Ухвала
від 26.06.2015 по справі 914/2068/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про порушення провадження у справі          

26.06.2015 р.                                                                                 Справа № 914/2068/15

Суддя господарського суду Львівської області Кидисюк Р.А., розглянувши матеріали

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Везунчик», смт Летичів Хмельницької області

до відповідача: Публічного акціонерного товариства «Іскра», м. Львів

про: стягнення 25 711,40 грн. заборгованості за Договором перевезення вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні та надання транспортно-експедиторських послуг № ТР 24/07.13 від 24.07.2013 року

визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.

В п. 5 прохальної частини позовної заяви міститься клопотання позивача про вжиття заходів до забезпечення позову шляхом накладення арешту на банківські рахунки Публічного акціонерного товариства «Іскра».

Клопотання позивача про вжиття заходів до забезпечення позову не підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2012 року №11 «Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову» у вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням:

- розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову;

- забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу;

- наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову;

- імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів;

- запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Крім того, пунктом 3 Постанови пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову» № 16 від 26.12.2012 року встановлено, що умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов'язання тощо). Саме лише посилання на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідного клопотання.

Отже, клопотання про вжиття заходів до забезпечення позову повинне бути обґрунтоване та підтверджене поданням належних та допустимих доказів, що підтверджують можливість виникнення в подальшому ускладнень у виконанні судового рішення.

Проте, позивач не надав належних та допустимих доказів, що підтверджують можливість виникнення в подальшому ускладнень у виконанні судового рішення та доказів вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду, тобто стороною не наведено обставин для вжиття заходів до забезпечення позову.

Відтак, суд вважає клопотання про забезпечення позову таким, що не підлягає до задоволення, оскільки з матеріалів справи не випливає, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам та інтересам позивача шляхом ухвалення рішення в цій справі, а невжиття таких заходів може утруднити виконання рішення господарського суду та, як зазначалося раніше, позивачем не додано до даного клопотання про забезпечення позову доказів вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду. Самі лише припущення позивача про потенційну можливість ухилення відповідача від виконання рішення суду не можуть слугувати підставою для вжиття заходів до забезпечення позову.

Керуючись ст.ст. 64, 65, 66, 67, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Порушити провадження у справі і прийняти позовну заяву до розгляду.

2. У задоволенні клопотання про вжиття заходів до забезпечення позову відмовити.

3. Розгляд призначено на: 11.08.15 на 12:55.

Судове засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 128, зал. № 3 (2 поверх).

Враховуючи вимоги ст. 2-1 ГПК України стосовно обов'язкової реєстрації в автоматизованій системі документообігу, заяви, клопотання, документи, які вимагаються ухвалою суду, належить надсилати та/або подавати через канцелярію господарського суду не пізніше ніж за 3 дні до судового засідання, посилання на № справи – обов'язкове.

4.          Зобов'язати сторони:

Позивача:

–          надати суду:

-          письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України, або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, наявні/відсутні справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав, та/або наявні/відсутні рішення цих органів з такого спору;

-          оригінали документів, долучених до позовної заяви;

-          всі докази в обґрунтування правової позиції по суті спору та інші докази, які мають значення для вирішення спору;

–          забезпечити явку повноважного представника у відповідності до вимог ст. 28 ГПК України на власний розсуд.

Відповідача:

–          надати суду:

-          письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України, або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, наявні/відсутні справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав, та/або наявні/відсутні рішення цих органів з такого спору;

-          документально та нормативно обґрунтований письмовий відзив на позовну заяву відповідно до ст. 59 ГПК України, копію якого разом з доданими документами надіслати позивачу, докази надіслання надати суду;

-          докази повного чи часткового погашення заборгованості, що є предметом цього спору;

-          всі докази в обґрунтування правової позиції по суті спору та інші докази, які мають значення для вирішення спору;

–          забезпечити явку повноважного представника у відповідності до вимог ст. 28 ГПК України на власний розсуд.

У разі неявки сторін спір може бути розглянуто за наявними в справі матеріалами згідно ст. 75 ГПК України.

У разі невиконання вимог ухвали суду згідно п. 5 ст. 83 ГПК України до винної сторони може бути застосовано штрафні санкції.

У разі надсилання сторонами електронних документів без електронного цифрового підпису та факсограм необхідно надсилати також оригінал документа в паперовій формі, оскільки документи, отримані електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв'язку, не належать до офіційних.

          Суддя                                                                                           Кидисюк Р.А

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення26.06.2015
Оприлюднено06.07.2015
Номер документу45903681
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/2068/15

Ухвала від 25.08.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кидисюк Р.А

Ухвала від 11.08.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кидисюк Р.А

Ухвала від 26.06.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кидисюк Р.А

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні