Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
25 червня 2015 р. №820/5546/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Полях Н.А.,
при секретарі судового засідання - Корнієнка А.Д.,
за участю:
представника відповідача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом позовом Управління Пенсійного фонду України в Близнюківському районі Харківській області до Приватного сільськогосподарського підприємства "Тернівка " про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "Тернівка" на користь Управління Пенсійного фонду України в Близнюківському районі Харківській області 386,56 грн. заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2.
В обґрунтування позову зазначив, що відповідач був зареєстрований у 2000 році Близнюківською районною державною адміністрацією Харківської області шляхом реорганізації КСП імені Кірова, код ЄДРПОУ 00708124. Відповідно до статуту Приватного сільськогосподарського підприємства "Тернівка", довідки статуправління та витягу Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців Приватне сільськогосподарське підприємство "Тернівка " не є правонаступником КСП імені Кірова.
Представник відповідача у судовому засіданні підтримав адміністративний позов у повному обсязі та просив суд його задовольнити.
Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Заслухавши пояснення сторони, дослідивши подані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 06.04.2015 року, відповідач, Приватне сільськогосподарське підприємство "Тернівка" (код ЄДРПОУ 30560513) - зареєстроване як юридична особа з 24.01.2000 року; місцезнаходження юридичної особи: 64850, Харківська обл., Близнюківський район, с. Криштопівка; відомості про перебування юридичної особи у процесі провадження справи про банкрутство, санації, у процесі припинення, про припинення юридичної особи - відсутні.
Відповідно до листа №01-35/659 від 25.02.2001р. Державного реєстратора апарату районної державної адміністрації, Приватне сільськогосподарське підприємство "Тернівка" є правонаступником КСП ім. Кірова відповідно до Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки" від 03.12.1999 року та п.2.2 Статуту Приватного сільськогосподарського підприємства "Тернівка" (реєстраційний номер №04059533ю0010028 від 24.01.2000 року). (а.с.15)
Відповідно до п.п.1,2 ст.1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97-ВР (в ред. від 01.01.2015 р.) платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи. а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади.
Згідно з п.6.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 у разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійному фонду вносять правонаступники.
Статтею 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що об'єктом оподаткування є: для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Суд зазначає, що 01 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 р. №71-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", яким внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме з переліку загальнодержавних податків і зборів виключено фіксований сільськогосподарський податок.
Таким чином, після внесення змін в законодавство на ПСП "Тернівка" поширюється обов'язок по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до розрахунку суми заборгованості відповідач має поточну заборгованість зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п.п."б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" ОСОБА_2, колишньому працівнику КСП ім.Кірова, правонаступником якого є ПСП "Тернівка".
Судом з матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_2 працював трактористом у колгоспі ім.Кірова Близнюківського району Харківської області (постанова Барвінківського районного суду Харківської області від 19.09.2013 року, справа №611/1284/13-ц, провадження №2-2/611/33/13).
Відповідно до п.2 Прикінцевих Положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди; 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Пунктом 1 ст. 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за ставкою 100 %.
Процедура стягнення заборгованості з відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 (далі - Інструкція).
Відповідно до п.6.1. Інструкції - відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах (по списку №2) в розмірі 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій.
Відповідно до п.п.6.7 Інструкції - підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пункту 2 "Прикінцевих положень" Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Також, відповідно до п.п.6.2. Інструкції - витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до наданих до суду копії повідомлення про направлення розрахунку за з січня 2015 року №467/03-03 від 26.01.2015 року, копії повідомлення про вручення поштового відправлення із відміткою про отримання поштового відправлення уповноваженою особою відповідача, позивачем на адресу відповідача направлено Розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в частині пенсій, призначених відповідно до пункту "б-з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з січня 2015 року (далі - Розрахунок фактичних витрат).
Згідно з наявними в матеріалах справи копіями Розрахунків фактичних витрат сума витрат позивача становить по Списку №2 у сумі 193,28 грн. щомісяця.
Розрахунки фактичних витрат здійснені позивачем на формою, яка є Додатком 6 до п. 6.4. вищевказаної Інструкції.
Відповідно до положень ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Суд зазначає, що позивачем доведено суду наявність заборгованості відповідача у сумі, що підлягає стягненню, тоді як відповідач доказів оскарження вищевказаних Розрахунків фактичних витрат або доказів сплати заборгованості до суду не надав.
На підставі вищенаведеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пільгових пенсій по Списку №2 у сумі 386.56 грн. є правомірними та обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Близнюківському районі Харківській області до Приватного сільськогосподарського підприємства "Тернівка" про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "Тернівка" (код ЄДРПОУ 30560513, адреса: 64850, Харківська область, Близнюківський район, с. Криштопівка) на користь Управління Пенсійного фонду України в Близнюківському районі Харківській області 386.56 (триста вісімдесят шість) грн. 56 коп. заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови складено 01.07.2015 року.
Суддя Полях Н.А.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2015 |
Оприлюднено | 06.07.2015 |
Номер документу | 45976650 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Полях Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні