ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1708/15
30 червня 2015 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мандзія О.П.
розглянувши у письмовому провадженні у м. Тернополі справу за позовом Збаразької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Захід торговий" про стягнення заборгованості на 2040 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Збаразька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Тернопільської області (далі – позивач, Збаразька ОДПІ) звернулась до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Захід торговий" (далі – відповідач, ТЗОВ "Захід торговий") про стягнення податкового боргу.
Позовні вимоги вмотивовано тим, що за відповідачем рахується податковий борг перед бюджетами та державними цільовими фондами, на загальну суму 2040 грн., який виник у зв'язку з несплатою відповідачем податкових зобов'язань по податку на прибуток приватних підприємств та по земельному податку з юридичних осіб.
Представником позивача надано клопотання про розгляд справи без його участі у відповідності до вимог частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України). Позовні вимоги підтримує в повному обсязі, з мотивів, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про час, день та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причин неявки суду не повідомив, клопотань про розгляд справи за його відсутності не надходило.
З урахуванням викладеного, керуючись положеннями ч.4 ст.122 та ч.6 ст.128 КАС України, суд вважає, що наявні підстави для розгляду справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи та з'ясувавши всі обставини справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних міркувань.
Судом встановлено, що ТЗОВ "Захід торговий" зареєстроване 26.06.1995 року органами державної реєстрації як юридична особа (а.с. 16-18) та з 26.06.1995 року перебуває на обліку в Збаразькій ОДПІ як платник податків (а.с. 6-7).
Згідно даних обліку, Збаразькою ОДПІ, як контролюючим органом, що здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та погашення податкових зобов'язань встановлено, що відповідачем не сплачені в повному обсязі узгоджені суми податкових зобов'язань на суму 2040 грн. по податку на прибуток приватних підприємств та по земельному податку з юридичних осіб.
Заборгованість по податку на прибуток приватних підприємств за штрафними санкціями на суму 1530 грн. обґрунтована наступними доказами: копією податкового повідомлення-рішення форми "Р" від 24.10.2014 року №0003791500 (а.с. 14), розрахунком суми позовних вимог (а.с. 9), обліковою карткою платника податків (а.с. 19-20).
Заявлена до стягнення сума заборгованості по земельному податку з юридичних осіб за штрафними санкціями 510 грн., підтверджується дослідженими доказами: копією податкового повідомлення-рішення форми "Р" від 24.10.2014 року №0003801500 (а.с. 13), розрахунком суми позовних вимог (а.с. 8), обліковою карткою платника податків (а.с. 21-22).
При таких обставинах за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами на загальну суму 2040 грн.
З метою погашення заборгованості Збаразькою ОДПІ за юридичною адресою боржника направлялась податкова вимога форми "Ю" від 12.11.2014 року №1082-11 (а.с. 10). Вказані заходи не призвели до повного погашення податкового боргу.
У статті 16 Податкового кодексу України (далі – ПК України) визначені зобов'язання платників податків, один з яких зобов'язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.57.3 ст.57 ПК України уразі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання, платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Як слідує з матеріалів справи, податкові зобов'язання по податку на прибуток приватних підприємств та по земельному податку з юридичних осіб є узгодженим у порядку і на умовах, визначених ПК України.
Податковий борг – сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України).
Оскільки податкове зобов'язання по податку на прибуток приватних підприємств та по земельному податку з юридичних осіб на загальну суму 2040 грн. відповідачем не сплачено в установлений чинним законодавством строк, таке зобов'язання є податковим боргом.
Відповідно до п.87.2 ст.87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно із п.п.20.1.34 п.20.1. ст.20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Так, п.95.1 ст.95 ПК України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до абз.1 п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно із п.95.4 ст.95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Встановлені судом обставини свідчать про те, що відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгодженні суми податкових зобов'язань по податку на прибуток приватних підприємств та по земельному податку з юридичних осіб, що призвело до виникнення податкового боргу станом на час розгляду справи на загальну суму 2040 грн., а тому даний податковий борг підлягає до стягнення в судовому порядку, шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, та за рахунок готівки.
Таким чином, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не спростовані відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 122, 128, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Захід торговий" (ЄДРПОУ 21169074) податковий борг на суму 2040 грн. (дві тисячі сорок гривень 00 копійок) шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків та за рахунок готівки по платежах:
- 1530 грн. по податку на прибуток приватних підприємств;
- 510 грн. по земельному податку з юридичних осіб.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Мандзій О.П.
копія вірна
Суддя Мандзій О.П.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2015 |
Оприлюднено | 06.07.2015 |
Номер документу | 45976225 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мандзій О.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні