РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
ун. № 759/976/15-ц
пр. № 2/759/2136/15
06 травня 2015 року Святошинський районний суд м. Києва
у складі головуючого судді Макаренко В.В.
при секретарі Копчук Р.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОГМА" до ОСОБА_1 про внесення змін до договору та сплати заборгованості,-
В С Т А Н О В И В :
Представник позивача в січні 2015 року звернувся до суду з позовом, яким просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість у розмірі 654 грн.; внести зміни до Договору про відкриття рахунку у цінних паперах № 3-5 шляхом укладення Додаткової угоди № 1 до Договору про обслуговування рахунка в цінних паперах № 3-5 на визначених умовах. Позов обґрунтований тим, що ТОВ «ОГМА» та ОСОБА_1 28 травня 2012 року уклали Договір про відкриття рахунку у цінних паперах № 3-5, відповідно до якого позивач у строк з 28 травня 2012 року надає відповідачу послуги щодо відкриття та ведення рахунку у цінних паперах, зберігання належних відповідачу цінних паперів, обслуговування операцій за цим рахунком, а відповідач в свою чергу зв'язується оплачувати послуги позивача згідно з розцінками, умовами та строками, передбаченими Договором та тарифами позивача. 06.07.2012 прийнято Закон України «Про депозитарну систему України» №5178-VI, вказаним Законом змінено правила здійснення депозитарної діяльності, змінено статус ТОВ «ОГМА» зі Зберігача на Депозитарну установу, тому Договір про відкриття рахунку у цінних паперах № 3-5 від 28 травня 2012 року на даний момент не відповідає вимогам законодавства та має бути змінений. На виконання вищезазначеного Закону позивач звернувся до відповідача із проханням змінити умови Договору та привести їх у відповідність чинному законодавству. Даними змінами встановлено, що відповідач зобов'язаний компенсувати позивачу збитки, які він поніс у зв'язку із оплатою тарифів Національного депозитарію України за надання послуг зі зберігання сертифікатів цінних паперів, що належать відповідачу та сплачувати 200 грн. на рік в якості оплати послуг позивача за обслуговування рахунка у цінних паперах, однак дане звернення відповідачем було проігнороване. В подальшому представники позивача неодноразово усно зверталися до відповідача із проханням підписати договір, але станом на дату подання позовної заяви договір підписаний так і не був. В цей час позивач несе збитки, обслуговуючи рахунок відповідача у цінних паперах у розмірі 354 грн. на рік, що не відповідає принципу справедливості, добросовісності та розумності, передбачені ст. 6 ЦК України. Таким чином, за відповідачем числиться заборгованість за надані послуги у 2014 році у розмірі 654 грн., з яких 150 грн. - абонплата за надання позивачем послуг відповідачу у 2014 році, 504 грн. - компенсація послуг НБУ. Однак всупереч договору та нормам чинного законодавства відповідач не виконує взяті на себе обов'язки по оплаті боргу, тому позивач змушений звернутись до суду для захисту своїх цивільних прав та інтересів.
В судовому засіданні представник позивача подав уточнену позовну заяву, в якій просив стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 654 грн. та внести зміни до договору про відкриття рахунку у цінних паперах № 3-5 шляхом укладення додаткової угоди за вказаним змістом.
Відповідач повторно не з'явився, про день, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, ухиляється від отримання поштового повідомлення.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає можливим розглянути дану справу у відсутності відповідача і ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, про що представник позивача не заперечує, яким задовольнити заявлені вимоги частково, виходячи з наступного.
Згідно частини 1 ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Судом встановлено, що 28 травня 2012 року між ОСОБА_1 та ТОВ «Огма» укладено договір про відкритті рахунку у цінних паперах № 3-5 (а.с. 37-40), предметом вказаного договору є - депонент доручає, а зберігач зобов'язується надати депоненту послуги щодо відкриття та ведення рахунку у цінних паперах, зберігання належних депоненту цінних паперів, обслуговування операцій за цим рахунком, відповідно до чинного законодавства України, Положення про депозитарну діяльність, затвердженого Положенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17 жовтня 2006 року № 999, Внутрішнього Положення про провадження професійної депозитарної діяльності зберігача цінних паперів та інших внутрішніх документів зберігача, та на підставі розпоряджень депонента, згідно розділу 1 договору.
Відповідно до п. 4.1. договору, кожна сторона зобов'язується виконувати свої обов'язки належним чином та сприяти іншій стороні у їх виконанні.
Згідно акту прийому-передачі від 28.05.2012 року, ОСОБА_1 передав, а директор ТОВ «ОГМА» прийняла сертифікати наступних цінних паперів: Емітент: АТВТ «СВЕМОН-ДНІРО» (ЄДРПОУ 23945329), код випуску цінних паперів: UA0403043005, серія А, акції прості на пред'явника, номінал акції - 10 грн., № 004765 - № 004848 - (всього 84 сертифіката), один сертифікат на 5 акцій (а.с. 42).
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла Рішення від 06.08.2013 № 1410 «Про затвердження Вимог до депозитарного договору між депозитарною установою і Центральним депозитарієм цінних паперів», відповідно до підпункту 1) пункту 5 розділу II якого встановлено, що договір має містити інформацію щодо тарифів на послуги та порядок розрахунків за надані послуги, а також вказівку на те, що депозитарна установа погоджується з тарифами, встановленими Центральним депозитарієм на дату укладення Договору. Максимальні та мінімальні розміри тарифів на оплату послуг Центрального депозитарію можуть встановлюватися Центральним депозитарієм за погодженням з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Антимонопольним комітетом України. Депозитарна установа оплачує послуги Центрального депозитарію згідно із укладеним Договором та відповідно до затверджених тарифів Центрального депозитарію.
Відповідно до п.2 Преамбули вищезазначеного Рішення, центральному депозитарію цінних паперів протягом року з дня набрання чинності Законом України «Про депозитарнусистему України»здійснити дії щодо приведення депозитарних договорів, укладених із зберігачами цінних паперів до набрання чинності цим Законом, у відповідність до Вимог (крім випадку, передбаченого реченням другим цього пункту). Для здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів з дотриманням принципу «поставка цінних паперів проти оплати» відповідно до вимог Закону України «Про депозитарну систему України» депозитарні договори, укладені до набрання чинності цим рішенням, мають бути приведені у відповідність до Вимог до дня набрання чинності цим Законом»
Згідно ст. 6 ЦК України сторони мають право укласти договір, який не передбачений актами цивільного законодавства, але відповідає загальним засадам цивільного законодавства. Сторони мають право врегулювати у договорі, який передбачений актами цивільного законодавства, свої відносини, які не врегульовані цими актами. Сторони в договорі можуть відступити від положеньактів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд. Сторони в договорі не можуть відступити відположень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.
Відповідно до ст. 627 ЦК України відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаївділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 651 ЦК України).
31 січня 2014 року ТОВ «ОГМА» надіслано лист вих. № 187 ОСОБА_1 в якому повідомлено про необхідність укладення договору (а.с. 54), однак даний лист відповідачем проігноровано.
У разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах. Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов:
1) в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане;
2) зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися;
3) виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору;
4) із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.
Враховуючи викладене, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача на користь позивача судовий збір у сумі 487,20 грн.
Керуючись ст.ст. 1-11, 15, 60, 61, 88, 169, 209, 212-215 ЦПК України, -, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ОГМА" до ОСОБА_1 про внесення змін до договору та сплати заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_3) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ОГМА» (ЄДРПОУ 36857026) заборгованість у розмірі 654 (шістсот п'ятдесят чотири) грн. шляхом перерахування на р/р № 26009500500000 в АТ «Укрсиббанк»; МФО 351005.
Внести зміни до Договору про відкриття рахунку у цінних паперах № 3-5 шляхом укладення додаткової угоди з наступним змістом:
«Додаткова угода № 1
до Договору про обслуговування рахунка в цінних паперах № 3-5
Київ «
Товариство з обмеженою відповідальністю «ОГМА», код за ЄДРПОУ 36857026, (надалі - Депозитарна установа), що здійснює депозитарну діяльність депозитарної установи на підставі ліцензії Серії АЕ №263282, виданої Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку 10.09.2013 р., строк дії безстроково, в особі директора Гайдар Марії Олександрівни, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та Фізична особа ОСОБА_1 (надалі - Депонент) з другої сторони, а разом надалі іменовані Сторони, уклали Додаткову угоду № 1 до Договору про обслуговування рахунка в цінних паперах (надалі - Договір) з метою внести до нього зміни наступним чином:
1) Розділ І Договору укласти в наступній редакції:
«1 .Предмет Договору
1) Депозитарна установа зобов'язується у порядку, передбаченому законодавством,
внутрішніми документами Депозитарної установи та цим Договором, надавати послуги щодо відкриття та обслуговування рахунку у цінних паперах Депонента, проводити депозитарні операції за рахунком у цінних паперах Депонента на підставі розпоряджень Депонента та в інший спосіб, передбачений законодавством, а також надавати інші послуги у процесі провадження депозитарної діяльності відповідно до Положення про провадження депозитарної діяльності, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.04.2013 року № 735, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.06.2013 року № 1084/23616 (далі - Положення про провадження депозитарної діяльності).
1) Цінні папери (фінансовий актив) Депонента, права на які обліковуються Депозитарною установою відповідно до умов цього Договору, зберігаються Центральним депозитарієм цінних паперів відповідно до Закону України «Про депозитарну систему України».
2) Розділ 2 Договору викласти в наступній редакції:
«2. Обов'язки та права Депозитарної установи
1) Депозитарна установа зобов'язана:
2) Відкрити Депоненту рахунок у цінних паперах протягом трьох робочих днів після подання Депонентом визначених законодавством документів для відкриття рахунку в цінних паперах.
3) Ознайомити депонента з внутрішніми документами (витягами з внутрішніх документів) Депозитарної установи, які регламентують відносини Депонента та Депозитарної установи стосовно порядку виконання розпоряджень Депонента, отримання виписок про стан рахунку у цінних паперах Депонента та про операції з цінними паперами, інформаційних довідок про незавершені операції з цінними паперами по рахунку в цінних паперах Депонента та інших інформаційних довідок та в подальшому ознайомлювати Депонента зі змінами та доповненнями до цих документів шляхом розміщення протягом наступного робочого дня після затвердження змін відповідної інформації та тексту внутрішніх документів (витягів з внутрішніх документів) з урахуванням змін на веб-сайті Депозитарної установи у мережі Інтернет на сайті tovogma.pp.ua.
4) Здійснювати облік цінних паперів, що належать Депоненту, на рахунку у цінних паперах.
2.1.4. Здійснювати облік прав Депонента на цінні папери, що обліковуються на певному рахунку у цінних паперах, та обмеження таких прав, у тому числі відокремлений облік прав на цінні папери, які зарезервовані для здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів з дотриманням принципу «поставка цінних паперів ротии оплати».
2.1.5. Здійснювати обслуговування обігу цінних паперів на рахунку у цінних паперах Депонента шляхом проведення депозитарних операцій за рахунком у цінних паперах у порядку та строки, визначені законодавством та внутрішніми документами Депозитарної установи.
2.1.6. Складати та видавати виписку з рахунка в цінних паперах Депонента та виписку про операції з цінними паперами на запит Депонента у строки, визначені законодавством. Виписка з рахунку надається Депоненту у спосіб, визначений у розпорядженні (запиті) про надання відповідної виписки.
2.1.7. Надавати Депоненту інформаційні довідки (про незавершені операції з цінними паперами за рахунком в цінних паперах Депонента;
Інформаційна довідка надається Депоненту у спосіб, визначений у розпорядженні (запиті) про надання відповідної інформаційної довідки.
2.1.8. Повідомляти Депонента про проведення коригувальної операції у разі виявлення технічної помилки, допущеної при виконанні депозитарної операції, протягом 5 робочих днів після проведення коригувальної операції шляхом направлення листа із відповідним повідомленням на адресу Депонента, визначену в анкеті рахунку в цінних паперах Депонента.
2.1.9. Не виконувати дії та не надавати інформацію щодо цінних паперів, що належать Депоненту, або інформацію щодо Депонента без відповідних розпоряджень Депонента або керуючого рахунком у цінних паперах Депонента, крім випадків, передбачених законодавством та Договором.
2.1.10.Надавати Центральному депозитарію інформацію щодо Депонента, керуючого рахунком у цінних паперах Депонента та цінних паперів, що належать Депоненту, яка необхідна для здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів з дотриманням принципу «поставка цінних паперів проти оплати», з метою подальшого надання такої інформації Розрахунковому центру з обслуговування договорів на фінансових ринках (далі - Розрахунковий центр) чи кліринговій установі для її відображення у внутрішній системі обліку такої особи.
2.1.11.Виконувати депозитарні операції щодо цінних паперів Депонента, які зарезервовані для здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів з дотриманням принципу «поставка цінних паперів проти оплати», виключно на підставі розпоряджень та/або повідомлень Центрального депозитарію, наданих депозитарній установі згідно з інформацією, отриманою Центральним депозитарієм від Розрахункового центру чи клірингової установи.
2.1.12. Виконувати адміністративні операції за рахунком у цінних паперах Депонента, якщо Депонент був взятий на облік Розрахунковим центром чи кліринговою установою, тільки після отримання від Центрального депозитарію інформації про внесення до внутрішньої системи обліку Розрахункового центру чи клірингової установи відповідних змін щодо такого депонента.
2.1.13. Не здійснювати депозитарних операцій за рахунком у цінних паперах у випадку виявлення порушень вимог подання, заповнення розпорядження та захисту інформації, яка потрібна для здійснення цих операцій Депозитарною установою, або якщо виконання цього розпорядження буде суперечити законодавству.
2.1.14. Протягом 3-х робочих днів з дати початку Депозитарною установою процедури припинення нею провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності депозитарної установи відповідно до вимог нормативно-правового акта щодо припинення депозитарної діяльності депозитарної установи, повідомити Депонента рекомендованим листом щодо необхідності закриття рахунка в цінних паперах протягом 60 календарних днів з дати початку цієї процедури.
2.1.15. Закрити рахунок у цінних паперах Депонента у порядку, передбаченому законодавством, внутрішніми документами Депозитарної установи.
2.1.16. У разі розірвання цього Договору за ініціативою Депозитарної установи, Депонента, за рішенням суду, або за згодою Сторін (у тому числі у зв'язку з припиненням Депозитарною установою провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності) діяти відповідно до вимог законодавства та цього Договору.
2.2. Депозитарна установа має право:
1) Отримувати від Депонента своєчасно та в повному обсязі плату за надання послуг згідно умов цього Договору та тарифів Депозитарної установи на депозитарні послуги (далі - тарифи Депозитарної установи) та призупинити надання депозитарних послуг за розпорядженнями (наказами), іншими вимогами Депонента, керуючого рахунком у цінних паперах Депонента у разі відсутності належної оплати з боку Депонента послуг Депозитарної установи.
2) Отримувати від Депонента, керуючого рахунком у цінних паперах Депонента документи, необхідні для виконання своїх обов'язків згідно умов Договору та законодавства..
3) Надавати Депоненту додаткові послуги, зокрема, з реалізації прав за цінними паперами.
4) У випадку початку Депозитарною установою процедури припинення нею провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності депозитарної установи відповідно до вимог нормативно-правового акта щодо припинення депозитарної діяльності депозитарної установи виконувати тільки ті розпорядження Депонента, керуючого рахунком в цінних паперах Депонента, виконання яких не заборонено цим нормативно-правовим актом.
5) Вносити зміни до внутрішніх документів Депозитарної установи та тарифів Депозитарної установи.
6) Закрити рахунок у цінних паперах Депонента, на якому не обліковуються цінні папери, права на цінні папери, без розпорядження (наказу) Депонента про закриття рахунку в цінних паперах у разі припинення здійснення Депозитарною установою професійної діяльності на фондовому ринку, а також у разі розірвання цього Договору.
7) При здійсненні розрахунків за правочинами щодо цінних паперів з дотриманням принципу «поставка цінних паперів проти оплати» виконувати на рахунку в цінних паперах Депонента депозитарні операції щодо цінних паперів без розпорядження депонента виключно на підставі розпоряджень та інформації Центрального депозитарію, наданих депозитарній установі згідно з інформацією, отриманою Центральним депозитарієм від Розрахункового центру чи клірингової установи.
8) Надавати письмову відмову у видачі виписки з рахунка в цінних паперах у разі невідповідності оформлення запиту вимогам Положення про провадження депозитарної діяльності»
9)
10) Розділ 3 Договору викласти в наступній редакції:
«З.Обов'язки та права Депонента
1) Депонент зобов'язаний:
2) Надати Депозитарній установі належним чином оформлені документи, визначені законодавством та внутрішніми документами Депозитарної установи, необхідні для відкриття рахунку в цінних паперах протягом 3 робочих днів після укладення цього Договору.
3) Призначити розпорядника рахунку у цінних паперах.
4) Дотримуватись вимог внутрішніх документів Депозитарної установи, які регламентують відносини Депонента та Депозитарної установи.
5) Своєчасно та в повному обсязі сплачувати послуги Депозитарної установи згідно з умовами та строками, передбаченими Договором, та тарифами, встановленими Депозитарною установою.
6) Надавати Депозитарній установі документи, які передбачені законодавством та внутрішніми документами Депозитарної установи як обов'язкові для подання або необхідні їй для виконання дій згідно з вимогами законодавства та умовами Договору.
7) Протягом 5 днів з дати внесення відповідних змін до своїх реквізитів або документів, що надавалися для відкриття рахунка в цінних паперах, надавати інформацію про ці зміни Депозитарній установі у порядку, встановленому законодавством та внутрішніми документами Депозитарної установи.
8) Протягом 60 календарних днів з дати початку Депозитарною установою процедури припинення нею провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності депозитарної установи відповідно до вимог нормативно-правового акта щодо припинення депозитарної діяльності депозитарної установи здійснити всі необхідні дії щодо закриття рахунка в цінних паперах.
3.2. Депонент має право:
1) Призначити керуючого (керуючих) рахунком у цінних паперах.
2) Отримувати від Депозитарної установи відповідно до умов Договору інформацію щодо цінних паперів, прав на цінні папери, які обліковуються на рахунку у цінних паперах.
3) Надавати Депозитарній установі інформацію лише щодо одного керуючого рахунком - торговця цінними паперами, якому Депонентом надані повноваження на вчинення правочинів щодо цінних паперів в інтересах депонента, які виконуються із забезпеченням здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів з дотриманням принципу «поставка цінних паперів проти оплати»
4)
5) Розділ 4 Договору викласти в наступній редакції:
«4. Вартість послуг та порядок розрахунків
1) Депонент оплачує послуги Депозитарної установи згідно з цим Договором та відповідно до тарифів, встановлених Депозитарною установою (Додаток 1).
Депонент погоджується з тарифами, встановленими Депозитарною установою на дату укладення договору.
1) Оплата послуг Депозитарної установи здійснюється Депонентом щомісячно до п'ятого числа місяця, наступного за місяцем, у якому надавались послуги, згідно акту- рахунку, який надсилається Депозитарною установою Депонента засобами поштового зв'язку не пізніше п'ятого числа місяця, наступного за місяцем, у якому надавались послуги. У акті-рахунку містяться розшифровки нарахованої до оплати суми за надані послуги.
Оплата послуг Депозитарної установи здійснюється у безготівковій формі шляхом перерахування Депонентом грошових коштів на рахунок Депозитарної установи.
1) Тарифи на депозитарне обслуговування можуть бути змінені Депозитарною установою, про що Депозитарна установа зобов'язана повідомити Депонента засобами поштового зв'язку не пізніше ніж п'ять робочих днів після прийняття відповідного рішення про зміну тарифів.
Нові тарифи Депозитарної установи можуть бути введені в дію не раніше, ніж через п'ять календарних днів після відправлення Депозитарною установою Депоненту повідомлення про їх зміну.
1) У разі припинення дії Договору Депонент зобов'язаний сплатити фактично надані Депозитарною установою послуги до моменту припинення дії Договору.»
2)
3) Розділ 5 Договору викласти в наступній редакції:
«5. Відповідальність Сторін та порядок вирішення спорів
1) Сторони несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за цим Договором відповідно до законодавства, у тому числі нормативно- правових актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Жодна із Сторін не несе відповідальності за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за цим Договором, якщо це невиконання або неналежне виконання зумовлено дією обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
1) Сторона, для якої склались форм-мажорні обставини, зобов'язана не пізніше 5 робочих днів з дати настання таких обставини повідомити іншу Сторону у письмовій формі.
2) Депозитарна установа не несе відповідальності перед Депонентом за шкоду, заподіяну діями або бездіяльністю Депозитарної установи, якщо ці дії (бездіяльність) здійснювались Депозитарною установою за письмовими розпорядженнями (наказами) Депонента, виникли внаслідок дій (бездіяльності) інших учасників депозитарної системи.
3) Прострочення Депонентом платежу за надані Депозитарною установою депозитарні послуги більш як на ЗО (тридцять) календарних днів вважається відмовою від виконання умов Договору, у зв'язку з чим Депонент, крім основної суми заборгованості перед Депозитарною установою, повинен сплатити Депозитарній установі штраф у розмірі 50% від основної суми заборгованості за період прострочення.
4) Виплата штрафу не звільняє Депонента від виконання обов'язків за цим Договором.
5) Усі спори, що виникають з цього Договору або пов'язані із ним, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами.
6) Якщо відповідний спір не можливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку за встановленою підвідомчістю та підсудністю такого спору відповідно до законодавства України або у постійно діючому Третейському суді саморегулівної організації Професійна асоціація реєстраторів і депозитаріїв.»
7)
8) Розділ 6 Договору викласти в наступній редакції:
«6. Строк дії Договору, порядок внесення змін до нього та припинення дії
1) Цей Договір набирає чинності з ___травня 2015 р. та діє до 31.12.2016 р.
2) Договір вважається продовженим на кожний наступний рік, якщо не пізніше ніж за 30 календарних днів до закінчення строку дії цього Договору Сторони не виявили бажання у письмовій формі його розірвати.
3) Зміни до умов цього Договору вносяться за взаємною згодою Сторін, оформленою в письмовій формі.
4) Цей Договір може бути достроково розірваний:
5) Кожною із Сторін в односторонньому порядку. Про дострокове розірвання цього Договору в односторонньому порядку Сторона, яка прийняла таке рішення, повинна повідомити надіславши відповідне письмове повідомлення іншій Стороні за її місцезнаходженням (для юридичної особи)/місцем проживання (для фізичної особи) не менше ніж за 30 календарних днів до дати припинення дії Договору внаслідок розірвання.
Депозитарна установа надсилає вказане письмове повідомлення про розірвання договору в односторонньому порядку за місцезнаходженням (для юридичної особи)/місцем проживання (для фізичної особи) Депонента, що зазначене в анкеті рахунку в цінних паперах.
1) За згодою Сторін.
2) За відповідним рішенням суду.
3) Договір може бути розірваний за умови відсутності цінних паперів, прав на цінні папери на рахунку у цінних паперах Депонента.
4) Депозитарна установа та Депонент зобов'язані у разі розірвання цього Договору (у тому числі у зв'язку з припиненням Депозитарною установою провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності) діяти відповідно до вимог законодавства та цього Договору.
5) Питання, що виникають під час укладення, виконання, зміни, розірвання Договору і не врегульовані ним, регулюються Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України «Про депозитарну систему України», нормативно-правовими актами НКЦПФР.»
6)
7) Розділ 7 Договору викласти в наступній редакції:
«7. Порядок розкриття інформації, що належить до інформації з обмеженим доступом
1) Інформація, що міститься у системі депозитарного обліку, є інформацією з обмеженим доступом, охороняється законом та не підлягає розголошенню Депозитарною установою, крім випадків, передбачених статтею 25 Закону України «Про депозитарну систему України».
2) Інформація, що міститься у системі депозитарного обліку, надається власнику інформації або його представникові відповідно до умов Договору, або іншим особам у передбачених законом випадках.
3) Депозитарна установа забезпечує нерозголошення інформації, що міститься у системі депозитарного обліку, шляхом:
4) обмеження кола осіб, які мають доступ до зазначеної інформації;
5) організації спеціального діловодства у системі депозитарного обліку;
6) застосування технічних та програмних засобів для запобігання несанкціонованому доступу до носіїв такої інформації.
Депозитарна установа надає Центральному депозитарію цінних паперів інформацію щодо Депонента, керуючого рахунком у цінних паперах Депонента та цінних паперів, що належать Депоненту, яка необхідна для здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів з дотриманням принципу «поставка цінних паперів проти оплати», з метою подальшого надання такої інформації Розрахунковому центру чи кліринговій установі для її відображення у внутрішній системі обліку такої особи»
1) Розділ 8 Договору викласти в наступній редакції:
«8. Інше
1) Цей Договір укладено в двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, по одному - Депоненту та Депозитарній установі.
2) Депонент підтверджує, що Депозитарною установою надана йому інформація, зазначена в частині другій статті 12 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».
3) Депонент підтверджує, що ознайомлений із внутрішніми документами Депозитарної установи, тарифами Депозитарної установи.
4) При виконанні даного Договору Сторони керуються умовами Договору та законодавством України.
5) Депонент бере на себе відповідальність за достовірність інформації, що міститься в документах, які подаються Депонентом Депозитарній установі, у тому числі документах, за якими Депозитарній установі Депонентом доручається проведення депозитарних операцій на рахунку Депонента.
6) Укладення цього Договору не тягне за собою переходу прав на цінні папери та прав за цінними паперами Депонента до Депозитарної установи.
7) Грошові кошти, що надходять на поточний рахунок Депозитарної установи відповідно до законодавства та умов цього Договору з метою їх подальшого переказу Депоненту, не є власністю Депозитарної установи.
8) Обмін розпорядженнями, повідомленнями, інформацією, що надається у зв'язку з виконанням Сторонами Договору може здійснюватись особисто, засобами поштового зв'язку, кур'єром.
9) Розпорядження (наказ) Депонента або керуючого його рахунком має бути підписане розпорядником рахунку у цінних паперах. Підпис розпорядника рахунку у цінних паперах, якщо Депонентом або керуючим рахунком є юридична особа, засвідчується печаткою відповідної юридичною особи.
10) Виплата доходів, отриманих Депонентом за результатами проведення корпоративних операцій емітента, здійснюється Депозитарною установою протягом 10 робочих днів шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Депонента, зазначений в анкеті рахунку в цінних паперах Депонента.
11) З дня початку перебігу строку дії цього Договору, Договір про відкриття рахунку у цінних паперах № 3-5 від 17.04.2012 р., втрачає чинність.»
9. Розділ 9 Договору викласти в наступній редакції:
«9. Реквізити Сторін
Депозитарна установа : Депонент:
ТОВ «ОГМА» ПІБ : ОСОБА_1
Місцезнаходження: Адреса проживання:
01001, м.Київ, пров.Михайловський, АДРЕСА_1
10/2, літ.А Паспорт: серія НОМЕР_2 виданий
Поштова адреса: Ленінградським РУ ГУ МВС України в м. Києві 13.05.99 року
01001, м.Київ, пров.Михайловський,
10/2,літ. А
Код за ЄДРПОУ 36857026
Банківські реквізити: Ідентифікаційний код: НОМЕР_3
р/рах. №26009500500000 в АТ Телефон/факс:
"УКРСИББАНК"; МФО 351005 050-330-78-99
електронна адреса ІНФОРМАЦІЯ_1 НОМЕР_4
ТОВ «ОГМА» є платником податку на
загальних
підставах відповідно до ст. 151 ПКУ.
Директор ТОВ «ОГМА»
Додаток № 1
до договору № ДУ-5 від
ТАРИФИ
на депозитарні послуги для депонентів - ФІЗИЧНИХ осіб
№Найменування послуги/операціїВартістьУмови нарахування АДМІНІСТРАТИВНІ ОПЕРАЦІЇ 1.1Відкриття рахунку у ЦП 50 грн.одноразово 1.2Закриття рахунку у ЦП 30 грн.одноразово 1.4Внесення змін до реквізитів рахунку 30 грн.за операцію ОБЛІКОВІ ОПЕРАЦІЇ 2.1.Зарахування/списання при купівлі-продажу ЦП: 1% від номінальної вартості пакету ЦП, але не менше 50 грн. та не більше 300 грн.за операцію 2.2Інші випадки зарахування, списання, переміщення, переказу ЦП: 1% від номінальної вартості пакету ЦП, але не менше 50 грн. та не більше 300 грн.за операцію 2.3Зарахування/спєисання ЦП внаслідок знерухомлення ЦП 130 грн. + поштові витратиза операцію 2.4Встановлення/зняття обмежень щодо обігу цінних паперів зобов'язаннями 50 грн.за операцію ІНФОРМАЦІЙНІ ОПЕРАЦІЇ Надання виписки з рахунку у ЦП: Після проведення операції, якщо був рух ЦПНе тарифікуєтьсяза виписку На вимогу депонента 30 грн.за виписку ІНШІ ОПЕРАЦІЇ Продовження операційного дня (за письмовим зверненням)на 30 хв. - 200 грн.; на 1 год. - 300 грн. 2 год. - 400 грн., більше 2 годин, але не пізніше 22.00 - 600 грн.за відповідний час Скасування депозитарної операції 30 грн.за операцію Компенсація послуг НДУЗгідно рахункам НДУщомісячно ЗБЕРІГАННЯ ЦІННИХ ПАПЕРІВ Абонентська плата та відповідальне зберігання цінних паперів на рахунку у ЦП 200 грн.на місяць
Депозитарна установа залишає за собою право зміни тарифів з урахуванням рівня витрат на операції, а також змін на фондовому та фінансовому ринку.
Наведені послуги не є об'єктом оподаткування ПДВ на підставі п. 3.2.1. статті Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997 р.
Директор Депонент
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_3) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ОГМА» (ЄДРПОУ 36857026) судовий збір у розмірі 487 (чотириста вісімдесят сім) грн. 20 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
СУДДЯ В.В. МАКАРЕНКО
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2015 |
Оприлюднено | 03.07.2015 |
Номер документу | 45888099 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Макаренко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні