cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"30" червня 2015 р. справа № 926/298-б/15
За заявою сільськогосподарського кооперативу "Колос", м.Сторожинець Чернівецької області до товариства з обмеженою відповідальністю "Сторожинецька кераміка", м.Сторожинець Чернівецької області (код 34324370) про банкрутство
Суддя В.В.Дутка
Представники:
від кредитора - Гораш К.С., довіреність від 25.06.2015р.
від банкрута - не з'явився
СУТЬ СПОРУ: Ухвалою від 10.03.2015р. порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Сторожинецька кераміка", введено процедуру розпорядження майном та призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Чорній Мар'яна Володимировича.
Постановою від 04.06.2015р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Чорнія М.В.
19.06.2015р. через відділ діловодства до суду надійшла заява відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сторожинецькому районі про визнання грошових вимог до боржника на суму 138408,60 грн. капіталізованих платежів.
Ухвалою від 19.06.2015р. розгляд заяви призначений на 30.06.2015р.
30.06.2015р. господарським судом Чернівецької області отримано відзив на заяву, в якому ліквідатор визнав заявлені грошові вимоги. Поряд з відзивом ліквідатор подав поточний звіт про проведену роботу та клопотання про розгляд заяви без його участі.
У судовому засіданні представник кредитора просила визнати заявлені грошові вимоги до банкрута.
Ліквідатор у судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату та місце слухання справи, що не перешкоджає розгляду заяви в даному судовому засіданні.
Розглянувши заяву і додані до неї документи, дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
Грошові вимоги кредитора заявлені в сумі 138408,60 грн. капіталізованих платежів для розрахунку з потерпілим (Сушинським Д.Г.) банкрута.
Відповідно до ч. 3 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Відповідно до вимог п. 1 абз. 2 Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю та здоров'ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року № 765 (далі Порядок) капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати на санаторно- курортне лікування, витрати по догляду за потерпілим, витрати на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством.
Відповідно до розділу XI Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності" (далі - Закон), підприємства, установи, установи, організації передають до Фонду соціального страхування від нещасних випадків документи, що підтверджують право працівника на страхову виплату, інші соціальні послуги внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також розміри цієї виплати та послуг для продовження цих виплат відповідними робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників.
Капіталізація виплат майбутніх періодів, пов'язаних з відшкодуванням шкоди, заподіяної життю і здоров'ю громадян, повинна проводитись в період ліквідаційної процедури банкрута, оскільки саме після визнання підприємства банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури підприємницька діяльність підприємства закінчується та строк виконання всіх його грошових зобов'язань вважається таким, що настав.
Отже, з моменту визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури платежі, що мають бути виплачені потерпілим в майбутньому, підлягають капіталізації та повинні бути включені до реєстру вимог кредиторів відповідно до ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". При цьому, капіталізація платежів здійснюється у випадку ліквідації юридичної особи - страхувальника, оскільки сума капіталізованих платежів не є боргом у вигляді простроченої суми грошових зобов'язань, а є розрахунком виплат коштів потерпілим майбутніх періодів. (дана правова позиція викладена у постанові Вищого господарського суду України від 12.07.2012 у справі № 24/269Б).
Таким чином повинна бути проведена капіталізація платежів для продовження страхових виплат особам, які потерпіли на підприємстві, протягом їх життя.
Пункт 3 Порядку встановлює, що капіталізація платежів, передбачених п. 1-5 п. 2 цього Порядку розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя чоловіків і жінок у країні та віком на момент здійснення капіталізації.
Відповідно до розрахунку капіталізації платежів підприємства-банкрута вимоги кредитора до банкрута складають 138408,60 грн., підтверджені документально і визнані ліквідатором банкрута у відзиві від 23.06.2015р.
Згідно п.2 част. 1 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у другу чергу задовольняються вимоги із зобов'язань, зокрема, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Отже, вимоги Фонду до банкрута становлять 138408,60 грн. є обґрунтованими та визнаються судом в повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 38, 40, п.2 част. 1 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
1.Визнати вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сторожинецькому районі Чернівецької області до банкрута на суму 138408,60 грн., які підлягають задоволенню у другу чергу.
2.Зобов'язати ліквідатора Чорній М.В. внести відомості про визнання вимог кредиторів до реєстру вимог кредиторів банкрута та подати суду реєстр вимог кредиторів, оформлений відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
3.Копії ухвали надіслати сторонам.
Суддя В.В.Дутка
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2015 |
Оприлюднено | 07.07.2015 |
Номер документу | 46039102 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Дутка Віталій Володимирович
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Дутка Віталій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні