ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.02.10 Справа №5/317-09.
Суддя Гудим В.Д., розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви № 18-7/273 від 17.02.10р. відкритого акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково - виробниче об'єднання ім.. ОСОБА_1», м. Суми до кредитної спілки «Ліга», м. Суми про зобов'язання вчинити дії по справі № 5/280-09 за позовом кредитної спілки «Ліга», м. Суми до відповідача - відкритого акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково - виробниче об'єднання ім.. ОСОБА_1», м. Суми про розірвання договору
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право до прийняття рішення зі спору подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним.
В обґрунтування зустрічних позовних вимог ВАТ «Сумське машинобудівне науково - виробниче об'єднання ім.. ОСОБА_1» посилається на те, що КС «Ліга» у відповідності до чинного законодавства не має права самовільно відключатися від мереж централізованого опалення, такі дії вчинені останнім незаконно, в зв'язку з чим на підставі приписів Державної житлово - комунальної інспекції у Сумській області просить суд зобов'язати КС "Ліга" вчинити дії щодо поновлення системи централізованого опалення у нежитловому приміщенні № 76 у будинку № 38 по вул. Горького в м. Суми.
При цьому, предметом позову по справі № 5/280-09 є розірвання договору № ПР302-6/25 про надання послуг з централізованого опалення, що був укладений між сторонами 1 серпня 2008 року, в зв'язку з тим, що з урахуванням умов передбачених пунктом 33 укладеного між сторонами договору, КС "Ліга" більш ніж як за місяць до закінчення строку дії договору надіслана ВАТ «Сумське машинобудівне науково - виробниче об'єднання ім.. ОСОБА_1» заяву про небажання продовжувати договірні відносини.
Як зазначалося вище, частиною першою статті 60 ГПК передбачено, що зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним. Обставини, які свідчать про взаємну пов'язаність зустрічного позову з первісним (за підставами цих позовів та/або поданими доказами; можливістю зарахування вимог за усіма позовами; у зв'язку з тим, що задоволення зустрічного позову виключатиме частково чи повністю задоволення первісного позову тощо), а так само докази, що підтверджують ці обставини, повинні зазначатися у зустрічній позовній заяві (пункт 5 частини другої статті 54 ГПК).
З урахуванням вищевикладеного господарський суд не вбачає обставин, які свідчать про взаємну пов'язаність зустрічного позову з первісним, такі обставини також не зазначені ВАТ «Сумське машинобудівне науково - виробниче об'єднання ім.. ОСОБА_1» у зустрічній позовній заяві № 18-7/273 від 17.02.10р., в зв'язку з чим остання повертається без розгляду відповідно до пункту 3 частини першої статті 63 та статті 60 ГПК України.
Позивачу доводиться, що повернення зустрічної позовної заяви не перешкоджає зверненню до господарського суду з відповідним позовом в загальному порядку.
Керуючись п. 3 ст. 63, ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Матеріали зустрічної позовної заяви повернути ВАТ «Сумське машинобудівне науково - виробниче об'єднання ім.. ОСОБА_1».
Додаток на адресу позивача: зустрічна позовна заява на 2 аркушах з додатками на 10 аркушах, в тому числі оригінал квитанції про сплату державного мита в сумі 85 грн. 00 коп., оригінал квитанції про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн., оригінали фіскальних чеків №№ 3871, 3870, 3869 від 17.02.10р.
Суддя В.Д. Гудим
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2010 |
Оприлюднено | 14.07.2015 |
Номер документу | 46357179 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Гудим Валентин Дмитрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Шевченко Світлана Луківна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні