Ухвала
від 21.03.2011 по справі б-50/182-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"21" березня 2011 р. Справа № Б-50/182-10

вх. № 8702/2-50

Суддя Усатий В.О.

Без участі представників сторін.

розглянувши справу за заявою : УПФУ у Фрунзенському районі, м. Харкова

до ТОВ "Видавництво "Собитіє", м. Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Постановою суду від 21.10.2010 р. ТОВ "Видавництво "Собитіє", м. Харків визнаний банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_1

До суду надійшло клопотання ліквідатора, в якому він просить суд накласти арешт на транспортний засіб ГАЗ 2410 1986 року випуску, номерній знак НОМЕР_1, який виявлений в ході ліквідаційної процедури та його місцезнаходження на цей час невідоме, у зв"язку з чим існує можливість його продажу поза межами ліквідаційної процедури.

Розглянувши надане клопотання, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.2 ст.23 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.

Згідно п.1 ст.25 Закону, ліквідатор з дня свого призначення здійснює повноваження, в тому числі: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом;

Відповідно до п.2 цієї статті, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

Відповідно до п.1 ст.12 Закону, господарський суд має право за клопотанням сторін або учасників провадження у справі про банкрутство чи за своєю ініціативою вживати заходів щодо забезпечення вимог кредиторів.

Відповідно ст. 4-1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .

Відповідно до ст.5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України,іншими законодавчими актами України.

Статтею 65 ГПК України встановлено, що з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя вчиняє в необхідних випадках такі дії по підготовці справи до розгляду: зобов’язує сторони, інші підприємства, установи, організації, державні та інші органи, їх посадових осіб виконати певні дії (звірити розрахунки, провести огляд доказів у місці їх знаходження тощо); витребує від них документи, відомості, висновки, необхідні для вирішення спору, чи знайомитися з таким матеріалами безпосередньо в місці їх знаходження; вирішує питання про вжиття заходів до забезпечення позову; вчиняє інші дії спрямовані на забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи.

Згідно ст. 66 ГПК України господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або за своєї ініціатив має право вжити заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких задів може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

Відповідно до ст. 67 Господарського процесуального кодексу України позов забезпечується, зокрема, забороною відповідачеві вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти певні дії, що стосуються предмету спору, отже, приймаючи ухвалу про заборону відповідачеві та іншим особам вчиняти певні дії, господарський суд повинен визначитись як з предметом спору у співвідношенні з певними заходами забезпечення позову, які вимагається до застосування, і певними діями, які вимагається заборонити вчиняти, так і з доцільністю та обґрунтованістю вжиття таких заходів.

При вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів ліквідатора щодо необхідності вжиття заходів забезпечення вимог кредиторів з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення вимог кредиторів; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу.

Суд враховує, що правовими наслідками відкриття ліквідаційної процедури є продаж майна банкрута, яке належить йому на праві власності, для задоволення вимог кредиторів, тому такий спосіб забезпечення, як арешт його майна є адекватним до обставин справи.

Приймаючи до уваги очевидну небезпеку заподіяння шкоди правам та інтересам кредиторів, а також існування можливості вибуття майна з ліквідаційної маси, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання ліквідатора та накласти арешт на належне боржнику на праві власності майно, а саме: транспортний засіб ГАЗ 2410 1986 року випуску, номерній знак НОМЕР_1.

Керуючись ст.ст.65, 66, 67, 86 ГПК України, ст.ст. 22-32, 47-49 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» ,

УХВАЛИВ:

Заяву ліквідатора про накладання арешту задовольнити.

Накласти арешт на транспортний засіб ГАЗ 2410 1986 року випуску, номерній знак НОМЕР_1., які належать на праві власності банкруту - товариству з обмеженою відповідальністю "Видавництво "Собитіє" (код 23913312), яке зареєстроване виконавчим комітетом Харківської міської ради (дата проведення реєстрації 23.02.2001 р. за адресою: м.Харків, пр.Московський, 198/3.

Ухвала набирає чинності 21.03.2011 р.

Ухвала дійсна для пред"явлення до виконання у кредитні установи (державному виконавцю) до "21" березня 2014 р.

Ухвалу направити ліквідатору.

Суддя Усатий В.О.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення21.03.2011
Оприлюднено08.07.2015
Номер документу46062665
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б-50/182-10

Ухвала від 14.03.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 21.03.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Постанова від 21.10.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Постанова від 26.04.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні