Справа № 455/307/15-ц
Провадження № 2-о/455/13/2015
РІШЕННЯ
Іменем України
19 червня 2015 року м.Старий Самбір
Старосамбірський районний суд Львівської області у складі:
головуючої - судді Ніточко Л.Й.,
при секретарі Сенета Г.Н.,
з участю представника заявника - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Старосамбірського районного суду Львівської області цивільну справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, заінтересована особа - відділ Держземагенства у Старосамбірському районі Львівської області,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 17.03.2015 року звернулася до суду із цією заявою, в якій зазначає, що в 2004 році вона, на підставі розпорядження голови Старосамбірської райдержадміністрації №427 від 26 грудня 2003 року, стала власником двох земельних ділянок розміром 1.8488 гектарів з кадастровим номером 4625184900:03:000:0022 та розміром 0.2301 гектарів з кадастровим номером 4625184900:04:000:0046 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які знаходяться на території Солянуватської сільської ради Старосамбірського району Львівської області про що їй було видано ОСОБА_3 акти на право власності на земельну ділянку серії ЛВ № 049504 та серії ЛВ № 049743, що підтверджено державними актами на право власності на земельну ділянку виданими відділом Держземагенства у Старосамбірському районі Львівської області.
Під час огляду цих державних актів на право власності на земельну ділянку вона виявила у них допущені помилки, а саме: у свідоцтві про її народження, актовий запис №14 від 26 вересня 1920 року, виданого 21 грудня 1949 року Добромильським рай. бюро ЗАГС, вказано ім'я ОСОБА_4, у свідоцтві про шлюб, актовий запис №3 від 26 травня 1942 року виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Старосамбірського районного управління юстиції 24 лютого 2015 року, вказано ім'я ОСОБА_4, у паспорті Серії КЛ №065087 виданого Старосамбірським РСГУДМС у Львівській області 12 березня 2015 року вказано ім'я ОСОБА_2, у ОСОБА_3 актах на право власності на земельну ділянку серії ЛВ №049743 та серії ЛВ №049504 виданими відділом Держземагенства у Старосамбірському районі Львівської області 10 березня 2004 року вказано ім'я ОСОБА_5.
Як вбачається з вищезгаданих документів її ім'я в свідоцтві про народження, свідоцтві про шлюб та паспорті зазначено «Анастасія», а в двох ОСОБА_3 актах на право власності на земельну ділянку зазначено «Катерина».
У зв'язку з допущеними помилками в ОСОБА_3 актах на право власності на земельну ділянку вона звернулася до Солянуватської сільської ради і секретар сільської ради ОСОБА_6 виправила в цих державних актах її ім'я із ОСОБА_5 на ОСОБА_2 про що зробила відповідний запис на державних актах та завірила своїм підписом і печаткою сільської ради та пояснила що цього достатньо.
В даний час вона вирішила подарувати дві власні земельні ділянки своєму внуку і звернулася до нотаріуса. При огляді документів нотаріус їй пояснила, що це виправлення її імені із ОСОБА_5 на ОСОБА_2 в державних актах є незаконним і запропонувала виправити помилку.
В березні 2015 року вона звернулася до відділу Держземагенства у Старосамбірському районі та до відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби про виправлення помилки в ОСОБА_3 акті на право власності на земельну ділянку, але вони їй відмовили і дали письмову відповідь де пояснили, що вона звернулася із запізненням про виправлення помилки та запропонували звернутися до суду по цьому питанню.
Просить встановити факт, що ОСОБА_3 акт на право власності на земельну ділянку серії ЛВ №049504 виданий відділом Держземагенства у Старосамбірському районі Львівської області 10 березня 2004 року та ОСОБА_3 акт на право власності на земельну ділянку серії ЛВ №049743 виданий відділом Держземагенства у Старосамбірському районі Львівської області 10 березня 2004 року, належать одній і тій самій особі, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заявник ОСОБА_2 та її представник ОСОБА_1 в судовому засіданні вимоги заяви підтримали, дали суду пояснення, аналогічні, викладеним в заяві та ОСОБА_2 додатково пояснила, що вона зверталась в Солянуватську сільську раду Старосамбірського району Львівської області для отримання державних актів на землю. Іншим способом встановити приналежність даних державних актів ій не представляється можливим, оскільки усі відмовляють їй.
Представник заінтересованої особи - відділу Держземагенства у Старосамбірському районі в судове засідання не з"явився, проте до суду 14.05.2015 року надійшов лист з проханням слухати дану справу без участі їхнього представника. Заперечень щодо позову не мають (а.с.27).
Заслухавши заявника, оглянувши та оголосивши письмові матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Згідно ст. 234 Цивільного процесуального кодексу України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності ярличні фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих майнових чи немайнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п. 5 ч.2 ст. 234 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо:
- згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян;
- чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення;
- заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення;
- встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.
Згідно зі ст. 256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року №5 «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» суди в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення.
Судом встановлено, що згідно копії актового запису про народження №14 від 26.09.1920 року, складеного церквою с.Губичі Старосамбірського району Львівської області, ОСОБА_7 народилася 26.09.1920 року (а.с.29).
Згідно копії актового запису про шлюб, складеного церквою с.Губичі Старосамбірського району Львівської області, ОСОБА_8 та ОСОБА_7 уклали шлюб 26.05.1942 року, прізвище чоловіка та дружини після одруження ОСОБА_8 та ОСОБА_8 відповідно (а.с.30).
Згідно копії паспорта Серії КЛ №065087, виданого Старосамбірським РС ГУДМС України у Львівській області 12.03.2015 року, заявник - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.5).
Згідно Державного ОСОБА_3 на право власності на земельну ділянку Серії ЛВ №049743 відомо, що ОСОБА_5 є власником земельної ділянки площею 0,2301 га яка розташована на території Солянуватської сільської ради, цільове призначення якої ведення товарного сільськогосподарського виробництва та який зареєстрований в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №01:04:462:01886 (а.с.8).
Згідно Державного ОСОБА_3 на право власності на земельну ділянку Серії ЛВ №049504 відомо, що ОСОБА_5 є власником земельної ділянки площею 1,8488 га яка розташована на території Солянуватської сільської ради, цільове призначення якої ведення товарного сільськогосподарського виробництва та який зареєстрований в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №01:04:462:01884 (а.с.9).
В обидвох вищевказаних ОСОБА_3 міститься виправлення, а саме: ім'я «Катерина» закреслено та над ним дописано ім'я «Анастасія». На четвертій сторінці міститься напис «виправленому на ОСОБА_2 вірити. Секретар Солянуватської сільської ради ОСОБА_6» та міститься відтиск печатки сільської ради.
На звернення ОСОБА_2 у відділ Держземагенства у Старосамбірському районі Львівської області останнім заявнику надано відповідь, згідно якої на час виправлення на державному акті на право власності на земельну ділянку Серії ЛВ №049504, яке було здійснено органом місцевого самоврядування діяла Інструкція про заповнення бланків ОСОБА_3 на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, яка була затверджена наказом від 22.06.2009 року №325 Державного комітету України з земельних ресурсів і відповідно до якої самостійне виправлення виявлених помилок у державних актах було суворо заборонено законодавством - державний акт з виправленням, підчищенням вважається зіпсованим та підлягає заміні. У разі виявлення у виданому державному акті орфографічних або технічних помилок землевласником такий землевласник звертається до відповідного територіального органу Держкомзему із заявою про видачу нового державного акта. З 01.01.2013 року набули чинності Закони України «Про ОСОБА_3 земельний кадастр» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження» на підставі яких форма державних актів на земельну ділянку відмінена, натомість право власності на земельну ділянку засвідчується свідоцтвом про право власності. Оскільки заявник вчасно не звернулась до відділу про виправлення даної орфографічної помилки, відділ не вправі проводити будь-які виправлення в державних актах, а також видавати нові, оскільки це суперечить діючому законодавству (а.с.18).
Також заявник зверталась з відповідною заявою у відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Старосамбірського районного управління юстиції Львівської області, проте їй було надано також відмову оскільки відділ не має права виправляти державний акт на право власності на земельну ділянку, оскільки помилка була допущена відділом земельних ресурсів та це належить виключно до їхньої компетенції (а.с. 17).
Згідно довідки виконкому Солянуватської сільської ради Старосамбірського району Львівської області від 05.03.2015 року №76 відомо, що в державних актах на право власності на земельні ділянки серії ЛВ №049504 та серії ЛВ №049743, виданим 10.03.2004 року, виданими на ім'я ОСОБА_5 допущено помилку, а саме: замість ОСОБА_2 видано державні акти на ОСОБА_5. ОСОБА_5 і ОСОБА_2 одна і та ж сама особа (а.с.4).
Встановлення факту належності правовстановлюючих документів має для заявника юридичне значення, оскільки необхідне їй для вчинення нотаріальних дій, а саме укладення договору дарування.
Таким чином, зібрані по справі докази та їх належна оцінка свідчать про наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_2 про встановлення факту належності документів, а саме: державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЛВ №049504, виданого Старосамбірською райдержадміністрацією 10 березня 2004 року та державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЛВ №049743 виданого виданого Старосамбірською райдержадміністрацією 10 березня 2004 року, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Керуючись ст.ст. 214, 215, 218, п.6 ч.1 ст. 256, ст. 259 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Заяву задовольнити.
Встановити факт, що правовстановлюючі документи, а саме: ОСОБА_3 акт на право власності на земельну ділянку серії ЛВ №049504 виданий Старосамбірською райдержадміністрацією 10 березня 2004 року та ОСОБА_3 акт на право власності на земельну ділянку серії ЛВ №049743 виданий виданий Старосамбірською райдержадміністрацією 10 березня 2004 року, належать ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Львівської області через Старосамбірський районний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення , якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Л.Й. Ніточко
Суд | Старосамбірський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2015 |
Оприлюднено | 02.07.2015 |
Номер документу | 45804896 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старосамбірський районний суд Львівської області
Ніточко Л. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні