Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Харків
23 червня 2015 р. №820/2272/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.
при секретарі судового засідання - Ахвердян Р.А.,
за участю: представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Ратникової-Фон ОСОБА_2,
розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Підприємства "Взаємодопомога" Харківської обласної громадської організації інвалідів "Взаємодопомога" про надання дозволу на погашення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Основ'янська об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Підприємства "Взаємодопомога" Харківської обласної громадської організації інвалідів "Взаємодопомога", в якому просить суд, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, надати дозвіл на погашення податкового боргу у сумі 1019,87 грн. з податку на прибуток приватних підприємств за рахунок майна Підприємства "Взаємодопомога" Харківської обласної громадської організації інвалідів "Взаємодопомога" (код 36987077).
В обґрунтування подання позивач зазначив, що відповідач перебуває на обліку в Основ'янській ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області, за підприємством мається податковий борг перед бюджетом України у розмірі 1019, 87 грн. з податку на прибуток приватних підприємств, який виник на підставі податкового повідомлення - рішення від 18.01.2013 року №0001361501. Також позивач зазначив, що податковим органом на адресу відповідача надсилалася податкова вимога від 12.07.2013 року №2041-19 в розмірі 1019,87 грн. При цьому позивач зазначив, що у відповідача відсутні банківські рахунки.
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та письмових поясненнях.
Представник відповідача ОСОБА_3 ОСОБА_2 у судовому засіданні заперечувала проти позову, просила відмовити у його задоволенні, посилаючись на те, що податковий борг виник безпідставно, оскільки податкова звідність була направлена шляхом поштового зв'язку на адресу позивача за день до граничного строку на подачу податкової звітності.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Підприємства "Взаємодопомога" Харківської обласної громадської організації інвалідів "Взаємодопомога" зареєстровано як юридична особа 18.02.2010 року (а.с.21) та перебуває на обліку в Основ'янській ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області з 26.02.2010 року (а.с.13а).
Судом встановлено, що 03.12.2013 року податковим органом було проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на прибуток, за результатами перевірки складено акт № 4425-15-110/36987077, в якому встановлено, що платником порушено термін подання податкової звітності з податку на прибуток, а саме: за 3 квартал 2012 року, граничним терміном подання якої є 09.11.2012 року (а.с.10-13).
Зазначений акт перевірки було направлено на адресу відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.9).
На підставі висновків Основ'янської ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області винесено податкове повідомлення - рішення від 18.01.2013 року №00090151 про нарахування штрафу у розмірі 1020 грн. за платежем з податку на прибуток (а.с.8), що було направлено на адресу відповідача та ним отримано, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.8).
Суд зазначає, що вказане податкове повідомлення - рішення не було оскаржено відповідачем.
Згідно розшифровки сум заборгованості Підприємства "Взаємодопомога" Харківської обласної громадської організації інвалідів "Взаємодопомога" з податку на прибуток приватних підприємств, а також облікової картки, з відповідач має заборгованість по податку на прибуток в розмірі 1019,87 грн. (а.с.4-7).
Частиною 3 ст. 23 вказаного Закону «Про громадські об'єднання» визначено, що громадське об'єднання зі статусом юридичної особи, створені ним юридичні особи (товариства, підприємства) зобов'язані вести бухгалтерський облік, фінансову та статистичну звітність, бути зареєстрованими в органах доходів і зборів та сплачувати до бюджету обов'язкові платежі відповідно до закону. Надання громадським об'єднанням, створеним ними юридичним особам (товариствам, підприємствам) пільг, у тому числі з оподаткування, здійснюється на підставах та в порядку, визначених законом.
Згідно п.п.16.1.3 та п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України - платник податків зобов'язаний, зокрема, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.46. 1 ст.46 ПК України - податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно п.49.18 ст.49 ПК України - податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Відповідно до п. 49.5 ст. 49 ПК України визначено, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного цією статтею, а при поданні податкової звітності в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
Згідно п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 ПК України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Враховуючи викладене, суд зазначає, що відповідач, направивши податкову декларацію по податку на прибуток за 3 квартал 2012 року, здавши її на пошту 08.11.2012 року, дійсно порушив термін подання такої податкової звітності.
Пунктом 120.1 ст. 120 неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Відповідно до п. 58.1 ст. 58 ПК України, визначено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Згідно з п.п.59.1 ст.59 ПК України - у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Оскільки відповідач самостійно не сплатив податкове зобов'язання позивачем винесено податкову вимогу від 12.07.2013 року №2041-19 в розмірі 1019,87 грн., яка була направлена на адресу відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.15).
На час розгляду справи відповідач має заборгованість на загальну суму 1019,87 грн. з податку на прибуток.
Згідно довідки Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області у відповідача розрахункові рахунки відсутні (а.с.14).
Позивачем надано до матеріалів справи копію акту опису майна від 29.01.2015 року №18 (а.с.17).
Згідно витягу про реєстрацію в Державному бюджеті обтяжень рухомого майна, на підставі акту опису майна від 29.01.2015 року №18, обтяжувач - Основ'янська ОДПІ м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, майно відповідача перебуває у податковій заставі (а.с.16).
Відповідно до п. 87.2 ст. 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно п.п. 88.1, 88.2 ст. 88 ПК України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.
Відповідно до п. 89.1 ст. 89 ПК України право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Згідно п. 89.2 ст. 89 ПК України з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
Із наведеного вбачається, що податковий орган може поширити податкову заставу на будь-яке майно платника податків, крім передбачених випадків, а також на майно, яке платник податків набуде у майбутньому.
При цьому, встановлено обмеження, згідно якого податкова застава поширюється на майно, балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків.
Пунктом п. 89.3 ст. 89 ПК визначено, що майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акту опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби.
Крім того, згідно п. 89.8 ст. 89 ПК України встановлено, що орган державної податкової служби зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу в державному реєстрі.
Зі змісту п.95.1 ст. 95 Податкового кодексу України вбачається, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з абзацом другим пункту 95.3 статті 95 ПК України контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Таким чином, суд дійшов висновку про наявність підстав для надання дозволу на погашення податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств за рахунок майна платника податків, яке перебуває у власності Підприємства "Взаємодопомога" Харківської обласної громадської організації інвалідів "Взаємодопомога", на підставі п.95.3 ст.95 ПК України.
Згідно ст.61 ПК України, органи державної податкової служби здійснюють, зокрема, контроль щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
На підставі викладеного вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 1019,87 грн., суд дійшов висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог, через що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 8-14, 71, 94, ч.3 ст. 112, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Підприємства "Взаємодопомога" Харківської обласної громадської організації інвалідів "Взаємодопомога" про надання дозволу на погашення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.
Надати дозвіл на погашення податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств за рахунок майна Підприємства "Взаємодопомога" Харківської обласної громадської організації інвалідів "Взаємодопомога" (код 36987077) в розмірі 1019,87 грн. (одна тисяча дев'ятнадцять гривень 87 копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 01 липня 2015 року.
Суддя Мар'єнко Л.М.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2015 |
Оприлюднено | 08.07.2015 |
Номер документу | 46033760 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Мар'єнко Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні