Рішення
від 09.07.2015 по справі 555/860/15-ц
БЕРЕЗНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 555/860/15-ц

Номер провадження 2/555/343/15

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 липня 2015 року

Березнівський районний суд Рівненської області в складі:

головуючого судді - Мельничук Н. В.

при секретарі Григорієвій В. М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Березне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до фермерського господарства " Михайлівське" про стягнення боргу по заробітній платі, стягнення середнього заробітку за час затримки у виплаті зарплати, відшкодування моральної шкоди

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до фермерського господарства "Михайлівське " про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за весь час затримки у виплаті зарплати, моральної шкоди. В обгрунтування позову посилається на те, що з вересня 2001 року по 01 листопада 2014 року вона працювала в Фермерському господарстві «Михайлівське» ( код ЄДРПОУ 23306983). Однак з кінця 2013 року їй перестали виплачувати заробітну плату, в зв»язку з чим вона вирішила звільнитися з роботи. Згідно наказу № 2 &1 її було звільнено з роботи за власним бажанням з 01 листопада 2014 року, проте ні в день звільнення, ні в подальшому Відповідач розрахунок зі мною не провів.Таким чином, з відповідача підлягає стягненню сума заробітної плати за період з 01.01.2014 року по 01.11.2014 року в розмірі 12500 гривень. Вказує, що з вини відповідача вона не отримала свою заробітну плату за період часу з 01 січня 2014 року по 01 листопада 2014 року, а тому має право на стягнення з відповідача середнього заробітку за весь час затримки розрахунку заробітної плати в розмірі 6444 коп. 96 коп. Зазначає, що більше року вона не може отримати зароблені нею кошти. Крім того, внаслідок нфляційних процесів ці кошти знецінилися більше, ніж втричі. Вказані незаконні дії відповідача призвели до її моральних переживань , вона втратила душевний спокій, постійно перебуває у пригніченому стані. Всі ці обставини впливають на її спілкування з оточуючими, оскільки їй тяжко сприйняти таку ситуацію. Все це призвело до порушення нормальних життєвих зв'язків. Всі зазначені моральні страждання нанесені їй незаконними діями відповідача негативно відображаються на її здоров'ї. Просить стягнути з Фермерського господарства «Михайлівське» на її користь заборгованість по заробітній платі в сумі 12500 гривень., середній заробіток за весь час затримки з виплати заробітної плати за період з 02.11.2014 року -20.04.2015 року в розмірі 6444 грн. 96 коп. та моральну шкоду в розмірі 5000 гривень.

В судове засідання позивач, її представник не з"явились- від представника позивача до суду надійшла заява про розгляд справи за їх відсутності, позовні вимоги підтримують, просять задовольнити позов.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився- подав до суду заяву , в якій просить розглянути справу у його відсутність, позов визнає.

Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення.

З 01 вересня вересня 2001 року по 01 листопада 2014 року позивач ОСОБА_1 працювала в Фермерському господарстві «Михайлівське» , що підтверджується копією трудової книжки АХ № 192692 від 01 червня 2000 року, копією наказу № 2 "1 від 31 жовтня 2014 року ./ а.с. 5,6/.

Відповідно до ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

Згідно розрахунку сума заборгованості по заробітній платі за період з 01.01.2014 року по 01.11.2014 року становить 12500 гривень.

Нормою ч. 1 ст. 83 КзПП України встановлено, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей. Згідно із вимогами ч. 5 ст. 95 КзПП України, заробітна плата підлягає індексації у встановленому законом порядку. Відповідно до вимог ст. 115 КЗпП України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно у робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів.

Згідно з вимогами ст. 116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата усіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться у день його звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені ні пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимог про розрахунки. Відповідно до вимог ст. 111 КЗпПП України, у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належні-;-звільненому працівникові сум у строки, зазначені у статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір, підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникої його середній заробіток за весь час затримки на день фактичного розрахунку.

Відповідачем вчасно не виплачено позивачу заробітну плату , а тому вона має право на отримання середнього заробітку за весь час затримки з виплати заробітної плати за період з 02 листопада 2014 року по 20 квітня 2015 року в розмірі 6444 гривень 96 коп.

Згідно ст. 43 Конституції України передбачено, що кожен громадянин має прав на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Незаконні дії відповідача щодо невиплати позивачу заробітної плати призвели позивача до моральних переживань , втрати душевного спокою, порушення нормальних життєвих зв'язків.

Згідно ст. 237-1 КЗпП України відшкодування власником або уповноваженим ви органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законна прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків та вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

У відповідності до ст. 1167 ЦК України та роз"яснень. викладених в п.п. 7,9 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31 березня 1995 року / із змінами/ " Про судову практику у справах про відшкодування моральної / немайнової/ шкоди", заподіяна моральна / немайнова/ шкода, відшкодовується в повному обсязі тій фізичній чи юридичній особі, права якої безпосередньо порушені протиправними діями/ бездіяльністю/ інших осіб

Розмір відшкодування зазначеної шкоди суд повинен визначити залежно від характеру й обсягу страждань, яких зазнав позивач, характеру немайнових втрат і з урахуванням інших обставин. При цьому суд має виходити із засад розумності, виваженості та справедливості.

З врахуванням характеру і обсягу моральних страждань, яких зазнала позивач у зв"язку з неправомірними діями відповідача, а також виходячи із засад розумності, виваженості та справедливості з відповідача на користь позивача за заподіяну моральну шкоду слід стягнути 500 гривень.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 214,215 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_2 до фермерського господарства" Михайлівське" про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за весь час затримки у виплаті зарплати , моральної шкоди задовольнити частково.

Стягнути з фермерського господарства " Михайлівське" ( код ЄДРПОУ 23306983, 34610 с.Малинськ Березнівського району Рівненської області) на користь ОСОБА_1 Миколаїіни, жительки с.Малинськ вул. Молодіжна, 2 Березнівського району Рівненської області заборгованість по заробітній платі в сумі 12500/ дванадцять тисяч п"ятсот/ гривень , середній заробіток за весь час затримки виплати заробітної плати за період з 02 листопада 2014 року по 20 квітня 2015 року в розмірі 6444 / шість тисяч чотириста сорок чотири/ гривень 96 коп, моральну шкоду в сумі 500/ п"ятсот/ гривень.

Стягнути хз Фермерського господарства " Михайлівське" на користь держави судовий збір в розмірі 243 гривень 60 коп.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області протягом десяти днів з дня його проголошення через Березнівський районний суд.

Суддя: ОСОБА_3

СудБерезнівський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення09.07.2015
Оприлюднено15.07.2015
Номер документу46382305
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —555/860/15-ц

Рішення від 09.07.2015

Цивільне

Березнівський районний суд Рівненської області

Мельничук Н. В.

Ухвала від 30.04.2015

Цивільне

Березнівський районний суд Рівненської області

Мельничук Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні