Постанова
від 30.06.2015 по справі 813/2893/15
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 червня 2015 року Справа № 813/2893/15

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кравціва О.Р. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова про стягнення заборгованості з Колективного підприємства «Інститут проектування комп'ютерних систем», -

в с т а н о в и в :

До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова (далі - позивач, УПФ України в Галицькому районі м. Львова) з адміністративним позовом до Колективного підприємства «Інститут проектування комп'ютерних систем» (далі - відповідач, КП «Інститут проектування комп'ютерних систем»), в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість в сумі 2370,62 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідачу слід відшкодувати 2370,62 грн. різниці між сумою пенсії, призначеної науковому працівнику цієї установи згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, у зв'язку з чим за період з 01.04.2015 року по 31.05.2015 року виникла заборгованість, яка позивачем добровільно не сплачена. З врахуванням викладеного, позивач звернувся із позовом до суду.

Ухвалою суду від 09.06.2015 року відкрито скорочене провадження у даній справі та надано відповідачу строк для подання заперечення проти позову або заяви про визнання позову та роз'яснено наслідки такого неподання.

Позивач відповідно до ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) про розгляд справи в порядку скороченого провадження повідомлений належним чином /а.с.16/.

З врахуванням того, що на адресу суду від відповідача не надходило заперечень проти позову, суд вважає за можливе, відповідно до вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України, розглядати справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

КП В«Інститут проектування комп'ютерних системВ» зареєстроване 06.04.1992 року з присвоєнням коду ЄДРПОУ 04605728 та перебуває на обліку в УПФ України в Галицькому районі м. Львова /а.с.18-20,21,22/.

Відповідно до розрахунку сум відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах помісячно по КП за період з 01.04.2015 року по 31.05.2015 року відповідачу слід сплатити 2370,62 грн. заборгованості /а.с.7/.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з ч. 3 ст. 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 4 ст.183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо: стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

За правилами ст. 24 Закону України В«Про науково і науково-технічну діяльністьВ» № 1977-XII від 13.12.1991 року, різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.

Згідно з Порядком фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України В«Про наукову і науково-технічну діяльністьВ» , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 372, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.

Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України В«Про наукову і науково - технічну діяльністьВ» , про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Таким чином, на відповідача покладено обов'язок щодо сплати до Пенсійного фонду України різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України В«Про наукову і науково-технічну діяльністьВ» і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право працівник відповідача.

За період в КП В«Інститут проектування комп'ютерних системВ» право на пенсію наукових (науково-педагогічних) працівників одержав ОСОБА_1 та ОСОБА_2, на підтвердження чого позивачем до матеріалів справи долучено копії довідок про підтвердження наукового стажу та розпоряджень про призначення пільгових пенсій /а.с.10, 11, 23, 24/.

Судом з матеріалів справи встановлено, що УПФ України на адресу відповідача надіслано повідомлення про сплату різниці між сумою пенсії, призначеної науковому працівнику, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів /а.с.8-9/.

Доказів оскарження відповідачем вказаних повідомлень, а також рішення про призначення наукової пенсії ОСОБА_1, ОСОБА_2 у матеріалах справи відсутні.

Слід зазначити, що згідно з карткою особового рахунку встановлено наявність заборгованості за період з 01.04.2015 року по 31.05.2015 року в сумі 2370,62 грн. /а.с.25/.

Крім того, до матеріалів справи долучено копію постанови Львівського окружного адміністративного суду у справі № 813/1539/15 від 21.04.2015 року /а.с.12-13/, що набрала законної сили.

Обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини (ч. 1 ст. 72 КАС України).

За таких обставин позовні вимоги УПФ України в Галицькому районі м. Львова про стягнення 2370,62 грн. різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України В«Про наукову та науково-технічну діяльністьВ» , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» , є обґрунтованими та слід задовольнити.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 256 КАС України негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.

Керуючись ст. ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 158-163, 183-2, 256 КАС України, суд -

п о с т а н о в и в :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Колективного підприємства «Інститут проектування комп'ютерних систем» (м. Львів, пл. Ринок, 36, ЄДРПОУ 04605728) на користь Управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова (м. Львів, пр. Червоної Калини, 35, код ЄДРПОУ 20847365) заборгованість в сумі 2370 (дві тисячі триста сімдесят) грн. 62 коп.

3. Судові витрати зі сторін не стягувати.

4. Постанова підлягає до негайного виконання.

Постанову може бути оскаржено, згідно зі ст. 186 КАС України, протягом 10 днів з дня її проголошення чи отримання копії постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили, згідно зі ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Кравців О.Р.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.06.2015
Оприлюднено06.07.2015
Номер документу45899708
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/2893/15

Постанова від 30.06.2015

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кравців Олег Романович

Ухвала від 09.06.2015

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кравців Олег Романович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні