ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
23 червня 2015 року Справа № 915/1063/15
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,
розглянувши матеріали
за заявою боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЦЕНТР-Н" (54015, м. Миколаїв, вул. Робоча, буд. 2-А, ідентифікаційний код 36270940)
про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", -
В С Т А Н О В И В:
Ліквідатор Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "ЦЕНТР-Н" Пляка С.В. звернувся до господарського суду з заявою за вих. № 14 від 19.06.2015 про порушення справи про банкрутство боржника за ознаками ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство), яка передбачає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником.
Розглянувши матеріали заяви, суд дійшов висновку про повернення її без розгляду на підставі наступного.
Частина 1 ст. 2 Закону про банкрутство встановлює, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ст. 84 Закону про банкрутство, відносини, пов'язані з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, визначених у цьому розділі, регулюються Законом з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.
Натомість, усупереч вимогам ст. 11 Закону про банкрутство до заяви боржника не додано необхідних документів, крім витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 20751568 від 19.06.2015 відносно ТОВ "ЦЕНТР-Н".
Крім того, особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником, передбачено ст. 95 названого Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 95 Закону про банкрутство, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Однак заявником не додано до заяви доказів на підтвердження дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до цивільного законодавства, зокрема ст. ст. 105, 110, 111 Цивільного кодексу України, які є необхідними для з'ясування наявності чи відсутності підстав для прийняття заяви про порушення справи про банкрутство за ознаками ст. 95 Закону.
Усунення зазначених недоліків на стадії прийняття заяви про порушення справи про банкрутство є неможливим враховуючи положення абз. 2 ч. 1 ст. 95 Закону, відповідно до якого порядок ліквідації юридичної особи має бути дотриманий до звернення до господарського суду із відповідною заявою.
Окрім цього, до заяви не додано доказів, що підтверджують викладені в ній обставини.
При цьому, господарський суд зазначає, що обставини наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство встановлюються господарським судом на стадії прийняття відповідної заяви, тому відповідні докази мають бути подані заявником на момент порушення провадження у справі; можливості витребування вказаних документів на відміну від позовного провадження Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачає.
Також, згідно ст. 54 ГПК України позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Наразі подана заява містить факсимільне відтворення підпису ліквідатора ТОВ "ЦЕНТР-Н" Пляки С.В.
Суд звертає увагу на те, що Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та Господарський процесуальний кодекс України не надають права на подання заяви про порушення справи про банкрутство з використанням факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, електронно-числового підпису або іншого аналога власноручного підпису.
Відповідно до підпункту 3.5 пункту 3 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" наявність на позовній заяві факсимільного підпису означає, що вона не підписана особою, яка має право її підписувати, і підлягає поверненню.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону про банкрутство, господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, зокрема, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі, та з інших підстав, передбачених статтею 63 ГПК України, з урахуванням вимог цього Закону.
Враховуючи викладене, заява ТОВ "ЦЕНТР-Н" та додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду на підставі ч. 1 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. п. 1, 3 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення (ч. 2 ст. 15 Закону про банкрутство).
Керуючись ст. ст. 11, 15, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. п. 1, 3 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЦЕНТР-Н" за вих. № 14 від 19.06.2015 про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та додані до неї документи повернути заявнику без розгляду.
Суддя В.С. Адаховська
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2015 |
Оприлюднено | 07.07.2015 |
Номер документу | 46036409 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Адаховська В.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні