Справа № 752/16851/14-ц
Провадження №: 2/752/1217/15
Заочне РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.06.2015 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Плахотнюк К.Г.,
за участі секретаря судового засідання Ткачук М.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Національна корпорація розваг» про стягнення матеріальної та моральної шкоди,
встановив:
07.10.2014 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ТОВ «Національна корпорація розваг» про стягнення матеріальної та моральної шкоди.
В обгрунтування заявлених позовних вимог позивачем зазначено, що 31.12.2013 року через касу «Партер.ЮА» придбала два квитки на концерт Надії Кадишевої та ансамблю «Золоте кільце» вартістю 990, 00 грн. кожен. Листом № 00/03-НКР від 13.03.2014 року відповідач повідомив, що у зв»язку з обставинами непереборної сили, а саме масовими громадськими заворушеннями, вибухами, бойовими діями, які відбулися в столиці України в м. Києві, концерт Надії Кадишевої та ансамблю «Золоте кільце» з 13.03.2014 року переноситься на 25.09.2014 року. Станом на 01.07.2014 року на офіційному веб-сайті організатора заходу розміщено інформацію про те, що концерт Надії Кадишевої та ансамблю «Золоте кільце», перенесений на 25.09.2014 року, не може відбутися у зв»язку з проведенням військових дій в Україні. Також на сайті було розміщено для заповнення та надіслання на електронну адресу ТОВ «Національна корпорація розваг» в строк до 03.07.2014 року форму заяви на виплату (повернення) грошових коштів за придбані квитки, повідомлено про повернення грошових коштів. Заповнена нею 01.07.2014 року та надіслана на електронну та юридичну адресу відповідача заява, залишена без задоволення. Просила стягнути з відповідача, вартість квитків у розмірі 1 980, 00 грн. Крім того, зазначила, що зазнала моральних страждань, оскільки квитки, які вона придбала були подарунком на річницю весілля її батьків, які були збентежені і розчаровані повідомленням про перенесення концерту. Також зазначила, що вартість квитків є досить високою, тому кошти для їх придбання вона накопичувала протягом тривалого часу, а їх неповернення приносить їй душевні страждання. Просила відшкодувати моральну шкоду у розмірі 2 000, 00 грн.
18.02.2015 року, позивач ОСОБА_1 подала заяву про уточнення позову. Просила стягнути з відповідача ТОВ «Національна корпорація розваг» вартість придбаних квитків у розмірі 1 980, 00 грн.; моральну шкоду у розмірі 2 000, 00 грн.; а також пеню у розмірі 16 156, 80 грн. за період прострочення з 14.03.2014 року по 10.12.2014 року.
У судове засідання сторони не з»явилися.
Позивач подала до суду клопотання про розгляд справи за її відсутності, повідомивши суд, що підтримує заявлені вимоги у повному обсязі, не заперечує щодо ухвалення заочного рішення у справі.
Відповідач, про дату, час та місце судового засідання, повідомлявся за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем знаходження, однак судову повістку повернуто до суду з відміткою відділу зв»язку про закінчення терміну зберігання, що за правилами п.5 ст. 74 ЦПК України є підставою для висновку суду про належне повідомлення сторони.
З огляду на викладене, суд ухвалив, розглянути справу за відсутності позивача та представника відповідача, ухваливши заочне рішення, на підставі наявних у справі даних.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заявлений ОСОБА_1 до ТОВ «Національна корпорація розваг» позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач 31.12.2013 року через каси «Партер. ЮА» придбала два квитки на концерт Надії Кадишевої та ансамблю «Золоте кільце».
Як видно зі змісту придбаних позивачем квитків, остання придбала видовищну послугу - концерт Надії Кадишевої та ансамблю «Золоте кільце», який повинен був відбутися 13.03.2014 року в Національному палаці мистецтв «Україна» о 19 год. 00 хв. (а.с. 6).
13.03.2014 року концерт Надії Кадишевої та ансамблю «Золоте кільце» не відбувся.
Листом № 00/03 - НКР від 13.03.3014 року ТОВ «Національна корпорація розваг» повідомило, що у зв»язку з обставинами непереборної сили, а саме масовими громадськими заворушеннями, вибухами, бойовими діями, які відбулися в столиці України м. Києві, які призвели до людських жертв, концерт Надії Кадишевої та ансамблю «Золоте кільце» переноситься на 25.09.2014 року
Відповідно до ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов»язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, й замовник зобов»язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Строк договору про надання послуг встановлюється за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом або іншими нормативно- правовими актами.
Звертаючись в суд з позовом, позивач стверджує, що ТОВ «Національна корпорація розваг» було розміщено оголошення про повернення вартості придбаних квитків до 03.07.2014 року за умови оформлення заявки до 01.07.2014 року, зразок якої також було розміщено на цьому ж сайті.
Судом також встановлено, що позивач 01.07.2014 року електронним та поштовим переказом, відправила на адресу відповідача заяву зазначеного останнім зразка для отримання вартості квитіків (а.с. 9, 10, 11, 12, 13).
Відповідно до інформації ТОВ "Національної корпорації розваг", що розміщена на їх офіційному сайті, останнє зобов»язалося виконати взяті на себе зобов»язання щодо повернення вартості квитків до 03.07.2014 року. Однак, попередньо просили заповнити заяву, форма якої була розміщена на цьому ж сайті та з 07.07. по 13.07. 2014 року зв»язатися з кожним глядачем і повернути грошові кошти (а.с. 8).
За правилами ст. 906 ЦК України, збитки, завдані замовнику невиконанням або неналежним виконанням договору про надання послуг за плату, підлягають відшкодуванню виконавцем, у разі наявності його вини, у повному обсязі, якщо інше не встановлено договором. Виконавець, який порушив договір про надання послуг за плату при здійсненні ним підприємницької діяльності, відповідає за це порушення, якщо не доведе, що неналежне виконання виявилося неможливим внаслідок непереборної сили, якщо інше не встановлено договором або законом.
Як видно зі змісту зворотньої сторони придбаних позивачем квитків, відшкодування організатором вартості квитка можливе тільки за умови скасування заходу. Затримка початку заходу або перенесення дати проведення заходу не є підставою для повернення квитка.
Наразі, встановлені судом обставини свідчать, що ТОВ «Національна корпорація розваг» не забезпечено виконання придбаної позивачами видовищної послуги - концерту Надії Кадишевої та ансамблю «Золоте кільце», а тому заявлені позовні вимоги про стягнення з ТОВ «Національна корпорація розваг»на користь ОСОБА_1 вартості квитків, підлягають задоволенню.
За правилами ч. 5 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів», у разі коли виконавець не може виконати (прострочує виконання) роботу (надання послуги) згідно з договором, за кожний день (кожну годину, якщо тривалість виконання визначено у годинах) прострочення споживачеві сплачується пеня у розмірі трьох відсотків вартості роботи (послуги), якщо інше не передбачено законодавством. У разі коли вартість роботи (послуги) не визначено, виконавець сплачує споживачеві неустойку в розмірі трьох відсотків загальної вартості замовлення.
Звертаючись в суд з позовом, позивач ОСОБА_1 просила стягнути з ТОВ «Національна корпорація розваг» пеню в розмірі 3 % річних за кожний день прострочення виконання взятих на себе зобов"язань у розмірі 16 156, 80 грн., зазначивши, що період прострочення з 14.03.2014 року по 10.12.2014 року становить 272 дні.
Однак, суд не може погодитися з розрахунком вартості пені позивача ОСОБА_1, оскільки період прострочення виконання зобов»язання з повернення коштів за придбані квитки слід рахувати з 14.07.2014 року, з тих підстав, що позивач була ознайомлена з заявою ТОВ «Національна корпорація розваг» розміщеною на їх офіційному сайті про порядок повернення вартості квитків, направила заяву встановленого зразка і надала згоду на те, що останнім днем повернення вартості квитків є 13.07.2014 року, відтак позивач має право на пеню за період з 14.07.2014 року по 10.12.2014 року, що становить 150 днів (сума боргу - 1 980, 00 грн., розмір процентів відповідно до ч. 5 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів» - 3 %, відповідно розмір пені: 1 980, 00 грн. х 150 дні х 3 % = 8 910, 00 грн.) у розмірі 8 910, 00 грн.
Крім того, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про захист прав споживачів», споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції), відповідно до закону.
В обґрунтування заявлених вимог про відшкодування моральної шкоди, позивач посилається на те, що з вини відповідача зазнала душевних страждань внаслідок порушення її прав, оскільки квитки, які вона придбала були подарунком на річницю весілля її батьків, останні з нетерпінням чекали цієї події, оскільки з творчістю співачки пов»язані їх відносини між собою, вони були збентежені і розчаровані повідомленням про перенесення концерту. Також зазначила, що вартість квитків є досить високою, тому кошти для їх придбання вона накопичувала протягом тривалого часу, а можливість їх неповернення приносить їй душевні страждання.
Зазначені позивачем обставини для відшкодування моральної шкоди не підтверджені належними та допустимими доказами, однак сам факт невиконання відповідачем послуги, яку придбала позивач, а також неповернення вартості придбаної послуги у зв"язку з ненаданням цієї послуги, є підставою для висновку, що остання зазнала моральних страждань, які мають бути компенсовані ТОВ «Національна корпорація розваг» грошовою компенсацією у розмірі 1 000, 00 грн.
Що ж стосується позовних вимог ОСОБА_1 про стягнення з ТОВ «Національна корпорація розваг», з підстав порушення строків виконання зобов"язання щодо повернення вартості придбаної послуги, відповідних втрат від інфляції та 3 % річних відповідно до ст. 611 ЦК України, то вони не підлягають задоволенню, оскільки за правилами ст. 906 ЦК України до правовідносин, які склалися між сторонами у справі підлягає застосуванню відповідальність, що передбачена тільки Законом України «Про захист прав споживачів».
Судовий збір за правилами ст. 88 ЦПК України стягнути з відповідача на користь держави, оскільки позивач була звільнена від таких витрат при зверненні в суд з позовом.
Керуючись ст. 611, ч. 2 ст. 906, ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 137, 179, 208, 213, 218 ЦПК України, Законом України «Про захист прав споживачів» суд,-
в и р і ш и в:
позовні вимоги ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Національна корпорація розваг» про стягнення матеріальної та моральної шкоди, задовольнити частково.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Національна корпорація розваг» (код ЄДРПОУ 38745669, 01004, м. Київ, вул. Горького, 7-В) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) вартість придбаних квитків у розмірі 1980, 00 грн., на відшкодування моральної шкоди - 1 000, 00 грн., неустойку у розмірі 8 910, 00 грн., що разом становить належну до стягнення суму у розмірі 11 890 (одинадцять тисяч вісімсот дев»яносто) грн. 00 коп.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Національна корпорація розваг» (код ЄДРПОУ 38745669, 01004, м. Київ, вул. Горького, 7-В) на користь держави судовий збір у розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржено позивачем до Апеляційного суду м. Києва. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, наведеному вище. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Суддя Плахотнюк К.Г.
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2015 |
Оприлюднено | 06.07.2015 |
Номер документу | 45972323 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Плахотнюк К. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні