ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" липня 2015 р. м. ХерсонСправа № 821/2078/15-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Циганій С.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції у м.Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Авіапро" про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу платника податків,
встановив:
Державна податкова інспекція у м.Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області (далі – заявник, ДПІ, ДПІ у м.Херсоні) звернулась до суду з поданням, у якому просить стягнути кошти за рахунок готівки та з банківських рахунків товариства з обмеженою відповідальністю «Авіапро» (далі – ТОВ «Авіапро», боржник) в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 33783,71 грн.
Відповідно до змісту подання, вимоги ДПІ обґрунтовуються тим, що згідно з актом від 07.07.2015р. №86/21-03-23-24 “Встановлення наявності податкового боргу з податків і зборів, платежів що контролюються органами державної податкової служби”, за даними інтегрованих карток: по податку на прибуток приватних підприємств і технологічного файлу (банк за 06.07.2015р.), який надходить від органів державної казначейської служби України, координаційно-моніторинговим управлінням ДПІ у м.Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області о 11 годині 00 хвилин 07.07.2015р., встановлено відсутність повної сплати грошових зобов'язань по податку на прибуток приватних підприємств граничний строк сплати яких припав на 06.07.2015р. У зв'язку з чим виник податковий борг в сумі 33783,71 грн., що свідчить про встановлення податковим органом обставин які зумовлюють звернення з поданням до суду про його стягнення.
08.07.2015р. від представника заявника надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач не повідомлений про час розгляду справи, у зв'язку з тим, що за номерами телефонів, які вказані в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що належать ТОВ “Авіапро”, яке знаходиться за адресою м.Херсон, вул.Робоча, буд. 82 А, абонент не відповідав.
Відповідно до абз.3 ч.8 ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.
Згідно п.3 ч.1 ст.183-3 КАС України, провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Судом встановлено, що ТОВ "Авіапро" зареєстровано як юридична особа та взято на облік до ДПІ у м.Херсоні.
Податковий борг з податку на додану вартість виник через несплату відповідачем грошового зобов'язання, визначеного ним в декларації від 02.03.2015р. №9081422037 на суму 48547,00 грн.
Згідно розрахунку виникнення боргу по грошовим зобов'язаням ТОВ «Авіапро» загальна сума податкового боргу становить 33783,71 грн., нарахованих згідно податкової декларації по податку на прибуток від 02.03.2015р. №9081422037 на суму 48547,00 грн. За несвоєчасну сплату, згідно ст.129 ПКУ нарахована пеня в сумі 236,71 грн. В зв'язку з частковою сплатою у сумі 15000,00 грн., залишок несплаченого податкового боргу становить 33783,71 грн.
Згідно акту від 07.07.2015р. №86/21-03-23-24 “Встановлення наявності податкового боргу з податків і зборів, платежів що контролюються органами державної податкової служби”, за даними інтегрованих карток: по податку на прибуток приватних підприємств і технологічного файлу (банк за 06.07.2015р.), який надходить від органів державної казначейської служби України, координаційно-моніторинговим управлінням ДПІ у м.Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області о 11 годині 00 хвилин 07.07.2015р., встановлено відсутність повної сплати грошових зобов'язань по податку на прибуток приватних підприємств граничний строк сплати яких припав на 06.07.2015р. У зв'язку з чим виник податковий борг в сумі 33783,71 грн., що свідчить про встановлення податковим органом обставин які зумовлюють звернення з поданням до суду про його стягнення.
Згідно зп.п.14.1.156 ПК Українипідподатковим зобов'язаннямрозуміється сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно п.54.1 ст.54 ПК крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п.56.11.ст.56 Податкового кодексу України, не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Згідно п.57.1.ст.57 Податкового кодексу Україниплатник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п.54.3.2. ПК Українипередбачено, щоконтролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Згідно зп.58.1. ПК Україниу разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно достатті 54 цього Кодексу(крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно дорозділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1,54.3.2, 54.3.4 - 54.3.6 пункту54.3статті54цьогоКодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (п.57.3. ПК України).
Згідно даних облікових карток платника податків – ТОВ «Авіапро», за відповідачем обліковується заборгованість по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 33783,71 грн.
Відповідно до п.36.1. ст.36 ПКУ податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
За приписами п.п.14.1.175. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно пп.20.1.34 п.20.1. ст.20 Податкового кодексу України, право контролюючого органу звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 59.1. ПК Українипередбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно доп.59.3. ПК Україниподаткова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п.59.4. ПК України).
Відповідно доп.59.5. ПК Україниу разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Згідно п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України (далі - ПКУ, ПК) стягнення коштів платника податків проводиться не раніше ніж 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податків податкової вимоги.
Позивачем сформовано та надіслано ТОВ «Авіапро» податкову вимог №1745-23 від 26.03.2015р., яку боржник отримав, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія поштового повідомлення. Відомості щодо її оскарження - відсутні.
Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України визначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно п.95.4 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Враховуючи вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи докази в сукупності, суд дійшов висновку, що подання ДПІ належить задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 183-3 КАС України, суд -
постановив:
Подання задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю «Авіапро» (код ЄДРПОУ 38480870) у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу по податку на прибуток приватних підприємств на суму 33783,71 грн., код платежу 11021000, до Державного бюджету (отримувач: УДКСУ у Херсонській області, код 37959779, банк ГУДКС, МФО 852010).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 08 липня 2015 р.
Суддя Циганій С.І.
кат. 8.2.3
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2015 |
Оприлюднено | 15.07.2015 |
Номер документу | 46477495 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Циганій С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні