ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"16" грудня 2013 р.Справа № 922/5063/13
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Кухар Н.М.
розглянувши заяву ТОВ "Агро-Нафта" про забезпечення позову у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Нафта", Спартаківська сільрада Ясинуватсього району Донецької області, до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, с.Черкаська Лозова Дергачівського району Харківської області, про стягнення 157000,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро-Нафта", Спартаківська сільрада Ясинуватсього району Донецької області, звернувся до господарського суду з позовною заявою про стягнення з відповідача, Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, с.Черкаська Лозова Дергачівського району Харківської області, 157000,00 грн. заборгованості за Договором поставки № 1004/2 від 10.04.2013р.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 12.12.2013р. за вищевказаним позовом було порушено провадження у справі № 922/5063/13.
12.12.2013р. до канцелярії господарського суду надійшла заява позивача (вх. № 46877 від 12.12.2013р.) про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно відповідача - автозаправні станції, що знаходяться за адресами:
1. Дергачівський район, смт.Козача Лопань, вул.Прикордонна, 8
2. Дергачівський район, с.Черкаська Лозова, Київське шосе, 19.
Статтею 65 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя вчиняє в необхідних випадках такі дії по підготовці справи до розгляду, зокрема, вирішує питання про вжиття заходів до забезпечення позову.
Відповідно до ст. 66 Господарського процесуального кодексу України, за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи суд має право вжити заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Згідно ст. 67 Господарського процесуального кодексу України, позов забезпечується, зокрема, накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві, забороною відповідачеві вчиняти певні дії, що стосуються предмету спору.
У постанові Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 16 "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову" визначено, що у вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.
Розглянувши заяву позивача, суд, керуючись ст.ст. 66, 68 Господарського процесуального кодексу України, вважає за необхідне у застосуванні заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно відповідача відмовити, оскільки заява позивача не обґрунтована належними доказами та позивачем не доведено, що невжиття запропонованих заходів до забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Також суд вважає за необхідне зауважити на те, що відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду заяви про забезпечення позову справляється судовий збір за ставкою - 1,5 розміру мінімальної заробітної плати, що на даний час становить 1720,50 грн.
З урахуванням викладеного, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання відповідача про вжиття заходів до забезпечення позову та вважає за необхідне відмовити у його задоволенні.
Керуючись ст.ст. 66, 67, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Нафта" про забезпечення позову відмовити.
Суддя ОСОБА_2
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2013 |
Оприлюднено | 15.07.2015 |
Номер документу | 46409412 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Кухар Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні