ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
================================================================================================================================================
ОКРЕМА УХВАЛА
від "02" вересня 2010 р. по справі № 04/99-38
Господарський суд Волинської області, розглянувши матеріали по справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровест"
до Сільськогосподарського приватного підприємства "Прогрес"
про стягнення 20 315,67 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агровест" звернулося з позовом до сільськогосподарського приватного підприємства "Прогрес" про стягнення 20 315,67 грн. за товар, отриманий згідно видаткових накладних за період з 18.09.2008р. по 25.12.2009р.
В ході судового розгляду встановлено, що позивач відпустив відповідачу товар без укладення договору, що суперечить вимогам ст.67 ГК України, якою встановлено, що відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.
Господарський договір виконує важливі функції ринкової економіки, він є організаційним елементом. Особливі якості господарського договору як правової конструкції дозволяють використовувати його для регулювання господарських відносин методом взаємного узгодження інтересів волі їх учасників. Тому господарський договір слугує не просто юридичним фактом, з яким пов'язані виникнення, зміна чи припинення господарського зобов'язання. Він виступає засобом організації господарських відносин, визначення своїх прав і обов'язків як юридичними, так і фізичними особами - господарюючими суб'єктами. Тобто він слугує способом саморегулювання - в межах чинного законодавства - поведінки сторін, встановлює відповідальність за невиконання або неналежне виконання договірних зобов'язань.
Відсутність договірних правовідносин спричинило неможливість застосування штрафних санкцій за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань відповідно до вимог ст.231 ГК України та ст.1 ЗУ "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" від 22 листопада 1996 року №543/96-ВР.
Суд вважає, що наведені факти неналежного оформлення правовідносин юридичною особою не можуть залишитись без відповідного реагування.
Згідно зі ст.90 ГПК України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору недоліки в діяльності підприємства, виносить окрему ухвалу.
Керуючись ст. 90 ГПК України, господарський суд, -
ухвалив:
Товариству з обмеженою відповідальністю "Агровест" вжити заходи по усуненню недоліків, а саме: відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями і громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснювати на основі договорів.
Про результати розгляду окремої ухвали повідомити господарський суд до 02.10.2010р.
Суддя Філатова С. Т.
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2010 |
Оприлюднено | 08.07.2015 |
Номер документу | 46034895 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Філатова Світлана Тимофіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні