Ухвала
від 22.10.2013 по справі 639/8982/13-к
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа №639/8982/13-к

Провадження №1-кс/639/835/2013

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків 21 жовтня 2013 року

Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Федюшин М.В., при секретарі Корнейченко Н.О., за участю прокурора Ватутіна О.М., слідчого Дем'яненко І.В., розглянувши внесене по кримінальному провадженню № 42013220000000221, за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст.366 КК України, клопотання старшого слідчого СЧ СВ УМВС України на Південній залізниці капітана міліції ОСОБА_1, яке погоджене з прокурором відділу 07/2/1 прокуратури Харківської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей і документів,

в с т а н о в и в:

Старший слідчий СЧ СВ УМВС України на Південній залізниці ОСОБА_1, звернувся до слідчого судді Жовтневого районного суду м. Харкова з клопотанням, погодженим з прокурором відділу 07/2/1 прокуратури Харківської області ОСОБА_2, про надання по кримінальному провадженню тимчасового доступу до речей і документів.

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що в провадженні СВ УМВС України на Південній залізниці знаходяться матеріали досудового розслідування внесеного 29.07.2013р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42013220000000221, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.

02.08.2013р. до УМВС України на Південній залізниці з прокуратури Харківської області надійшли матеріали перевірки з приводу додержання вимог законодавства посадовими особами суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та Харківської митниці Міндоходів при здійсненні митного оформлення експорту овочів та фруктів на територію Російської Федерації.

Встановлено, що підприємствами ТОВ В«АнабасисВ» код ЄРДПОУ 38279180 та ТОВ В«АльдебарВ» код ЄРДПОУ 38494836, у період з вересня 2012 по липень 2013 року оформлено у режимі експорту на територію РФ 4 388 тон плодово -овочевої продукції різних найменувань.

З метою перевірки законності здійснення вказаної діяльності зазначеними суб'єктами господарювання, за місцем їх реєстрації направлені запити до податкової служби з питань реєстрації, подачі звітів та сплати податків (у т.ч. земельного), до райдержадміністрації щодо наявності у власності земельних ділянок та обсягів зібраних врожаїв, до торгово - промислових палат з питань отримання копій СТ-1 та документів, які стали підставою для їх видачі.

За результатами опрацювання отриманих відповідей встановлено, що відповідно до інформації Основ'янської ДПІ м. Харкова ТОВ В«АнабасисВ» взято на облік 06.08.2012р., зареєстроване платником ПДВ 19.02.2013, основним видом діяльності є оптова торгівля фруктами й овочами. Згідно з інформацією АС В«Податковий блокВ» підприємством станом на 25.06.2013р. надано податкові декларації з ПДВ у яких обсяги постачання та придбання відсутні, взаємовідносин підприємства з іншими платниками ПДВ не виявлено.

ТОВ В«АльдебарВ» взято на облік 17.01.2013р., не є платником ПДВ, основним видом діяльності є оптова торгівля фруктами й овочами.

Також встановлено, що відповідно до документів, наданих посадовими особами вищезазначених підприємств до Харківської ТПП з метою отримання сертифікатів про проходження товарів (Форма СТ-1), виробниками продукції, яка експортувалася заявлені ПП В«ОпторглиманВ» (Донецька обл..) та ТОВ В«Українська торгово-агропромислова компаніяВ» (Київ). При цьому надані видаткові накладні та сировинні довідки у яких зазначено, що ПП В«ОпторглиманВ» та ТОВ В«Українська торгово-агропромислова компаніяВ» є виробниками овочів та фруктів, мають відповідну техніку, земельні ділянки та складські приміщення для зберігання продукції.

Разом з тим встановлено, що за інформацією податкових органів вказані підприємства ні є платниками ПДВ, у штаті ПП В«ОптторглиманВ» працює 1 особа, ТОВ В«Українська торгово-агропромислова компаніяВ» -2 особи, види діяльності - оптова та роздрібна торгівля, об'єкти оподаткування з земельного податку відсутні.

Вказане може свідчить про недостовірність даних щодо виробництва зазначеними суб'єктами господарювання сільськогосподарської продукції, наданих до Харківської ТПП, які у подальшому стали підставою отримання сертифікатів про проходження товару, який, у свою чергу, був використаний при проведенні оформлення зазначених партій товарів у митному відношенні.

Таким чином встановлено, що в діях посадових осіб підприємства ТОВ В«АнабасисВ» , ТОВ В«АльдебарВ» , ПП В«ОпторглиманВ» то ТОВ В«Українська торгово - агропромислова компаніяВ» вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбачені ст. 366 КК України.

Із матеріалів кримінального провадження відомо, що за надання послуг по продажі плодово-овочевої продукції згідно контракту № 25 від 25.01.2013р. укладеного між ТОВ В«АльдебарВ» та ТОВ В«МедесанВ» ; договору 1 від 07.05.2013 р. укладеного між ТОВ В«АльдебарВ» та СПД ФЛ ОСОБА_3; договору № 1 від 07.05.2013р. укладеного між ТОВ В«АльдебарВ» та СПД ФЛ ОСОБА_4, до ПАО В«УкрсиббанкВ» м. Харків МФО 351005 код в ЄДРПОУ 09807750, на р/р №26000431805000 та р/р №26044431805000 надходили платежі.

Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та не упередженості розслідування кримінального правопорушення необхідно встановити, подальший рух грошових коштів, дійсні обставини перерахування коштів, для чого необхідна банківська документація ТОВ В«АльдебарВ» , а саме реєстру-роздруківки руху грошових коштів по розрахунковому рахунку в період з 24.01.2013р. по 10.10.2013р. з розшифровкою дебетової та кредитової частини, вказівкою найменування контрагентів, коду ЄДРПОУ, поточних рахунків і МФО банків, а також дат, сум, призначення платежів; меморіальних ордерів, платіжних доручень, чеків, виписок банку, об'явлення на внесок готівкою; заява про відкриття (закриття) рахунку.

Вказані документи знаходяться в ПАО В«УкрсиббанкВ» м. Харків МФО 351005 код в ЄДРПОУ 09807750, адреса: 61001, м.Харків, пр.Московський, 60, та самі по собі, а також в сукупності з іншими документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення можливих обставин у кримінальному провадженні, крім того відомості, що містяться в цих речах і документах неможливо отримати у іншии спосіб, тому виникає необхідність в їх вилученні, з метою встановлення особи, яка скоїла даний злочин, підтвердження її корисливого мотиву та відповідно правильної кваліфікації кримінального правопорушення, просять суд надати старшому слідчому в СЧ СВ УМВС України на Південній залізниці капітану міліції ОСОБА_1 та працівникам ВДСБЕЗ Управління МВС України на Південній залізниці ОСОБА_5, ОСОБА_6 тимчасовий доступ та можливість вилучення: реєстру-роздруківки руху грошових коштів по розрахунковому рахунку р/р № 26000431805000 (валюта рахунку: українська гривня, долар США, Євро, російський рубль) та р/р № 26044431805000 (валюта рахунку: українська гривня) ТОВ В«АльдебарВ» код ЄДРПОУ 38494836, в період з 24.01.2013р. по 10.10.2013 з розшифровкою дебетової та кредитової частини, вказівкою найменування контрагентів, коду ЄДРПОУ, поточних рахунків і МФО банків, а також дат, сум, призначення платежів; меморіальних ордерів, платіжних доручень, чеків, виписок банку, об'явлення на внесок готівкою; заява про відкриття (закриття) рахунку, тобто документи які знаходяться у володінні ПАО В«УкрсиббанкВ» м. Харків МФО 351005 код в ЄДРПОУ 09807750, розташованому за адресою: 61001, м.Харків, пр.Московський, 60.

Представник ПАО В«УкрсиббанкВ» в судове засідання не з'явився, про місце, день та час розгляду слідчим суддею клопотання повідомлений належним чином.

Вислухавши думку слідчого та прокурора, які підтримали клопотання посилаючись на зазначені вище обставини, також вказали на те, що зазначені в клопотанні документи необхідні органу досудового слідства для встановлення осіб причетних до скоєння кримінального правопорушення, вивчивши надані матеріали провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання не підлягає задоволенню оскільки слідчим та прокурором не наведені достатні підстави для доступу та тимчасового вилучення зазначених у клопотанні документів, які перебувають у володінні ПАО В«УкрсиббанкВ» з наступних підстав.

Слідчий звернувся в суд із клопотанням вказуючи на те, що дана слідча дія є терміновою та її негайне виконання може зафіксувати відомості щодо вчиненого правопорушення та причетних до його вчинення осіб.

Однак, слідчим суду не надано в обґрунтування клопотання жодних доказів на підтвердження неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, обґрунтування необхідності вилучення зазначених речей і документів.

Згідно з вимогами ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх.

Тимчасовий доступ здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до вимог ст.160 КПК України, у клопотанні зокрема зазначаються підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні фізичної або юридичної особи; значення речей для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість їх використання як доказів, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, обґрунтування необхідності вилучення речей і документів.

Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Зазначені вище вимоги закону слідчим не виконані, клопотання не містить у собі належного обґрунтування того, що зазначені у ньому речі і документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Суд, зважаючи на те, що слідчим та прокурором не доведені підстави надання дозволу на доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ПАО В«УкрсиббанкВ» , зазначені вище відомості про необхідність доступу до речей і документів слідчим суду не надані, вважає, що клопотання задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159 - 164 КПК України,

ухвалив:

У задоволенні клопотання старшого слідчого СЧ СВ УМВС України на Південній залізниці капітана міліції ОСОБА_1 по кримінальному провадженню №42013220000000221 про здійснення тимчасового доступу до речей та документів, які знаходяться у володінні ПАО В«УкрсиббанкВ» - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Федюшин М.В.

СудЖовтневий районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення22.10.2013
Оприлюднено20.07.2015
Номер документу45800700
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —639/8982/13-к

Ухвала від 22.10.2013

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Федюшин М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні