Провадження № 3-760/2278/15
в справі № 760/7253/15-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2015 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Усатова І.А.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС, про притягнення до адміністративної відповідальності директора компанії «WELFULL GROUP CO., LTD», громадянина ОСОБА_1, адреса: АДРЕСА_1, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, суд -
В С Т А Н О В И В :
08 квітня 2015 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1 за порушення митних правил.
Відносно ОСОБА_1 02 квітня 2015 року складено протокол №0246/10000/15 про порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, які проявилися в наступному.
26 березня 2015 року на митну територію України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС на морському судні «HAMMONIA TOSCANA 1512» в контейнері №ВН5207СТ/ВН0667ХР на адресу ТОВ «Дельта Ікс-Рей» ввезено вантаж «водяні насоси, розширювальні мембранні баки» вагою брутто 27070кг., нетто 24646,6, 2601 місць, країна виробництва - Китай, виробник - «WELFULL GROUP CO., LTD», торговельні марки - «АРС» та «Pedrollo», загальною вартістю 49667,38 долл США, на підставі товаросупровідних документів, а саме:
· Коносамент «Bill of landing» №WMS15020240 від 17.01.2015 року
· інвойс № 20150117-5 від 17 січня 2015 року;
Товари поставлені на виконаня умов контракту від 17.12.2014р. №D20141217, укладеного між підприємством ТОВ «Дельта Ікс-Рей» (ЄДРПОУ 39462674), в особі директора гр. ОСОБА_4 з компанією «WELFULL GROUP CO., LTD» (Китай), в особі директора ОСОБА_1. У вказаному контракті зазначено, що поставка продукції повинна супроводжуватись необхідним комплектом документів наданих продавцем включаючи в себе: рахунок-фактуру та інші необхідні документи. Обов'язок завантаження та відправки товару покладається на продавця/ відправника.
Відправником товару відповідно до товаросупровідних документів є компанія «WELFULL GROUP CO., LTD» (11Ф, Джінджанг Мешін, Но 111, вул.. Південна дорога Гуанджоу, Китай).
Отримувач товару - Товариство з обмеженою відповідальністю «Дельта Ікс Рей» (адреса: 02217, м. Київ, вул. Закревського, 20/2).
27.03.2015 року в зоні діяльності Київської міської митниці, на митному посту «Західний» зазначені товари, а саме - «водяні насоси, розширювальні мембранні баки» були заявлені до митного оформлення у вільний обіг в режимі «ІМ40ДЕ», за митною декларацією №100250004/2015/089618.
За результатами проведення митного огляду товарів, заявлених за МД №100250004/2015/089618 встановлено, що кількість товарів - «водяні насоси не занурені для систем водопостачання, відцентрові одноступінчасті, без витратоміру, сальникові, діаметр випускного патрубку - 18мм., торговельна марка «Pedrollo», модель «JsWm15MX» не відповідає заявленій в товаросупровідних документах та МД №100250004/2015/089618.
Так, встановлено, що фактична кількість «водяні насоси не занурені для систем водопостачання, відцентрові одноступінчасті, без витратоміру, сальникові, діаметр випускного патрубку - 18мм., торговельна марка «Pedrollo», модель «JsWm15MX» становить 513 шт., тоді як у товаросупровідних документах та МД заявлена кількість - 500 шт.
Таким чином, товар «водяні насоси не занурені для систем водопостачання, відцентрові одноступінчасті, без витратоміру, сальникові, діаметр випускного патрубку - 18мм., торговельна марка «Pedrollo», модель «JsWm15MX» 13шт. загальною вартістю 267 долл США, що згідно курсу НБУ станом на дату переміщення вантажу через митний кордон України (26.03.2015р.) складає 6274,71 грн., переміщений через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення документу - інвойсу № 20150117-5 від 17 січня 2015 року, що містить неправдиві дані щодо кількості.
Своїм листом компанія-відправник «WELFULL GROUP CO., LTD» в особі директора ОСОБА_1 повідомила, що при завантаженні вантажу була допущена помилка.
Таким чином, митний орган вважає, що дії ОСОБА_1 призвели до переміщення товарів «водяні насоси не занурені для систем водопостачання, відцентрові одноступінчасті, без витратоміру, сальникові, діаметр випускного патрубку - 18мм., торговельна марка «Pedrollo», модель «JsWm15MX» у кількості 13шт. через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання документів, що містять неправдиві відомості щодо кількості товарів.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Про дату та час судового засідання повідомлявся належним чином.
Представник Київської міської митниці ДФС, вважає вказані обставини доведеними та просять притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.
З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про порушення ОСОБА_1 митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи МК чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає у разі, якщо ці правопорушення не тягнуть за собою кримінальну відповідальність.
Так, частиною першою статті 483 МК України передбачено відповідальність особи за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару, згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
У цьому розумінні переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю може бути вчинено одним із способів, перелічених у ст. 483 МК України.
Судом встановлено, що через помилку працівників фірми «WELFULL GROUP CO., LTD» в особі директора ОСОБА_1 при завантаженні контейнера було помилково здійснено вкладення 13 насосів.
Відповідно до службової записки уповноваженої особи на визначення вартості товарів митного поста «Західний» митна вартість товару - «водяні насоси не занурені для систем водопостачання, відцентрові одноступінчасті, без витратоміру, сальникові, діаметр випускного патрубку - 18мм., торговельна марка «Pedrollo», модель «JsWm15MX» 13шт. - становить 6 274,71 грн.
Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Верховного суду України № 8 від 03 червня 2005 року( зі змінами внесеними згідно з Постановою ВСУ № 8 від 30 травня 2008 року) «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів.
Документами, що містять неправдиві дані, є такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Відповідно до правил ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Згідно зі ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП при розгляді адміністративної справи органом (посадовою особою) повинно бути вжито всіх необхідних заходів для повного, всебічного і об'єктивного дослідження доказів та з'ясовано: чи було вчинено правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті ч. 2 ст. 459 МК України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Посадова особа підприємства - керівник та інші працівники підприємства (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за виконання вимог, встановлених законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України з питань митної справи.
Таким чином, в діях директора фірми «WELFULL GROUP CO., LTD» ОСОБА_1 наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483, що виразилися в поданні митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві дані щодо товару.
З урахуванням вимог викладених вище, ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, а безпосередній предмет порушення митних правил - підлягає конфіскації, а в разі його відсутності з правопорушника підлягає стягненню його вартість.
Керуючись ст.ст. 1,8, 245, 251-252, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 458, 465, 467, 483, 487-488, 491,495, 522,527 Митного кодексу України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_1 у порушенні митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, та піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 6 274 грн. 71 коп. (шість тисяч двісті сімдесят чотири гривні сімдесят одна копійка) в дохід держави, який необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами: найменування банку ГУ ДКСУ в м. Києві Р/р: 31113106705010; одержувач платежу: УДКСУ у Солом'янському районі м. Києва; МФО 820019; код ЄДРПОУ: 38050812 призначення платежу: «*;121;38716451;21081100;01, с. 106; код 095 (ПІБ платника) згідно ст.. 483 МКУ та постанови суду від 15.05.2015 №760/7253/15-п».
Безпосередній предмет порушення митних правил відповідно до протоколу №0246/10000/15 від 02 квітня 2015 року, а саме: «водяні насоси не занурені для систем водопостачання, відцентрові одноступінчасті, без витратоміру, сальникові, діаметр випускного патрубку - 18мм., торговельна марка «Pedrollo», модель «JsWm15MX» 13шт.
конфіскувати.
На постанову може бути подана апеляційна скарга та подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови через Солом'янський районний суд м. Києва.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя:
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2015 |
Оприлюднено | 02.07.2015 |
Номер документу | 45836921 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Солом'янський районний суд міста Києва
Усатова І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні