Рішення
від 20.05.2015 по справі 173/818/15-ц
ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №173/818/15

Провадження №2-о/173/62/2015

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2015 р. м. Верхньодніпровськ

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Шевченко О.Ю.,

за участю:

секретаря судового засідання Демяненко С.І.,

заявника ОСОБА_1,

представника заявника - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщені суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення фактів, що має юридичне значення, заінтересовані особи: Ганнівська сільська рада Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, Верхньодніпровська районна державна адміністрація Дніпропетровської області,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області із заявою про встановлення фактів, що мають юридичне значення. В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що заявник народився 24 лютого 1970 року в с.Заполички Ганнівської сільської ради. У свідоцтві про народження його батьками зазначено: батько - ОСОБА_3, мати - ОСОБА_4. В свідоцтві про народження матері її прізвище та ім'я зазначені як «Лукач Катерина». За життя мати отримала державний акт серія ДП № 006183 від 8 листопада 2004 року, в якому власником земельної ділянки зазначено «Лукач Катерину Михайлівну». Після смерті матері заявник звернувся до державного нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину. Проте постановою від 15 квітня 2015 року державний нотаріус відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з неможливістю встановити факт родинних відносин у зв'язку з тим, що у його свідоцтві про народження його мати зазначена як ОСОБА_4. На підставі вищевикладеного заявник просив суд встановити факт належності ОСОБА_4 державного акту серія ДП № 006183 від 8 листопада 2004 року, а також встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_1 є рідним сином ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла 9 травня 2006 року.

В судовому засіданні заявник заяву підтримав та просив суд задовольнити заявлені вимоги. Суду пояснив, що за життя мати ніколи не надавала значенню тому, що в документах вона записана як «Лукач Катерина». Проте на справді її по батькові було «Михайлівна», проте ці відомості не збереглися та не були зазначені у свідоцтві про народження, а потім паспорті та свідоцтві про смерть. Скоріш за все відомості про неї як матір у його свідоцтві про народження були записані з її слів, так само як і в державному акті. Мати працювала в колгоспі та отримала земельну ділянку після розпаювання колгоспу. Оскільки її знали як ОСОБА_5, то мабуть так і записали в тих документах, на підставі яких видавався державний акт на землю.

Представник заявника заяву в судовому засіданні також підтримала, підтвердила обставини, викладені в заяві, суду пояснила, що встановлення даних фактів, що мають юридичне значення необхідно заявнику для оформлення спадщини.

Представник заінтересованої особи, Ганнівської сільської ради, в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, подали заяву про розгляд справи без їх участі.

Представник заінтересованої особи, Верхньодніпровської районної державної адміністрації, в судовому засіданні суду пояснила, що в 2004 році на підставі розпорядження голови Верхньодніпровської районної державної адміністрації, ОСОБА_4, мешканці с. Заполички, було видано державний акт на земельну ділянку. Державний акт видавався на підставі сертифікату, в якому особа зазначена як ОСОБА_4.

Суд, вислухавши пояснення осіб, які брали участь у справі, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, приходить до таких висновків.

Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.

9 травня 2006 року померла ОСОБА_4, про що виконавчим комітетом Ганнівської сільської ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області в Книзі реєстрації смертей зроблено відповідний актовий запис за № 10 та видано свідоцтво про смерть І-КИ № 092096 (а.с.7).

Після смерті ОСОБА_4, до державного нотаріуса Верхньодніпровської державної нотаріальної контори звернувся її син - ОСОБА_1 з метою отримання свідоцтва про право на спадщину. Проте державним нотаріусом Верхньодніпровської державної нотаріальної контори ОСОБА_1 було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії у зв'язку з тим, що надані ним документи не дають можливості встановити факт родинних відносин між спадкодавцем та спадкоємцем, про що було винесено відповідну постанову (а.с.8).

У зв'язку з чим ОСОБА_1 звернувся до суду.

Згідно із свідоцтвом про народження ІІ-НИ № 318624, виданим повторно Рожнятівським районним відділом ЗАГС Івано-Франківської області 18 березня 1981 року 7 грудня 1925 року в с. Петранка Рожнятівського району Івано-Франківської області народилася ОСОБА_4, про що книзі реєстрації актів про народження 8 грудня 1925 року зроблено запис № 114. В даному свідоцтві про народження відомості про батька відсутні (а.с.4).

Згідно з Ф-1 на отримання паспорту (а.с.24) та з копією самого паспорту АН 175843, виданого Верхньодніпровським РВ УМВС України в Дніпропетровській області від 29 серпня 2003 року (а.с.28) відомості про отримувача паспорту зазначено як ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с. Петранка Рожнятівського району Івано-Франківської області.

Так само у свідоцтві про смерть серія І-КИ № 092096, виданому виконкомом Ганнівської сільської ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області зареєстровано смерть ОСОБА_4, яка померла 9 травня 2006 року у віці 80 років (а.с. 7).

Згідно із свідоцтвом про народження І-КИ № 260976, виданим Ганнівською сільською радою Верхньодніпровського району Дніпропетровської області 24 лютого 1970 року в с. Заполички Верхньодніпровського району Дніпропетровської області народився ОСОБА_1, батьками якого записані: батько - ОСОБА_3; мати - ОСОБА_4 (а.с.5).

В судовому засіданні свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7 кожний окремо підтвердили, що знають заявника ОСОБА_1 як сина померлої ОСОБА_4, оскільки вони є мешканцями с. Заполички. Свідок ОСОБА_6 суду пояснила, що вона працювала в колгоспі разом з матір'ю заявника та всі її називали ОСОБА_4, як було її по батькові їй не відомо. Свідок ОСОБА_7 суду пояснила, що їй було відомо, що насправді мати заявника звали ОСОБА_4, проте в документах вона була записана як ОСОБА_4.

Довідкою Ганнівською сільської ради від 23 квітня 2015 року № 194 підтверджується, що ОСОБА_4 дійсно проживала в ІНФОРМАЦІЯ_2 по день смерті. ОСОБА_1 дійсно проживав разом з нею та є сином ОСОБА_4, що підтверджується господарською книгою № 3 за 1991-1995 роки, особовий рахунок № 42 (а.с.17).

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 256 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами. Частиною 2 ст. 256 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Досліджені у справі докази є достатніми для того, щоб встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, а саме, що померла ОСОБА_4 є матір'ю ОСОБА_1.

Встановлення даного факту необхідне для оформлення ОСОБА_1 спадкових прав. При цьому суд приймає до уваги, що інших спадкоємців за законом та за заповітом, які б прийняли спадщину після смерті ОСОБА_4 не має, отже в даному випадку відсутній спір про право.

Окрім того судом встановлено, що за життя ОСОБА_4 отримала державний акт на право власності на земельну ділянку серія ДП № 006163, виданий 8 листопада 2004 року на підставі розпорядження голови Верхньодніпровської районної державної адміністрації № 161-р від 28 квітня 2004 року (кадастровий номер земельної ділянки 1221081000-01-036-1180) (а.с.6).

Разом з тим в даному правовстановлюючому документі власником земельної ділянки записано ОСОБА_4, мешканку с. Заполички. Державний акт на право власності на земельну ділянку було видано на підставі розпорядження голови районної державної адміністрації від 28 квітня 2004 року № 161-р. Згідно з додатком до цього розпорядження серед списку громадян, яким надаються земельні ділянки в натурі (на місцевості) в розмірі земельної частки (паю) та видаються державні акти на право власності на земельні ділянки на території Ганівської сільської ради Верхньодніпровського району значиться ОСОБА_4.

В судовому засіданні свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7 кожний окремо підтвердили, що ОСОБА_4 майже все життя мешкала в с. Заполички. Вона була членом колгоспу та отримала земельну ділянку (пай) після розпаювання земель колгоспу.

Як було встановлено судом згідно з Ф-1 на отримання паспорту (а.с.24) та з копією самого паспорту АН 175843, виданого Верхньодніпровським РВ УМВС України в Дніпропетровській області від 29 серпня 2003 року (а.с.28) відомості про отримувача паспорту зазначено як ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с. Петранка Рожнятівського району Івано-Франківської області. Так само у свідоцтві про смерть серія І-КИ № 092096, виданому виконкомом Ганнівської сільської ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області зареєстровано смерть ОСОБА_4, яка померла 9 травня 2006 року у віці 80 років (а.с. 7).

Таким чином судом встановлено, що по батькові ОСОБА_4 в державному акті на право власності на земельну ділянку не збігається з її свідоцтвом про народження, паспортом та свідоцтвом про смерть, в яких по батькові взагалі не зазначено.

Враховуючи те, що внесення змін у державний акт зараз не можливо у зв'язку зі смертю ОСОБА_4 та відсутністю законодавчого врегулювання цього питання, суд приходить до висновку про те, що шляху підтвердження належності державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_4, окрім звернення до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення не має.

Згідно п.6 ч.1 ст. 256 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігається з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Таким чином зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту належності його матері, ОСОБА_4, державного акту на право власності на земельну ділянку серія ДП № 006163, виданого 8 листопада 2004 року на підставі розпорядження голови Верхньодніпровської районної державної адміністрації № 161-р від 28 квітня 2004 року та зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010411902904 (кадастровий номер земельної ділянки 1221081000-01-036-1180).

Судові витрати пов`язані з розглядом справи суд вважає за необхідне віднести на рахунок заявника.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 212-215, 256, 259 Цивільного процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення фактів, що має юридичне значення - задовольнити.

Встановити факт належності державного акту на право власності на земельну ділянку серія ДП № 006163, виданий 8 листопада 2004 року на підставі розпорядження голови Верхньодніпровської районної державної адміністрації № 161-р від 28 квітня 2004 року та зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010411902904 (кадастровий номер земельної ділянки 1221081000-01-036-1180) ОСОБА_4.

Встановити факт родинних відносин, а саме, що померла 9 травня 2006 року ОСОБА_4 є матір'ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Дніпропетровської області через Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі проте не були присутні під час проголошення рішення суду мають право оскаржити його протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя О.Ю.Шевченко

СудВерхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення20.05.2015
Оприлюднено02.07.2015
Номер документу45718433
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —173/818/15-ц

Рішення від 20.05.2015

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Шевченко О. Ю.

Ухвала від 27.04.2015

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Шевченко О. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні