Постанова
від 07.07.2015 по справі 802/1820/15-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

07 липня 2015 р. Справа № 802/1820/15-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Слободонюка М.В.,

за участю:

секретаря судового засідання: Арутюнян З.С.

представників позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2

представника відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Гайсинському районі Вінницької області

до: товариства з обмеженою відповідальністю "Гайсинський консервний комбінат"

про: стягнення капіталізованих платежів

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Гайсинському районі Вінницької області (далі - Відділення Фонду у Гайсинському районі, позивач) з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Гайсинський консервний комбінат» (далі - ТОВ «Гайсинський консервний комбінат», відповідач) про стягнення капіталізованих платежів.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач зазначає, що ТОВ «Гайсинський консервний комбінат» ліквідовується як юридична особа без правонаступника, на підставі чого, повинна бути проведена капіталізація платежів для продовження страхових виплат особам, потерпілим на підприємстві протягом їх життя. Позивач, з урахуванням даних Держкомстату України про середню очікувану тривалість життя осіб, розрахував суму платежів, які підлягають капіталізації для розрахунку з потерпілою ОСОБА_3, яка отримала професійне захворювання під час виконання трудових обов'язків у ТОВ «Гайсинський консервний комбінат» в розмірі 70878,91 грн., та направив позивачу вимогу про перерахування зазначених грошових коштів з капіталізації. Проте, станом на дату звернення до суду кошти до відділення Фонду не надходили, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду щодо їх примусового стягнення.

Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, заперечень проти позову не надав, хоча про час, дату та місце судового засідання повідомлений вчасно та належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.

З урахуванням викладеного та керуючись положеннями частини 4 статті 128 КАС України, суд вважає, що наявні підстави для розгляду справи у відсутність представника відповідача за наявними у ній доказами.

Суд, заслухавши пояснення представників позивача, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив, що ТОВ «Гайсинський консервний комбінат» зареєстроване у Відділенні Фонду у Гайсинському районі як платник страхових внесків.

30.04.2015 року припинена діяльність ТОВ «Гайсинський консервний комбінат» та створена ліквідаційна комісія.

Відділенням Фонду у Гайсинському районі сформовано особову справу потерпілої на виробництві ОСОБА_4, яка отримала професійне захворювання під час виконання трудових обов'язків в ТОВ "Гайсинський консервний комбінат", про що свідчить Акт розслідування хронічного професійного захворювання від 21 січня 2010 року форми П-4. Із матеріалів оглянутої в судовому засіданні особової справи потерпілої слідує, що ОСОБА_4 перебуває на обліку з 25.02.2010 року, має зареєстрований страховий випадок профзахворювання, що отримане 21.01.2010 року. За висновками МСЕК від 02.03.2010 року потерпілій встановлена стійка втрата професійної працездатності 20% безстроково.

06.04.2010 року позивачем було винесено постанову №0210/259/259/3 про призначення потерпілій ОСОБА_4 щомісячної грошової допомоги (вид виплати 410, КЕКВ 1343.05) в розмірі 178,20 грн. В подальшому, з урахуванням проведеної індексації щомісячної страхової виплати, визначена сума допомоги, яка виплачується потерпілій, у розмірі 286,31 грн.

Відповідно до Розрахунку потреби в капіталізації коштів по ТОВ «Гайсинський консервний комбінат» станом на 08.05.2015р., розрахунок потреби в капіталізації для виплати щомісячних виплат по відшкодуванню шкоди ОСОБА_4 становить 70878,91 грн. (а.с. 7), які відповідачем добровільно сплачені не була.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив з наступного.

Згідно зі ст. 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві здійснюється за рахунок, зокрема, капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Зазначеною нормою законодавець зобов'язує страхувальника проводити капіталізацію страхових виплат у всіх випадках ліквідації (не лише у випадку ліквідації підприємства-банкрута, але й за інших підстав, передбачених законодавством), із застосуванням порядку, який передбачений постановою Кабінету Міністрів України № 765 від 6 травня 2000 року "Про порядок капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю".

Відповідно до ст. 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації голова ліквідаційної комісії, уповноважена ним особа або ліквідатор після закінчення процедури ліквідації, передбаченої законом, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстраторові певні документи, в тому числі, зокрема, довідку відповідного органу про відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових коштів до Пенсійного фонду України і фондів соціального страхування.

Отже, статтею 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" законодавець зобов'язав страхувальника проводити капіталізацію страхових виплат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у всіх випадках ліквідації страхувальника, не залежно від підстави такої ліквідації.

Статтею 1205 Цивільного Кодексу України передбачено, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншими нормативно-правовими актами.

Для покриття витрат Фонду потерпілим на виробництві, які працювали на підприємствах, що ліквідовані, кошти до Фонду сплачуються страхувальником, згідно з Порядком капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року № 765 (далі - Порядок).

Відповідно до п. 1 Порядку, капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів.

У відповідності до вимог п. 3 Порядку, капіталізація платежів, передбачених підпунктами 1 - 5 пункту 2 цього Порядку, розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем для визначення періоду, на який розраховувалася капіталізація платежів щодо осіб, яким безстроково встановлений відсоток втрати працездатності та призначені страхові виплати використано дані середньої очікуваної тривалості життя осіб, надані Державною службою статистики України разом з таблицею смертності та середньої очікуваної тривалості життя чоловіків та жінок в Україні за 2013 рік. Згідно цієї таблиці середня очікувана тривалість життя для потерпілої ОСОБА_4 - 20,63 років. Розмір щомісячної виплати по відшкодуванню шкоди - 286,31 грн. Отже, згідно наявного у матеріалах справи розрахунку, загальна потреба в капіталізації коштів для розрахунку з потерпілою ОСОБА_4 складає 70878,91грн. (286,31 х 20,63 х 12).

Враховуючи вищезазначене, суд вважає вимоги позивача про стягнення з відповідача сум капіталізованих платежів правомірними. А оскільки капіталізовані платежі добровільно сплачені не були, тому вони підлягають стягненню з відповідача в судовому порядку.

Аналогічна правова позиція неодноразово висловлювалася в рішеннях Вищого адміністративного суду України, зокрема, в ухвалах від 04 листопада 2010 року в справі № К-6533/08, від 20 квітня 2011 року в справі № К/9991/1045/11, від 09 червня 2011 року в справі №К-25422/10.

За таких обставин, позовні вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Гайсинському районі Вінницької області до ТОВ «Гайсинський консервний комбінат» про стягнення капіталізованих платежів є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Гайсинський консервний комбінат" (23700, вул. І.Франка, 26, м. Гайсин, Вінницька область, код ЄДРПОУ 31614056, р/р № 26009004027001 в АКБ "Надра", МФО 380764) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Гайсинському районі Вінницької області (23700, м. Гайсин, 2 провулок Крапоткіна, 2, код ЄДРПОУ 25937630, р/р № 37178002000906 в ГУДКСУ у Вінницькій області, МФО 802015) капіталізовані платежі в сумі 70878 (сімдесят тисяч вісімсот сімдесят вісім) гривень 91 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Слободонюк Михайло Васильович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.07.2015
Оприлюднено15.07.2015
Номер документу46474277
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —802/1820/15-а

Постанова від 07.07.2015

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Слободонюк Михайло Васильович

Ухвала від 24.06.2015

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Слободонюк Михайло Васильович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні