ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
================================================================================================================================================
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
від "28" вересня 2010 р. по справі № 04/27-91
Господарський суд Волинської області, розглянувши матеріали по справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Нектар" ЛТД
до Підприємства теплових мереж "Ковельтепло"
про розірвання угоди №237 на відпуск теплової енергії від 01.02.2007 року
Суддя: Філатова С.Т
ПРЕДСТАВНИКИ:
від позивача: ОСОБА_1, дов. №17 від 13.08.2010р.
від відповідача: ОСОБА_2, дов. №522 від 10.03.2010р.
Відповідно до ст. 20 Господарського процесуального кодексу України представникам сторін роз'яснено право відводу судді. Відводу судді заявлено не було. В судовому засіданні учасникам судового процесу на підставі ст. 22 ГПК України роз'яснено процесуальні права та обов'язки.
Суть спору:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Нектар" ЛТД звернулося з позовом до Підприємства теплових мереж "Ковельтепло" про розірвання угоди №237 на відпуск теплової енергії від 01.02.2007року в зв'язку з відсутністю потреби у централізованому теплопостачанні та використанням в приміщенні з 2003р. автономного опалення.
Позовні вимоги обгрунтовує наступним:
01 лютого 2007 року між ТзОВ «Нектар» ЛТД та Підприємством теплових мереж «Ковельтепло» була укладена Угода № 237 на відпуск теплової енергії в нежитлове приміщення по вул. Володимирській, 87. Опалювальна площа становить 45,4 м.кв. Загальна площа нежитлового вбудовано-прибудованого приміщення магазину на вул. Володимирській, 87 в м. Ковель становить 1208,9 м.кв. Вказане приміщення належить ТзОВ «НЕКТАР» на праві приватної власності на підставі договорів купівлі-продажу, укладених 12.06.2001р. з ТзОВ «Едельвейс», 29.04.2003р. та 09.12.2003р. з відділом по управлінню майном комунальної власності виконавчого комітету Ковельської міської ради Волинської області.
У вказаному приміщенні ТзОВ «НЕКТАР» з 2003 року має на законних підставах встановлене автономне опалення. Від встановленого автономного опалення забезпечується теплом більша частина приміщення торгового закладу. Лише частина приміщення площею 45,4 м.кв. продовжує забезпечувати теплом, на підставі Угоди на відпуск теплової енергії, підприємство теплових мереж «Ковельтепло». ТзОВ «НЕКТАР» планувало підключити вказану частину приміщення до автономного опалення після закінчення внутрішніх ремонтних робіт.
Внутрішні ремонтні роботи закінчені і ТзОВ «НЕКТАР» може забезпечити тепловою . енергією власної топочної повністю усе приміщення магазину, тому не має потреби в поступленні теплової енергії з двох різних джерел.
Постачання тепла в приміщення магазину із різних джерел спричиняє нерівномірність його розподілу в приміщенні, створює перепади температурних режимів у різних його частинах та негативно впливає на товар, що знаходиться в торгових залах, зберігається в підсобних приміщеннях, тягне для підприємства необгрунтовані додаткові фінансові витрати.
Крім того ТзОВ «НЕКТАР» має фінансові труднощі, у зв'язку з якими не може забезпечити оплату послуг підприємства теплових мереж «Ковельтепло», про що неодноразово повідомляв останнього.
Відповідно до п. 6 ст. 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у разі зникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугою виконавця, споживач має право розірвати договір у порядку, встановленому законом. Право споживача на вільний вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальної організації гарантується ст.ст. 19, 24 Закону України «Про теплопостачання».
Статтями 1, 6 зазначеного Закону передбачається існування і оптимальне поєднання централізованого, децентралізованого і автономного теплопостачання.
Статтею 15 цього ж Закону передбачається, що основним завданням державного регулювання діяльності у сфері теплопостачання є захист прав споживачів і запобігання монополізації та створення умов для конкурентних відносин у сфері теплопостачання.
Статтею 10 Закону України «Про теплопостачання» Споживачу надано право відмовлятися від договору на теплопостачання. Всупереч вимогам вказаної статті «Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж ЦО і ГВП», затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, не визначає порядок відключення окремих приміщень споживачів послуг теплопостачання від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при розірванні договору на централізоване теплопостачання за ініціативою споживача, чим грубо обмежує права споживачів, позбавляє їх можливості здійснювати у встановленому порядку відключення окремих приміщень, а не лише будинків вцілому. Положення підзаконного нормативного акту - Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж ЦО і ГВП, суперечать нормам Закону України «Про теплопостачання» та порушують права споживачів.
Жодним законом або нормативно-правовим актом України не передбачено обов'язок споживача примусово користуватися послугами теплопостачання та сплачувати за них. Це суперечить Конституції України, Цивільному та Господарському кодексам України.
Долучає до матеріалів справи копію робочого проекту газифікації топочної магазину, копію витягу з технічного паспорта на приміщення, клопотання до міської ради та протокол комісії.
Відповідач у відзиві №1974 від 23.08.2010р. позов заперечує, виходячи із наступного:
Посилання позивача на те, що постачання тепла в приміщення магазину із різних джерел спричиняє нерівномірність його розподілу в приміщенні, створює перепади температурних режимів у різних його частинах та негативно впливає на товар, що знаходиться в торгових залах, зберігається в підсобних приміщеннях, тягне для підприємства необгрунтовані додаткові фінансові витрати та посилання позивача на фінансові труднощі, у зв'язку з якими він не може забезпечити оплату послуг ПТМ „Ковельтепло" не є істотним порушення умов договору підприємством та підставою для його розірвання.
У відповідності із ст.24 Закону України "Про теплопостачання" основним обов'язком споживача теплової енергії є, зокрема, своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.
На підставі п.1 ч.3 ст. 20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.
Згідно ч.3 ст. 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
ПТМ „Ковельтепло" є теплопостачальною організацією, що стверджується довідкою про включення до ЄДРПОУ та Статутом (п.2.1), згідно з яким підприємство забезпечує тепловою енергією населення та інших споживачів.
Приміщення ТзОВ "Нектар" вбудоване в 5-ти поверховий житловий будинок і забезпечене загальнобудинковою системою централізованого опалення.
Згідно п.24, п. 25 "Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 року № 630, відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Порядок відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води житлових будинків при відмові споживачів від послуг централізованого опалення і гарячого водопостачання регулюється наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005р. №4 (із змінами внесеними згідно з Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 169 від 06.11.2007) „Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання".
Згідно п.1.2 Порядку, для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг ЦО і ГВП орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП, призначає голову та затверджує її склад, затверджує положення про роботу комісії.
Згідно п. 2.1 Порядку, для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник ( власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) зазначає причини відключення . До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців вищевказаного будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками ( уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.
Відповідно до п.п. 2.5, 2.6 Порядку, відключення приміщень від внутрішньобудинкових мереж ЦО і ГВП виконується монтажною організацією. По закінченні робіт складається акт про відключення будинку від мереж ЦО і ГВП, який подається заявником до комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.
Повідомляє, що позивачу було роз'яснено порядок відключення від мереж централізованого опалення (листи № 1566 від 23.06.2009р., № 2858 від 25.11.2009р., № 582 від 16.03.2010р.), на даний час він не врегулював питання щодо відключень приміщення від централізованої системи опалення в порядку, встановленому законом.
Позивач у поясненні №121/ю від 23.09.2010р. на заперечення відповідача зазначає, що угода, укладена між ТзОВ "НЕКТАР" та ПТМ "Ковельтепло" є угодою про надання послуг. Відповідно до ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Правовідносини, що склалися між ТзОВ "НЕКТАР" та ПТМ "Ковельтешю" регулюються главою 63 ЦК України, зокрема, ст. 907 ЦК України, згідно якої договір про надання послуг може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови від договору, в порядку та на підставах, встановлених Кодексом, іншим законом або за домовленістю сторін.
Постановою Кабінету Міністрів України №651 від 21 липня 2005 року (з наступними змінами та доповненнями), було затверджено Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Типовий договір про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.
Відповідно до пункту 8 вищевказаних Правил, послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. Пунктом 24 Правил споживачам надано право відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Вказане право реалізується в пункті 32 Типового договору на теплопостачання, в якому зазначено, що договір може бути розірваний достроково у разі зникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугами виконавця.
Статтею 10 Закону України «Про теплопостачання» споживачу надано право відмовлятися від договору на теплопостачання.
Посилання відповідача на ст.20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", згідно якої споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору, як на підставу для відмови в задоволенні позову ТзОВ "НЕКТАР" та на ч. з ст. 179 ГК України, про обов'язковість укладення господарських договорів для сторін, коли є пряма вказівка закону, є необгрунтованим та безпідставним.
Відповідно до вимог вищевказаних Законів України, які є спеціальним законодавством в сфері житлово-комунальних послуг (в т.ч. і послуг теплопостачання), споживачам надано право відмови від користування послугою виконавця та розірвання договору у порядку, встановленому законом, в разі зникнення потреби в отриманні послуги.
Відмова ПТМ "Ковельтепло" припинити дію угоди на теплопостачання без дозволу постійнодіючої комісії по розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж ЦО і ГВП, та відмова постійно діючої комісії, на підставі п.2.2.2. Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 22.11.2005р. №4 (з наступними змінами та доповненнями), надати такий дозвіл - є незаконними. Вказаний Порядок встановлює процедуру надання дозволу на відключення від централізованого опалення та встановлення автономного (індивідуального) опалення. Відповідно до п. 1.3 Порядку, його дія неї поширюється на власників, наймачів (орендарів) окремих приміщень, які користуються автономним теплопостачанням до набрання ним чинності.
Товариство "НЕКТАР" в 2002 році, з дотриманням вимог чинних на той час нормативних актів, отримало дозвіл РЖКП-2 м. Ковель на встановлення в магазині по вул. Володимирській, 87 автономного опалення, отримало технічні умови ВАТ "Волиньгаз на газифікацію, відключилося від централізованого теплопостачання і встановило в більшій частині приміщенні на вул. Володимирській, 87 автономне опалення та здало в 2003р. по акту в експлуатацію об'єкт газопостачання.
Оскільки на сьогоднішній день ТзОВ "НЕКТАР" не потрібен дозвіл на встановлення автономного опалення, тому що воно вже встановлене і функціонує з 2003 року, застосування вказаного Порядку до існуючих договірних відносин вважає безпідставним.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши долучені до справи докази, господарський суд, -
встановив:
01.02.2007р. між Підприємством теплових мереж «Ковельтепло» (теплопостачальна організація) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Нектар» ЛТД (споживач) була укладена угода на відпуск теплової енергії №237 про надання послуг з централізованого опалення нежитлового приміщення по вул. Володимирській, 87 в м.Ковелі площею 45,4кв.м.
Пунктом 23 угоди обумовлено, що дана угода заключається на один рік. Угода являється продовженою на невизначений термін, якщо за 1 місяць до закінчення угоди не буде заяви однієї із сторін про відмову від даної угоди.
Споживач звернувся до теплопостачальної організації з листами №461 від 16.06.2009р., №170 від 24.11.2009р., №28/ю від 10.03.2010р., в яких, посилаючись, зокрема, на важке фінансове становище товариства, просив припинити дію угоди №237 на відпуск теплової енергії.
Підприємство теплових мереж «Ковельтепло» у відповідях на звернення №1566 від 23.06.2009р., №2858 від 25.11.2009р., №582 від 16.03.2010р. повідомило, що згідно Наказу № 4 від 22.11.2005р. Міністерства будівництва , архітектури та житлово-комунального господарства України, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 9 грудня 2005 р. за №1478/11758 і наказу № 169 від і 06.11.2007р. Міністерства з питань житлово-комунального господарства України зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.11.2007р. за № 1320/14587 для вирішення питання відключення магазину ТзОВ „ Нектар " за адресою м.Ковель, вул.Володимирська, 87 від мереж централізованого опалення його власник повинен звернутися до комісії органу місцевого самоврядування або місцевої виконавчої влади з розгляду питань пов'язаних з відключенням споживачів від ЦО і ГВП.
Позивачем долучені до матеріалів справи докази звернення до міського голови з заявою про надання дозволу на відключення від мереж ЦО приміщень і підключення до індивідуальної (автономної) системи теплопостачання - лист №85 від 22.07.2009р.
Виконавчий комітет Ковельської міської ради у відповіді №3.16-1355 від 06.10.2009р. на звернення ТзОВ "Нектар" ЛТД №85 від 22.07.2009р. повідомив, що дане питання розглянуте на засіданні постійно діючої комісії, утвореної рішенням виконавчого комітету Ковельської міської ради від 28 квітня 2006 року № 178. Рішенням комісії від 28 вересня 2009 року відмовлено у наданні дозволу на відключення від централізованої системи опалення на підставі п.2.2.2 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 (із змінами, внесеними наказом Мінжитлокомунгоспу від 06.11.07 № 169, зареєстрованим у Мін"юсті 06.11.07р. за №1478/11758).
Позивач звернувся до суду з позовом про розірвання угоди, посилаючись на ст.907 ЦК України, ст.188 ГК України, ст.10 ЗУ "Про теплопостачання", п.24 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 року № 630, п.32 Типового договору на теплопостачання.
Згідно зі ст.907 ЦК України договір про надання послуг може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови від договору, в порядку та на підставах, встановлених цим Кодексом, іншим законом або за домовленістю сторін. Порядок і наслідки розірвання договору про надання послуг визначаються домовленістю сторін або законом.
Статтею 188 ГК України встановлений порядок зміни та розірвання господарських договорів та визначено, що зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.
Згідно зі ст.ст. 651, 652 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.
Відповідно до п.7 ст.179 ГК України господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Згідно п.3 ст. 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Правовідносини щодо надання послуг з теплопостачання регулюються Цивільним та Господарським кодексами України, Законами України "Про житлово-комунальні послуги", "Про теплопостачання", постановою Кабінету Міністрів України N 630 від 21.07.2005 року "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення".
Так, відповідно до ч. 2 ст. 275 ГК України, відпуск енергії (теплової енергії як різновиду у вигляді гарячої води) без оформлення договору не допускається.
Пункт 8 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України N 630 від 21.07.2005 року (далі - Правила) встановлює, що послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.
Право Кабінету Міністрів України затверджувати типові договори передбачено ч. 2 ст. 179 ГК України.
Разом з тим, відповідно до ч. 4 цієї ж статті при укладенні господарських договорів сторони мають право визначати зміст договору на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.
За змістом ст.651 ЦК України, ст.188 ГК України, за загальним правилом розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
За відсутності згоди сторін про розірвання договору він може бути розірваний за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Отже, інші підстави розірвання договору (крім істотного його порушення) можуть встановлюватися законом або договором.
Відповідач відмовився від розірвання договору, посилаючись на наказ Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 6 листопада 2007 року №169 "Про затвердження змін до наказу Мінбуду України від 22.11.2005 №4".
Даним наказом внесені зміни до Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року №4, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 р. за N 1478/11758.
Наказ №169 було прийнято відповідно до постанови КМУ від 31.10.2007р. №1268 "Про внесення змін до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" та на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 10.04.2007р. №45445/7/1-06 з метою впорядкування питань, що виникають під час надання дозволів на влаштування індивідуального опалення та запобіганню виникненню надзвичайних ситуацій у житловому фонді.
Згідно з указаним Порядком дозволи на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання видаються відповідною комісією органу місцевого самоврядування або місцевого органу виконавчої влади, до складу якої входять представники органу місцевого самоврядування або виконавчої влади, районного (місцевого) житлового управління, власника житлового будинку або уповноваженої ним особи, організації газопостачання, організації електропостачання, організації водопостачання, екологічної інспекції (за згодою), районного відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, пожежного нагляду (за згодою), місцевої установи (закладу) держсанепідслужби, організації теплопостачання, проектної організації з опалення та теплопостачання, Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки МНС України.
Вказаним Порядком передбачена можливість відключення від централізованого опалення за рішенням загальних зборів та за згодою всіх власників (уповноважених осіб) приміщень у житловому будинку.
Згідно з п. 2.2 зазначеного Порядку комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та відповідно до неї.
Згідно зі ст. 10 Закону України "Про теплопостачання" до повноважень Кабінету Міністрів України у сфері теплопостачання належать розробка та реалізація державної політики у сфері теплопостачання.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" стандарти, нормативи, норми, порядки і правила у сфері житлово-комунальних послуг розробляють і затверджують, зокрема Кабінет Міністрів України та центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства в межах їхніх повноважень та згідно із законодавством.
Згідно з угодою, розірвати яку просить позивач, здійснюється централізоване опалення вбудованого в багатоповерховий житловий будинок приміщення з єдиною внутрішньобудинковою системою опалення, яка належить до інженерної системи будинку як цілісного майнового комплексу.
Рішенням комісії від 28.09.2009р., утвореної рішенням виконавчого комітету Ковельської міської ради від 28.04.2006р. №178 у складі голови комісії - першого заступника міського голови, членів комісії - начальника відділу комунального господарства, начальника відділу планування та забудови міста, начальника РЖКП-1, начальника РЖКП-2, директора ПТМ "Ковельтепло", начальника управління водопровідно-каналізаційного господарства, відмовлено ТзОВ «Нектар» у наданні дозволу на переобладнання централізованої системи опалення, встановлення індивідуальної системи теплозабезпечення.
Рішення є чинним. Доказів протилежного суду не надано.
Суд не приймає твердження позивача про непоширення на нього вимог Порядку згідно п.1.3 у зв'язку з встановленням в 2002 році в магазині по вул.Володимирській, 87 автономного опалення, оскільки угода про централізоване теплопостачання частини магазину, вбудованої в багатоповерховий житловий будинок, укладена 01.02.2007р., а робочий проект топочної магазину по вул.Володимирській, 87 розроблений в 2002році і до цього часу розподільча мережа опалення у приміщенні площею 45,4кв.м. гідравлічно ув'язана з внутрішньобудинковою системою, що і спричинило звернення позивача до комісії для отримання дозволу на відключення від мереж центрального опалення.
Зважаючи на відсутність дозволу, неможливості споживання теплової енергії без договору в силу приписів закону (ст.275 ГК України, ст.24 ЗУ "Про теплопостачання", ст.20 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги") у позові про розірвання угоди №237 на відпуск теплової енергії від 01.02.2007року слід відмовити.
Суд не приймає твердження позивача про невідповідність підзаконного нормативного акту - Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання Закону України "Про теплопостачання", зважаючи на те, що вказаний Порядок зареєстровано в Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 р. за N 1478/11758 та в установленому законом порядку незаконним не визнано (постанови окружного адміністративного суду міста Києва від 03.10.2008р., від 05.06.2009р., ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 24.11.2009р.).
Решта доводів позивача висновків суду щодо необхідності споживання теплової енергії за договором та відсутності підстав для його розірвання не спростовують.
Зважаючи на викладене, господарський суд, керуючись ст.ст. 651, 652, 907 ЦК України, ст.ст. 179, 188, 275 ГК України, ст.10 ЗУ "Про теплопостачання", ст.ст. 8, 20 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги", п.п. 24, 25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, ст.ст.44, 49, 82-85 ГПК України, -
вирішив:
У позові Товариства з обмеженою відповідальністю "Нектар" ЛТД до Підприємства теплових мереж "Ковельтепло" про розірвання угоди №237 на відпуск теплової енергії від 01.02.2007року відмовити.
Суддя Філатова С. Т.
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2010 |
Оприлюднено | 06.07.2015 |
Номер документу | 45977961 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Філатова Світлана Тимофіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні