповідача - не з'явився ;
при секретарі судового засідання – Грищенко Ю.І. ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом про стягнення з відповідача 5974 грн. пені. В судовому засіданні представник позивача позов підтримав. Відповідач до суду двічі поспіль не з'явився, про причини неявки не повідомив, ніяких клопотань не подавав, хоча належним чином сповіщений про час і місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Так як строк розгляду справи визначений ст. 122 КАС України закінчується 10.06.06р. і продовженню не підлягає, то господарський суд вважає за необхідне розглядати справу в даному судовому засіданні без участі представника відповідача. Письмові пояснення на позов відповідач не подав, позовні вимоги не заперечив.
Справа розглядається за наявними в ній документами та при даній явці сторін.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача господарський суд з'ясував наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до п. 4 ст. 18 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03р. / надалі Закон / страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.
Статтею 1 закону визначено, що страхові внески – кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше, та кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відповідно до цього Закону.
Згідно пунктів 6 та 12 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний / календарний місяць /, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до п. 2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальником у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і сплачуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно зі ст. ст. 23, 106 Закону спори, що виникають із правовідносин даного Закону вирішуються в судовому порядку і Пенсійний фонд має право на звернення до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Між сторонами укладений договір про розстрочення № 1 від 08.05.01р. За умовами договору відділ / позивач / надає платнику / відповідачу / розстрочку сплати боргу зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на суму 22199 грн. 04 коп. з 1 липня 2001 року по 1 квітня 2005 року під проценти, розраховані за період, що починається від дати укладення договору та закінчується останньою датою погашення розстроченого боргу, виходячи з облікової ставки НБУ, чинної на момент чергової сплати розстроченого платежу, а платник погашає зазначений борг у визначені строки. Відділ має право прийняти рішення про дострокове розірвання договору про розстрочення та рішення про надання розстрочки, і пред'явити до сплати нараховані на розстрочений борг проценти. Платник зобов'язується з дня дострокового розірвання договору про розстрочення сплатити невнесену суму розстроченого боргу, суму нарахованих на неї процентів та суму процентів, яка була нарахована на фактично сплачену розстрочену суму. Договір підписаний представниками сторін і посвідчений печатками підприємств.
Рішенням позивача від 01.02.06р. достроково розірваний договір № 1 від 08.05.01р. в зв'язку з тим, що відповідач накопичував новий борг / не сплачував поточні платежі / і не сплачував чергову частку розстроченого боргу протягом двох податкових періодів, наступних за податковим періодом, за який сплачується чергова частка розстроченого боргу. Борг, що підлягає перерахуванню до бюджету Пенсійного фонду України становить 14014 грн. 58 коп., в тому числі залишок 8039 грн. 68 коп. та нараховані на розстрочений борг проценти 5974 грн. 90 коп.
Доказів погашення 5974 грн. 90 коп. процентів сторони, в тому числі і відповідач, господарському суду не подали.
Позовні вимоги підлягають повному задоволенню.
Ухвалою господарського суду від 10.04.06р. в зв'язку із змінами в діючому законодавстві при вирішенні даного спору застосовується Кодекс адміністративного судочинства України.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 18, 20, 23, 64, 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ст. ст. 69 – 71, 86, 122, 158 – 163 Кодексу адміністративного судочинства України господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Пересувна механізована колона № 137" с. Бережинка Бережинське шосе 4 Кіровоградського району р/р 26009301331731 в Промінвестбанк МФО 323301 код ЄДРПОУ 01352571 на користь управління Пенсійного фонду України в Кіровоградського районі м. Кіровоград вул. Дарвіна 29 р/р 256053121217 в Кіровоградському облуправлінні ВАТ ДОБУ МФО 323475 код ЄДРПОУ 20650071 - 5974 грн. 90 коп. процентів.
За заявою стягувача після набрання постановою законної сили господарський суд видає виконавчий лист.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України – з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя К.М.Мохонько
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2006 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 4567 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Цюкало Ю.В. (переведений до ГС м. Києва)
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Цюкало Ю.В. (переведений до ГС м. Києва)
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні