Справа № 399/524/15-ц
Провадження № 2/399/217/15
30.06.15
Заочне Рішення
Іменем України
30 червня 2015 року селище Онуфріївка
Онуфріївський районний суд Кіровоградської області в складі: головуючого судді Лях М.М., за участю секретаря судового засідання Гриценко Т.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Онуфріївка справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Верес-К» до Онуфріївської селищної ради Онуфріївського району Кіровоградської області про продовження строку на прийняття спадщини за заповітом ,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів, в якому просив ухвалити рішення, яким продовжити йому строк на прийняття спадщини в один місяць для подання до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_1.
Свій позов мотивує тим, що 17.07.2013 року в сел. Онуфріївна Кіровоградської області помер ОСОБА_1. Після його смерті відкрилась спадщина на належну йому, на праві приватної власності, земельну ділянку № 447 площею 3,72 га, кадастровий номер 3524685800:02:000:0447, яка розташована на території Омельницької сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області. Вказану земельну ділянку ОСОБА_1 заповів юридичній особі - Товариству з обмеженою відповідальністю «Верес-К». 27.03.2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Верес-К», через свого представника за довіреністю, ОСОБА_2 звернулось до Онуфріївської державної нотаріальної контори Онуфріївського району Кіровоградської області із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом, але було відмовлено в видачі свідоцтва про право на спадщину за пропуском строку на прийняття спадщини та рекомендовано звернутися до суду для продовження строку про прийняття спадщини. Також позивач вказав, що подати заяву про прийняття спадщини від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «Верес-К» по довіреності неможливо, це може зробити лише керівник товариства. Керівником ТОВ «Верес-К» та єдиною особою, яка має право вчиняти юридичні дії від імені товариства без довіреності являється ОСОБА_3, але не змогла звернутися в належний строк із заявою про прийняття спадщини з наступних причин:починаючи з червня 2013 року ОСОБА_3 не займалась справами підприємства та знаходилась вдома по догляду за хворим сином, ОСОБА_4, що можуть підтвердити свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6. Потім починаючи з 06.01.2014 року, у зв'язку з істотним погіршенням стану здоров'я ОСОБА_4, ОСОБА_3 була змушена звернутися до лікарні та перебувала там по догляду за своїм хворим сином, що підтверджується довідкою.
У судове засідання представник позивача не з'явився, надіславши заяву про підтримання позову та розгляд справи за його відсутності.
Відповідач був належним чином повідомлений про місце, дату та час розгляду справи, але у судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності не подав.
В зв'язку з тим, що суд не має відомостей про причину неявки відповідача, який був повідомлений належним чином, і який про причини своєї неявки суд не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності суду не надав, суд відповідно до ст. 169 ч. 4 ЦПК України вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення), так як вважає, що є достатньо матеріалів про права та відносини сторін, і потреба дачі особистих пояснень відповідачем відсутня.
Відповідно до ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі даних чи доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Дослідивши письмові матеріали справи, судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
17 липня 2013 року в сел. Онуфріївка Кіровоградської області помер ОСОБА_1, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серія І-ЛО № 169742 /а.с. 5/.
Після його смерті відкрилась спадщина на належну йому, на праві приватної власності, земельну ділянку № 447 площею 3,72 га, кадастровий номер 3524685800:02:000:0447, яка розташована на території Омельницької сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області , що підтверджується копією державного акту /а.с.6/.
27.09.2011 року померлим ОСОБА_1 було складено заповіт яким він належну йому земельну ділянку розміром 3,72 га, яка розташована на території Омельницької сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області належну йому на підставі державного акту Р1 № 303823 виданого Онуфріївською РДА 20.08.2002 року заповів юридичній особі - ТОВ «Верес -К» /а. с. 8/.
Згідно листа завідуючого Онуфріївської державної нотаріальної контори за вих. №. 326/02-14 від 27.03.2014 року після смерті ОСОБА_1, померлого 17 липня 2013 року, спадкова справа не заведена /а.с. 11/.
Згідно виписки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців ТОВ «Верес - К» вбачається, що керівником даного підприємства є ОСОБА_3.
Згідно довідки Онуфріївської центральної районної лікарні Кіровоградської області виданої ОСОБА_3 вбачається, що вона знаходилася по догляду за хворим сином ОСОБА_4 з 06.01.2014 року по 06.03.2014 року /а.с. 13/.
Відповідно до ст. 1272 ч. 3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини суд може визначити йому додатковий строк достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України:
ч.1 - якщо спадкоємець протягом строку , встановленого статтею 1270 ЦК України ( шість місяців) не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її;
ч.3 за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, ТОВ «Верес-К» після смерті ОСОБА_1 у встановлений строк до нотаріальної контори з питанням прийняття спадщини не звернулося, оскільки керівник даного товариства знаходилася в лікарні по догляду за хворим сином в зв'язку з чим була позбавлена права реалізувати своє право на отримання спадщини.
Суд вважає, причину пропуску строку для подачі заяви про прийняття спадщини поважною і тому вважає що позовна заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 174,209, 212, 214,215, 294, 296 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Верес - К» до Онуфріївської селищної ради Онуфріївського району Кіровоградської області про продовження строку на прийняття спадщини за заповітом - задовольнити.
Визначити товариству з обмеженою відповідальністю «Верес - К», додатковий строк тривалістю один місяць з дня набранням рішення законної сили для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті - ОСОБА_1, який помер 17 липня 2013 року.
Судові витрати віднести за рахунок позивача.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.
Позивачем може бути подана апеляційна скарга на рішення суду до апеляційного суду Кіровоградської області через Онуфріївський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя М.М. Лях
Суд | Онуфріївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2015 |
Оприлюднено | 15.07.2015 |
Номер документу | 46418019 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Онуфріївський районний суд Кіровоградської області
Лях М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні