ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"03" липня 2015 р. № 916/2650/15
Суддя господарського суду Одеської області Мостепаненко Ю.І., отримавши зареєстровану 30.06.2015р. за вх. № 2789/15
позовну заяву місцевої громадської організації “Клуб мисливців та рибалок Дністро”
до відповідачів - Біляївської районної державної адміністрації, Одеської міської ради
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору – товариства з обмеженою відповідальністю “Інфокс” в особі Одеської філії ТОВ “Інфоксводоканал”, Біляївської міської ради
про визнання нечинним державного акту, -
встановила:
Місцева громадська організація “Клуб мисливців та рибалок Дністро” звернулась до господарського суду Одеської області з позовною заявою до відповідачів: Біляївської районної державної адміністрації, Одеської міської ради за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - товариства з обмеженою відповідальністю “Інфокс” в особі Одеської філії ТОВ “Інфоксводоканал” та Біляївської міської ради про визнання нечинним державного акту на право постійного користування земельною ділянкою.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд вважає за необхідне повернути її без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі. Порядок сплати та розмір судового збору визначені Законом України „Про судовий збір”, який набрав чинності з 01 листопада 2011р.
Як зазначено в п. 2.21 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 р. № 7 „Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України” платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі, виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Так заявником, в якості доказу оплати судового збору до позовної заяви додано платіжне доручення № 89481747 (#89481747) від 30.06.2015р. на суму 1 218 грн.
Проте, вказане платіжне доручення не може бути прийнято судом, як належний доказ сплати судового збору за подану позовну заяву, оскільки позивачем невірно зазначено реквізити для зарахування даного платежу, а саме, Одержувач – ГУДКС України в Одеській області, у графі „Призначення платежу” зазначеного платіжного доручення вказано: „судовий збір, КБК2203001 символ звітності банку 206”, однак відомості, за яким саме позовом заявником сплачено судовий збір, відсутні.
При цьому, суд вважає за необхідне довести до відома місцевої громадської організації “Клуб мисливців та рибалок Дністро” вірні реквізити для сплати судового збору за подачу позовів до господарського суду Одеської області: № рахунку 31210206783008, отримувач – УК у м. Одесі/Приморський район, код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача - ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО 828011, КБК 22030001, символ звітності банку 206, код ЄДРПОУ 03499997.
В свою чергу, зазначене свідчить про ненадання заявником належних доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку за подану позовну заяву.
Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Згідно ч. 1 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Так, місцевою громадською організацією “Клуб мисливців та рибалок Дністро”, в якості доказів направлення відповідачам копії позовної заяви і доданих до неї документів, надано суду: фіскальні чеки № 1062 та № 1063 від 18.06.2015р. та описи вкладення поштових відправлень від 18.06.2015р.
Відповідно до п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270, зазначено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Дослідивши надані місцевою громадською організацією “Клуб мисливців та рибалок Дністро” описи вкладення документів, суд встановив, що вони не містять номеру поштового відправлення, що, в свою чергу, унеможливлює ідентифікацію наданої послуги з відправлення позову з доданими документами відповідачам з описом вкладення.
В свою чергу, зазначене свідчить про ненадання заявником належних доказів надсилання відповідачам та третім особам копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно п. 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Приймаючи до уваги вищевикладене, позовна заява підлягає поверненню без розгляду на підставі п. 4, п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України.
При цьому, відповідно до ч.3 ст.63 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п. 4, п. 6 ч. 1 ст.63, ст.86 ГПК України, суддя ухвалила:
Позовну заяву місцевої громадської організації “Клуб мисливців та рибалок Дністро” з доданими до неї документами повернути без розгляду.
Додаток: позовна заява на 3 (трьох) аркушах з додатками до неї на 36 (тридцяти шести) аркушах.
Суддя Ю.І. Мостепаненко
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2015 |
Оприлюднено | 08.07.2015 |
Номер документу | 46064623 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Мостепаненко Ю.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні