Справа № 639/12370/14-к
1-кс/639/1152/14
УХВАЛА
іменем України
16 грудня 2014 рокум. Харків
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Харкова ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , розглянувши внесене в кримінальному провадженні № 12014220500002343 від 09.12.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 229 КК України, старшим слідчим СВ Жовтневого РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області старшим лейтенантом міліції ОСОБА_4 та погоджене зі старшим прокурором прокуратури Жовтневого району юристом 2 класу ОСОБА_3 , клопотання про проведення обшуку, -
встановити:
До суду надійшло клопотання старшого слідчого СВ Жовтневого РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_4 про проведення обшуку.
В клопотанні вказано, що слідчим відділом Жовтневого РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області проводиться досудове розслідування за матеріалами кримінального провадження за фактом незаконного використання знаків для товарів і послуг "BVLGARI", правовласником якого є ОСОБА_5 .A з попередньою правовою кваліфікацією, передбаченою ч.1 ст.229 КК України.
Встановлено, що до Жовтневого РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області звернувся громадянин ОСОБА_6 , що діє на підставі довіреності компанії Bulgary S.P.A від 17.02.2011 з заявою про те, що компанія ОСОБА_7 .А (Bulgari S.P.A.), інтереси якої він представляє за довіреністю, є відомим виробником ювелірних виробів, який здійснює свою діяльність у всьому світі, в т.ч. і в Україні.
Компанії належать права інтелектуальної власності на знак для товарів і послуг (торговельну марку) BVLGARI за міжнародною реєстрацією № 494237, правова охорона якої розповсюджується на території України, зокрема, на такі товари як дорогоцінні метали та ювелірні вироби.
Так підприємству ОСОБА_7 .А (Bulgari S.P.A.) стало відомо, що ФОП ОСОБА_8 ( АДРЕСА_1 ) здійснює виробництво контрафактних ювелірних виробів маркованих торговельною маркою BVLGARI у призначеному для виробництва контрафактної продукції цеху, що розташований за адресою м. Харків, вул. Калініна, 5.
До того ж, згідно бирки, прикріпленої до зразку контрафактної продукції, до виготовлення такої продукції причетне ТОВ «Іріда-В» (код ЄДРПОУ 33119193).
Крім цього, за наявною інформацією ФОП Калюжний здійснює реалізацію контрафактних товарів під торговельною маркою BVLGARI.
Реалізація контрафактних виробів здійснюється за адресою: АДРЕСА_2 у торговельному центрі « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Зазначені вище особи здійснюють використання торговельної марки BVLGARI, права на яку належать компанії ОСОБА_7 .А (Bulgari S.P.A.), але компанія наголошує, що не надавала право зазначеним особам використовувати торговельну марку BVLGARI або схожі до ступеню змішування позначення.
В ході проведення досудового розслідування оперативним шляхом було перевірено вказану інформацію та встановлено, що цех з виготовлення ювелірних виробів з використанням знаків для товарів та послуг BVLGARI, здійснюється не за адресою: АДРЕСА_3 , а за адресою: АДРЕСА_4 .
Відповідно до ч.1 ст. 233 КПК України ніхто не має право проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою митою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ним володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно відповіді КП «Жилкомсервіс» №2285/2/07-05 від 15.12.2014 квартира АДРЕСА_5 неприватизована. За вказаною адресою зареєстровані ОСОБА_9 , 1956 р.н., ОСОБА_10 , 1978 р.н., ОСОБА_11 , 1998 р.н.
З метою встановлення важливих та об`єктивних обставин справи, встановлення шкоди заподіяної злочином, а також встановлення винних осіб, у органу досудового розслідування виникла необхідність в відшуканні та вилученні обладнання, документів, речей та інших предметів, за допомогою яких виготовляється, зберігається та реалізується продукція під видом торгової марки «BVLGARI», самої продукції під видом торгової марки «BVLGARI», первинної фінансово-бухгалтерської документації (в тому числі електронної техніки та електронних носіїв інформації), а також документів щодо контрагентів, з якими співпрацює ФОП ОСОБА_10 під час провадження своєї господарської діяльності.
Суд, заслухавши пояснення прокурора та слідчого, що підтримали клопотання, перевіривши матеріали справи, приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність його часткового задоволення.
Відповідно до ст. ст. 234-235 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. Клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз. Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити відомості про: 1) строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали; 2) прокурора, слідчого, який подав клопотання про обшук; 3) положення закону, на підставі якого постановляється ухвала; 4) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку; 5) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 6) речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук. Виготовляються дві копії ухвали, які чітко позначаються як копії.
З наданих до клопотання матеріалів вбачається обґрунтованість подання та необхідність його часткового задоволення, оскільки органом досудового слідства доведено про вчинення кримінального правопорушення за ч. 1 ст.229 КК України, відшукувані речі та документи мають значення для досудового розслідування справи, їх наявність у зазначеному в клопотанні місці може слугувати в якості доказів під час судового розгляду справи, крім того, є підстави вважати про наявність вказаних речей та документів саме за зазначеною в клопотанні адресою.
Керуючись ст. 234-236 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Надати старшому слідчому СВ Жовтневого РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області старшому лейтенанту міліції ОСОБА_4 , дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_6 , яка перебуває в користуванні ОСОБА_9 , 1956 р.н., ОСОБА_10 , 1978 р.н., ОСОБА_11 , 1998 р.н., з метою відшукання та вилучення наступних речей і документів: обладнання, документів, речей та інших предметів, за допомогою яких виготовляється, зберігається та реалізується продукція під видом торгової марки «BVLGARI», самої продукції під видом торгової марки «BVLGARI», первинної фінансово-бухгалтерської документації (в тому числі електронної техніки та електронних носіїв інформації), а також документів щодо контрагентів, з якими співпрацює ФОП ОСОБА_10 під час провадження своєї господарської діяльності.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2014 |
Оприлюднено | 13.01.2023 |
Номер документу | 46446127 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Макаров В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні