Ухвала
від 26.06.2015 по справі 201/10729/15-к
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

справа № 201/10729/15-к

провадження № 1-кс/201/6865/2015

УХВАЛА

26 червня 2015 року Жовтневий районний суд

м. Дніпропетровська

У складі:

Головуючого слідчого судді ОСОБА_1

При секретарі ОСОБА_2

За участю:

Прокурора ОСОБА_3

Захисника адвоката ОСОБА_4

Підозрюваної ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську внесене під час досудового розслідування кримінального провадження №32014040040000020 клопотання слідчого СВ ФР ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_6 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про продовження застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, уродженка с. Жовтневе Софіївського району Дніпропетровської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої на посаді директора Дочірнього підприємства «Дніпромашзбагачення» не заміжньої, раніше не судимої, підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду з клопотанням погодженим з прокурором про продовження застосування до підозрюваної ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

В обґрунтування клопотання слідчий посилався на те, що в провадженні СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32014040040000020 від 23.05.2014 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212, ч.5 ст. 191, ч.5 ст.27 ч.5 ст.191, ч.ч.1,2 ст.209 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Дочірнього підприємства «Дніпромашзбагачення» (код ЄДРПОУ 36207821) при здійсненні фінансово-господарської діяльності в період з травня 2011 по грудень 2011 рр. в порушення п.198.3, п.198.6 ст.198, ст.201 Податкового кодексу України №2756-VI від 02.12.2010 (зі змінами та доповненнями) шляхом штучного формування податкового кредиту від ТОВ «Інтер Корпорейшн» (код ЄДРПОУ 37275227), яке має ознаки «фіктивності», занизили до сплати податок на додану вартість на суму 2 371 104 грн., що спричинило фактичне ненадходження до бюджету грошових коштів в особливо великих розмірах.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ДПП «Кривбаспромводопостачання» (код ЄДРПОУ 00191017) діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, передбачаючи суспільно небезпечний характер своїх дій та настання суспільно небезпечних наслідків, при веденні фінансово-господарської діяльності зазначеного підприємства, в період 2010 2014 років, безпідставно перерахували грошові кошти з рахунків ДПП «Кривбаспромводопостачання» на розрахункові рахунки Дочірнього підприємства «Дніпромашзбагачення» (код ЄДРПОУ 36207821) в загальній сумі 74,3 млн.грн., начебто за надання останнім послуг з використання корисної моделі «Спосіб керування насосною станцією» (Патент № НОМЕР_1 ), яка начебто дозволяє економити грошові кошти при використанні підприємством електроенергії, що відображали у податковій звітності та фінансово-господарських документах ДПП «Кривбаспромводопостачання», чим здійснили розтрату грошових коштів ДПП «Кривбаспромводопостачання» в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем.

Службові особи ДП «Дніпромашзбагачення», будучи відповідальними за фінансово-господарську діяльність вказаного підприємства, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, передбачаючи суспільно небезпечний характер своїх дій та настання суспільно небезпечних наслідків, при веденні фінансово-господарської діяльності зазначеного підприємства, в період 2010 - 2014 років, здійснювали документальне оформлення взаємовідносин між ДП «Дніпромашзбагачення» та ДПП «Кривбаспромводопостачання» шляхом складання, підписання, та передачі фінансово-господарських документів, відображення фінансово-господарських операцій у податковій звітності ДП «Дніпромашзбагачення», які фактично не здійснювались, а саме, начебто надання останнім послуг для ДПП «Кривбаспромводопостачання» з користування корисною моделлю «Спосіб керування насосною станцією» (Патент № НОМЕР_1 ), яка начебто дозволяє економити грошові кошти при використанні підприємством електроенергії, в результаті чого службові особи ДПП «Кривбаспромводопостачання» безпідставно перерахували грошові кошти на розрахункові рахунки ДП «Дніпромашзбагачення» в загальній сумі 74,3 млн. грн., що призвело до розтрати грошових коштів державного підприємства в особливо великих розмірах за пособництвом службових осіб ДП «Дніпромашзбагачення».

Продовжуючи свої злочинні діяння службові особи ДП «Дніпромашзбагачення», після отримання ДП «Дніпромашзбагачення» грошових коштів на розрахункові рахунки від ДПП «Кривбаспромводопостачання» в загальній сумі 74,3 млн. грн. маючи доступ до банківських рахунків ДП «Дніпромашзбагачення» та фактично ними розпоряджаючись, у період з 2010-2014 років, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, передбачаючи суспільно небезпечний характер своїх дій та настання суспільно небезпечних наслідків, при веденні фінансово-господарської діяльності зазначеного підприємства здійснили перерахування вказаних грошових коштів з розрахункових рахунків ДП «Дніпромашзбагачення» на розрахункові рахунки ТОВ «Інтер Корпорейшн» (код ЄДРПОУ 37275227), ТОВ «Промкор» (код ЄДРПОУ 37989101), ТОВ «Сіріус Опт» (код ЄДРПОУ 38301142), ТОВ «Нові Технології Дон» (код ЄДРПОУ 37134482) та ТОВ «Дніпротехноком» (код ЄДРПОУ 38530554), які мають ознаки «фіктивності», за послуги, які фактично не здійснювались, чим вчинили пособництво у розтраті службовими особами ДПП «Кривбаспромводопостачання» чужого майна в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем.

Так, ОСОБА_5 , будучи згідно наказу №16-ОК від 16.11.2010 директором Дочірнього підприємства «Дніпромашзбагачення» (код ЄДРПОУ 36207821, податкова адреса м. Дніпропетровськ, вул. Калинова, б. 9-А), зареєстрованого Дніпродзержинським міським управлінням юстиції 12.11.2008 року під №12241070002044694 в якості суб`єкта господарської діяльності, здійснюючи організаційно-розпорядчі функції та являючись матеріально відповідальною особою на підприємстві, тобто будучи службовою особою підприємства, своїми умисними діями, вчинила пособництво у розтраті майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовими особами Державного промислового підприємства «Кривбаспромводопостачання» (код ЄДРПОУ 00191017) своїм службовим становищем.

Досудовим розслідуванням у даному кримінальному провадженні встановлено, що службовими особами ДПП «Кривбаспромводопостачання» з метою прикриття незаконної діяльності було укладено із ДП «Дніпромашзбагачення» ліцензійний договір №1-ЛД/154 від 29.03.2010 року, відповідно до якого ДП «Дніпромашзбагачення» надавались послуги

ДПП «Кривбаспромводопостачання» з надання у використання корисної моделі «Спосіб керування насосною станцією» (Патент № НОМЕР_1 ), яка начебто дозволяє економити грошові кошти при використанні підприємством електроенергії (перерахуванню підлягало 70% коштів від зекономленої електроенергії).

Використання корисної моделі «Спосіб керування насосною станцією» (Патент № НОМЕР_1 ) декларувалось ДПП «Кривбаспромводопостачання» на насосній станції №1 каналу «Дніпро Кривий» (Мар`янська дільниця).

Розуміючи суспільну небезпечність своїх дій, та з метою приховування розтрати грошових коштів державного підприємства, вказані безтоварні взаємовідносини були оформлені відповідними господарськими документами, складеними від імені та підписаними директором ДП «Дніпромашзбагачення» ОСОБА_5 , а саме: розрахунками економічного ефекту від використання невиключною ліцензією на корисну модель № 45263 «Спосіб керування насосною станцією», яку Ліцензіат отримав для використання у власній господарській діяльності на території України з метою раціоналізації власних виробничих процесів та для науково-технічного забезпечення власної господарської діяльності; актами здачі-прийняття робіт (надання послуг); актами фактичних обсягів споживання електроенергії за тарифами, диференційованими за період часу та податковими накладними.

Також встановлено, що фактично при роботі насосної станції №1 каналу «Дніпро Кривий» (Мар`янська дільниця) ДПП «Кривбаспромводопостачання» корисну модель «Спосіб керування насосною станцією» (Патент № НОМЕР_1 ) не використовувало.

ДПП «Кривбаспромводопостачання» отримало змогу здійснювати оптимальне (найбільш економічне вигідне) використання насосних агрегатів для подачі води у канал «Дніпро Кривий Ріг», і таким чином використовувати роботу насосних агрегатів насосної станції №1 у нічний час доби, коли вартість електроенергії нижча, після встановлення на вказаній насосній станції систем плавного пуску насосних агрегатів.

Завдяки встановленню нового обладнання стало можливим виключати насосні агрегати вдень, коли вартість електроенергії згідно тарифів вища, і вмикати їх у нічний час (до цього підприємство не мало технічної змоги проводити роботу таким чином, оскільки при постійному вмиканні та вимиканні високовольтного обладнання насосні агрегати виходили із ладу).

Досудовим розслідуванням встановлено, що ідея проведення вказаної модернізації для економії грошових коштів при використанні електроенергії виникла безпосередньо на ДПП «Кривбаспромводопостачання» в ході вивчення технічними підрозділами підприємства технологічного процесу, з урахуванням запровадженої в Україні системи зонних тарифів по оплаті електроенергії.

Саме вказана модернізація і дозволила здійснювати економію грошових коштів при використанні електроенергії шляхом збільшення кількості пусків електродвигунів і використання їх у нічний час, коли вартість електроенергії нижча, без будь-якої участі ДП «Дніпромашзбагачення». Тобто ДПП «Кривбаспромводопостачання» корисну модель «Спосіб керування насосною станцією» (Патент № НОМЕР_1 ) для економії грошових коштів при використанні електроенергії фактично не використовувало.

Однак, службові особи ДПП «Кривбаспромводопостачання» діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, передбачаючи суспільно небезпечний характер своїх дій та настання суспільно небезпечних наслідків, при веденні фінансово-господарської діяльності зазначеного підприємства, в період 2010 2014 років, безпідставно перерахували грошові кошти, що з рахунків ДПП «Кривбаспромводопостачання» на розрахункові рахунки ДП «Дніпромашзбагачення» в загальній сумі 74,3 млн. грн., начебто за надання останнім послуг з використання корисної моделі «Спосіб керування насосною станцією» (Патент № НОМЕР_1 ), яка начебто дозволяє проводити економію грошових коштів при використанні електроенергії на підприємстві, що відображали у податковій звітності та фінансово-господарських документах ДПП «Кривбаспромводопостачання», чим здійснили розтрату грошових коштів ДПП «Кривбаспромводопостачання» в особливо великих розмірах.

В свою чергу, ОСОБА_5 , будучи директором ДП «Дніпромашзбагачення», відповідальною за фінансово-господарську діяльність вказаного підприємства, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, передбачаючи суспільно небезпечний характер своїх дій та настання суспільно небезпечних наслідків, при веденні фінансово-господарської діяльності зазначеного підприємства, в період 2010 - 2014 років, здійснювала документальне оформлення взаємовідносин між ДП «Дніпромашзбагачення» та ДПП «Кривбаспромводопостачання» шляхом складання, підписання, та передачі фінансово-господарських документів, відображення фінансово-господарських операцій у податковій звітності ДП «Дніпромашзбагачення», які фактично не здійснювались, а саме, начебто надання останнім послуг для ДПП «Кривбаспромводопостачання» з користування корисною моделлю «Спосіб керування насосною станцією» (Патент № НОМЕР_1 ), яка начебто дозволяє проводити економію грошових коштів при використанні електроенергії, в результаті чого службові особи ДПП «Кривбаспромводопостачання» безпідставно перерахували грошові кошти, що належать останньому на розрахункові рахунки ДП «Дніпромашзбагачення» в загальній сумі 74,3 млн. грн., чим вчинила пособництво у привласненні службовою особою чужого майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем.

Крім того, продовжуючи свої злочинні діяння ОСОБА_5 , після отримання ДП «Дніпромашзбагачення» грошових коштів на розрахункові рахунки від ДПП «Кривбаспромводопостачання» в загальній сумі 74,3 млн. грн. маючи доступ до банківських рахунків ДП «Дніпромашзбагачення» та фактично ними розпоряджаючись, у період з 2010-2014 років, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, передбачаючи суспільно небезпечний характер своїх дій та настання суспільно небезпечних наслідків, при веденні фінансово-господарської діяльності зазначеного підприємства здійснила перерахування вказаних грошових коштів з розрахункових рахунків ДП «Дніпромашзбагачення» на розрахункові рахунки ТОВ «Інтер Корпорейшн» (код ЄДРПОУ 37275227), ТОВ «Промкор» (код ЄДРПОУ 37989101), ТОВ «Сіріус Опт» (код ЄДРПОУ 38301142), ТОВ «Нові Технології Дон» (код ЄДРПОУ 37134482) та ТОВ «Дніпротехноком» (код ЄДРПОУ 38530554), які мають ознаки «фіктивності», за послуги, які фактично не здійснювались, чим продовжила вчинення пособництва у привласненні службовими особами ДПП «Кривбаспромводопостачання» майна в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем.

Своїми умисними діями ОСОБА_5 вчинила пособництво у привласненні чужого майна в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, що кваліфікуються за ч.5 ст.27 ч.5 ст.191 КК України.

Оцінюючі матеріали кримінального провадження в їх сукупності, існують об`єктивні підстави вважати, що ДП «Дніпромашзбагаченя» реальної фінансово-господарської діяльності не здійснює і не здійснювало, а створене з метою заволодіння грошовими коштами підприємств, установ, організацій державної та комунальної форм власності.

Вказані факти підтверджені висновком дослідження від 18.03.2015 року №39/1603/36207821 «Про результати дослідження щодо можливих фактів легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом ДП «Дніпромашзбагачення» (код ЄДРПОУ 36207821) за період з 01.01.09 по 31.12.14», проведеного відділом організації роботи боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

28.02.2015 підозрювану у вчиненні кримінального правопорушення за ч.5 ст.27 ч.5 ст.191 КК України ОСОБА_5 затримано на підставі ст. 208 КК України.

28.02.2015 року директору ДП «Дніпромашзбагачення» ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27 ч.5 ст.191 КК України.

01.03.2015 ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду

м. Дніпропетровська до підозрюваної ОСОБА_5 застосовано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою терміном до 28.04.2015 року та встановлено заставу у розмірі 74 298 000 грн.

07.04.2015 ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська у задоволенні клопотання захисника підозрюваної ОСОБА_5 про заміну запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на домашній арешт або заставу у посильному розмірі щодо ОСОБА_5 відмовлено.

15.04.2015 ухвалою колегії суддів Апеляційного суду Дніпропетровської області за апеляційною скаргою захисника підозрюваної ОСОБА_5 ухвалу слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 07.04.2015 про відмову у задоволенні клопотання захисника ОСОБА_5 про зміну запобіжного заходу у вигляді триманя під вартою на домашній арешт або заставу щодо ОСОБА_5 скасовано.

Постановлено нову ухвалу, Апеляційного суду Дніпропетровської області, якою клопотання захисника ОСОБА_5 про заміну запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на домашній арешт або заставу щодо ОСОБА_5 задоволено.

Вказаною ухвалою до підозрюваної ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, стороком до 28.04.2015 включно.

27.04.2015 року ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_5 подовжено до 26.06.2015 року.

Постановою першого заступника прокурора Дніпропетровської області від 23 червня 2015 року досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32014040040000020 від 23.05.2014 продовжено до 6 (шести) місяців, тобто до 28 серпня 2015 року.

В судовому засіданні прокурор просив суд продовжити строки тримання підозрюваної ОСОБА_5 під домашнім арештом, оскільки остання може вчинити інше кримінальне правопорушення, незаконно впливати на потерпілих та свідків у кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Підозрювана та її захисник в судовому засіданні, проти продовження строку тримання під домашнім арештом заперечували.

Суд, вислухавши сторони, дослідивши відповідно до ч.4 ст.193 КПК України матеріали, що мають значення для вирішення клопотання, вважає, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Як вбачається з наданих матеріалів, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Відповідно до ч.1 ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та суду; знищувати, сковувати або спотворювати будь-яку з речей які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення.

Частиною 6 ст.181 КПК України, строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому ст..199 КПК України.

Згідно ч.3 ст.199 КПК України, в сукупності з положеннями ч.6 ст.181 КПК України, клопотання про продовження строку тримання підозрюваного під домашнім арештом, крім відомостей, зазначених у статті 184 КПК України, повинно містити виклад обставин, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують такий запобіжний захід; виклад обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляд домашнього арешту.

Наведені прокурором обставини, дають суду підстави вважати обґрунтованим існування ризиків, зазначених у п.1, 3-5 ч.1 ст.177 КПК України, що є достатньою підставою для продовження застосування до ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Враховуючи викладене, а також оцінуючи обставини, передбачені статтею 178 КПК України, у тому числі, тяжкість покарання, що загрожує підозрюваній у разі визнання її винною у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого вона підозрюється, вагомість наявних доказів, якими обґрунтовується повідомлення про підозру, суд вважає, що застосування більш м`яких запобіжних заходів до ОСОБА_5 є не доцільним.

Крім того, обираючи до підозрюваної запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, суд вважає необхідним покласти на неї низку процесуальних обов`язків, з урахуванням раніше покладених обов`язків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.177, 178, 182, 183, 193, 199 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Продовжити строк тримання під домашнім арештом ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, до 25 серпня 2015 року.

Покласти на підозрювану ОСОБА_5 обов`язки:

- прибувати за кожною вимогою на визначений час до слідчого, прокурора або суду, в провадженні яких перебуває кримінальне провадження;

- не залишати місце постійного проживання: АДРЕСА_2 , без дозволу слідчого, прокурора, чи суду, з 20-00 до 08-00 години наступного дня;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

Встановити, що датою закінчення дії цієї ухвали є 25 серпня 2015 року.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п`яти днів з моменту її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЖовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення26.06.2015
Оприлюднено17.03.2023
Номер документу45719654
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —201/10729/15-к

Ухвала від 08.07.2014

Кримінальне

Апеляційний суд Дніпропетровської області

Чернусь К. П.

Ухвала від 26.06.2015

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Антонюк О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні