ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" липня 2015 р. Справа № 809/2360/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Могили А.Б.
за участі:
секретаря судового засідання Котик Д.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську до Житлово-комунальної контори об'єднання "Прикарпатагробуд" про стягнення заборгованості в сумі 27548,19 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську звернулося в суд із адміністративним позовом до Житлово-комунальної контори об'єднання "Прикарпатагробуд" про стягнення заборгованості в сумі 27548,19 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Житлово-комунальна контора об'єднання "Прикарпатагробуд" є юридичною особою і згідно статей 14 та 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" являвся платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а відповідно до пункту 2 частини 1 статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" з 01.01.2011 року є платником єдиного внеску. Об'єднання допустило заборгованість по сплаті страхових внесків в загальному розмірі 27548,19 грн. В добровільному порядку вказаний борг не сплачено.
Представник позивача в судове засідання не з'явилася, подала суду клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча, про дату, час та місце судового розгляду справи відповідач повідомлений в порядку, передбаченому ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши всі наявні в матеріалах справи письмові докази, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги, суд зазначає наступне.
Житлово-комунальна контора об'єднання "Прикарпатагробуд" 11.04.1995 року у встановленому законом порядку зареєстрована юридичною особою, що підтверджується копією відомостей в ЄДР ДП "Інформаційно-ресурсний центр" (а.с.5-7). Крім того, відповідач зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року згідно Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" є платником єдиного внеску.
Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Таким чином, нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що діяли на момент спірних правовідносин, установлено, що страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше, а також кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Частиною 2 статті 5 Закону передбачено, що виключно цим Законом визначається порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.
Частина 2 статті 17 Закону встановлює обов'язки страхувальників, пункт 6 якої передбачає, що страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Таким чином, на відповідача покладено обов'язок нараховувати та сплачувати страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську.
В частині 3 статті 20 Закону визначено, що обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Відповідно до частини 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески (частина 2 статті 20 зазначеного Закону).
Частиною 2 статті 106 Закону визначено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (надалі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності передбаченої законодавством до територіальних органів Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (пункт 5 частини 9 статті 106 Закону).
Частиною 13 статті 106 зазначеного Закону встановлено, що при нарахуванні пені та накладенні штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Пунктом 2.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 року за № 26-1, що діяв на момент спірних правовідносин, установлено, що страхувальники щомісяця формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.
Судом встановлено, що згідно розрахунків зобов'язання зі сплати збору вбачається, що за листопад 2003 року, сума яка підлягала сплаті відповідачем становила 508 грн., за грудень 2003 року - 330 грн., за січень 2004 року -323 грн., за лютий 2004 року - 412 грн., березень 2004 року - 372 грн., квітень 2004 року -370 грн. (а.с.10-15).
З матеріалів справи вбачається, що позивачем сформовано вимогу №Ю-360/25 від 07.09.2009 року, з якої вбачається, що загальна сума боргу платника страхових внесків станом на 31.08.2009 року становила 36871,94 грн., в тому числі недоїмка із внесків - 32298,48 грн., фінансові санкції - 3852,51 грн., пеня - 720,95 грн. (а.с.16).
Узгодження вказаної суми недоїмки сторонами не відбувалося.
Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується (ч.15 ст.106 Закону).
Таким чином, заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків становить 27548,19 грн., про що свідчить копія картки особового рахунку страхувальника (а.с.8-9).
З 01.01.2011 року набрав чинності Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Згідно з Прикінцевих та Перехідних положень Закону з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Згідно з Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року за № 384/2011, Пенсійний фонд України забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Отже, загальна сума заборгованості відповідача перед управлінням Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську, що уторилася за період з 01.11.2003 по 31.05.2004 року становить 27548,19 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську такими, що підлягають до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Житлово-комунальної контори об'єднання "Прикарпатагробуд" (вул.О. Сорохтея, будинок 41, м. Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 05486289) в користь управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську (вул.Незалежності, 44, м. Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 20550895) заборгованість зі сплати страхових внесків, за період з 01.11.2003 по 31.05.2004 року в сумі 27 548 (двадцять сім тисяч п'ятсот сорок вісім) грн. 19 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ ОСОБА_1
Постанова складена в повному обсязі 07.07.2015 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2015 |
Оприлюднено | 13.07.2015 |
Номер документу | 46280360 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Могила А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні