ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
30 червня 2015 рокум. Ужгород№ 807/980/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судового засідання Симканич Ю.В.
за участю сторін:
сторони в судове засідання не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Управління пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Весна» про стягнення заборгованості в сумі 3314,25 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Весна» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах у розмірі 3314,25 грн.
Свої вимоги позивач мотивує наступним, Товариство з обмеженою відповідальністю «Весна» зареєстроване в УПФУ в Іршавському районі як платник збору на обов'язкове державне Пенсійне страхування визначений ст.1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» №400/97-ВР від 26.06.1997 року а з 01.01.2004 року також, як платник страхових внесків відповідно до ст.15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. №1058. За період з березнь-травень 2015 року товариство не здійснило відшкодування виплаченої гр.. ОСОБА_1 пільгової пенсії та виплат на її доставку призначеної відповідно до п. «в» ст.. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» у зв'язку з чим відповідачем допущено виникнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсії в сумі 3314,25 грн., яка станом на день розгляду справи є непогашеною відтак позивач просить стягнути вказану суму в судовому порядку.
Позивач, а саме УПФУ в Іршавському районі в судове засідання не з'явився, проте надав суду заяву, якою просив розгляд даної справи провести без участі позивача за наявними у справі матеріалами (а.с.43-44).
Відповідач в судове засідання не з'явився повторно, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.38,42).
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, а відтак у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.
Відповідно до ч.4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.. Судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи. Таким чином справа розглядається за відсутності представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Дослідивши матеріали справи , всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову в повному обсязі, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ТОВ «Весна» зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області як платник страхових внесків, що підтверджується повідомленням про реєстрацію ТОВ «Весна» (а.с.15).
Судом встановлено, що громадянин ОСОБА_1 працював у ТОВ «Весна» в шкідливих умовах праці повний робочий день на атестованому робочому місці, що підтверджено копією трудової книжки (а.с.26-27), довідкою виданою підприємством про пільговий стаж (а.с.25), розрахунком стажу (а.с.24), протоколом про призначення пенсії (а.с.23). Вказані обставини дали право на призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах за пунктом «в» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
За період з березня по травень 2015 року управлінням Пенсійного фонду України в Іршавському районі по даній пенсійній справі проведено виплату пільгової пенсії на загальну суму 3314,25 грн., в т.ч.50,81 грн. - витрати на доставку пенсії, що підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій (а.с.19,20-21).
Судом встановлено, що вищевказані розрахунки були надіслані відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (а.с. 20- зворотній бік).
Згідно довідки, що надана позивачем, за період з березня по травень 2015 року виплата та доставка пенсій проводилась через ЦПЗ №3 м. Іршава (а.с.28).
Згідно з абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України В«Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, для платників збору, визначених пунктом 1 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів В«бВ» -В«зВ» статті 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» , за ставкою 100 відсотків від об'єкта оподаткування. Порядок нарахування збору на покриття фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту В«бВ» -В«зВ» статті 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» в період до 01.01.2004 року визначений інструкцією про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування Інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду у України від 19 жовтня 2001 року № 16-6 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2001 року за № 998/6189 (надалі Інструкція №16-6 від 19.10.2001р.).
Частиною 2 Прикінцевих Положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003 року, який набрав чинності з 01.01.2004 року встановлено, що зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку пенсій призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», який діяв до набрання чинності цим Законом.
Ст.6 п.6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, що затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1 встановлено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду місячну суму зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відповідно до наказу Державного комітету зв'язку та інформатизації України, від 22.07.2004, № 166 «Про затвердження тарифів на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги» тарифи на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, застосовуються підприємствами (операторами) зв'язку, що надають ці послуги, у відсотках від суми отриманої пенсії: у місті - 0,79%, у селі та смт. - 1,56%.
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду України перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані і підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись статтями 11, 70, 86, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Управління пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області - задовольнити повністю.
Стягнути з ТОВ «Весна» (90113, Закарпатська область, Іршавський район, с. Доробратово, вул. Ленінградська. 2 код 00413759) на користь Управління пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області заборгованість в сумі 3314,25 грн. (три тисячі триста чотирнадцять грн. 25 коп.) грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяОСОБА_2
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2015 |
Оприлюднено | 06.07.2015 |
Номер документу | 45985052 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Луцович М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні