6/86-Б-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" лютого 2007 р. Справа № 6/86-Б-06
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригуза П.Д., при секретарі Андреєвець А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою: Фермерського господарства "Світанок Півдня", ЄДРПОУ 14127589,
вул.Мануйленко, 23, м. Берислав Херсонської області
до: Фермерського господарства "Світанок Півдня", ЄДРПОУ 14127589,
вул.Мануйленко, 23, м. Берислав Херсонської області
про визнання банкрутом
за участю представників сторін:
від кредитора: ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" ХОД - Харітонова М.М. - довірність в справі;
від боржника: не прибув;
в с т а н о в и в:
Провадження у справі порушено ухвалою суду від 19.04.2006р.
Ухвалою від 28.07.2006р. судом введено процедуру відновлення платоспроможності боржника строком до 28.10.2007р.
Кредитором ВАТ “Райффайзен Банк Аваль” 03.10.2006р. заявлено клопотання про дострокове припинення процедури розпорядження майном, визнання боржника банкрутом та призначення ліквідатора, оскільки боржником не виконується план відновлення платоспроможності та не сплачується заборгованість перед кредиторами. Наразі, боржник брав на себе зобов'язання згідно графіку погашення грошових вимог кредиторів сплатити у вересні 2006р. 33811.97.грн., у жовтні 2006р. –33811.97грн., у грудні 2006р. –45082.63грн., але взяті на себе зобов'язання (том 2 а.с.26) не виконав.
Судове засідання неодноразово відкладалося у зв'язку із невиконанням боржником вимог господарського суду, ненаданням відповідних доказів та відомостей. У судовому засіданні 15.02.2007р. оголошувалася перерва до 27.02.2007р.
На вимогу ухвали суду боржником надано звіт, в якому зазначено, що причиною невиконання плану сплати заборгованості перед кредиторами стали несприятливі погодні умови, які спричинили загибель сільськогосподарських культур, а саме: томатів 75% на площі 5га; кавун 90% на площі 10га; ячмінь 100% на площі 20га. Наведені обставини підтверджені актом №12 про обстеження земельних ділянок сільськогосподарського призначення від 03.07.2006р. та акту від 14.07.2006р. про обстеження посівів сільськогосподарських культур, затверджених начальником районного управління сільського господарства району та погоджені із головою районної державної адміністрації.
Боржником не здійснено страхування ризиків, що є порушенням плану відновлення.
Боржником не виконано плану відновлення платоспроможності щодо посіву озимої пшениці на площі 15га. Боржник вказав, що сільгоспугіддя, що планувались під озимі культури будуть використані ним для сівби ярих культур пшениці, від яких планує отримати 58103.85грн. доходу на сплату вимог кредиторів, в тому числі є ВАТ “Райффайзен Банк Аваль”.
Боржник заявив клопотання (том 2 а.с.104) про продовження строку відновлення платоспроможності на один рік –до 28.10.2008р.
В обґрунтування своєї заяви про продовження плану відновлення платоспроможності боржник посилається на форс-мажорні обставини, які підтверджені висновком торгово-промислової палати України від 06.11.2006р. за №3156/05-4 (том2 а.с93).
Суд зазначає, що відповідно до п.7 ст.50 Закону про банкрутство у разі, якщо після введення процедури розпорядження майном погіршилося фінансове становище фермерського господарства у зв'язку із стихійним лихом, епізоотіями та іншими несприятливими умовами, строк процедури розпорядження майном може бути продовжено на один рік.
Розглядаючи надані боржником документи та інформацію суд констатує, що представниками боржника до плану відновлення платоспроможності боржника були включені планові показники збору врожаю помідор, кавуна та ячменя. Суд встановив, що внесені до плану відновлення дані є неправдивими, оскільки на час розгляду цієї справи у господарському суді 28.07.2006р. у боржника були в наявності відомості про настання обставин та документи, що свідчили про загибель врожаю згідно акту №12 про обстеження земельних ділянок сільськогосподарського призначення від 03.07.2006р. та акту від 14.07.2006р. про обстеження посівів сільськогосподарських культур.
Суд не приймає зазначений висновок про форс-мажорні обставини торгово-промислової палати України від 06.11.2006р. за №3156/05-4 як доказ неможливості боржника виконати свої зобов'язання з причини погодних умов, що стали причиною невиконання зобов'язань. Суд підкреслює, що вказаний висновок ТПП лише підтверджує, що обставини, які були наявними на момент розгляду питання про відновлення платоспроможності боржника були свідомо прихованими боржником від господарського суду та кредиторів.
Таким чином, суд приходить до висновку, що фінансове становище боржника погіршилося не після введення розпорядження майном, але боржник знаходиться стабільно у стані стійкої неспроможності виконання своїх грошових зобов'язань на протязі більше трьох років.
Боржником подано до суду зміни до плану відновлення платоспроможності (том 3 а.с.136), який заперечується кредитором ВАТ “Райффайзен банк “Аваль”. Кредитор наполягає на достроковому припиненні процедури відновлення, а щодо змін до плану, то вважає їх економічно не обґрунтованими.
Згідно заяви боржника та заяв кредиторів, кредиторами по даній справі є ВАТ “Райффайзен Банк Аваль” з грошовими вимогами 236447.81грн. та ДПІ у Бериславському районі Херсонської області із грошовими вимогами в сумі 4256.16грн. (том 2 а.с.64-85, 142). Грошові зобов'язання перед кредиторами виникли у 2003році та не задовольняються боржником на протязі більше трьох років, що значно перевищує строки, передбачені п.1 ст.50 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, далі Закон, перевищення яких є підставою для визнання боржника банкрутом.
У відповідності до п.8 ст.50 Закону про банкрутство процедуру розпорядження майном фермерського господарства може бути достроково припинено господарським судом за заявою будь-кого із кредиторів у разі невиконання заходів, передбачених планом відновлення платоспроможності фермерського господарства та за наявності інших обставин, які свідчать про неможливість відновлення платоспроможності фермерського господарства. Після дострокового припинення процедури розпорядження майном фермерського господарства фермерське господарство визнається господарським судом банкрутом і відкривається ліквідаційна процедура.
Відповідно до п.1 ст.50 Закону неспроможність задовольнити протягом шести місяців після закінчення відповідного періоду сільськогосподарських робіт вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями та (або) виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) є підставою для визнання фермерського господарства банкрутом.
За результатами розгляду заяви кредитора та дослідження матеріалів справи судом встановлено, що заборгованість не погашена, не може бути погашена інакше як через процедуру визнання боржника банкрутом в порядку, передбаченому Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, а тому суд достроково припиняє процедуру відновлення платоспроможності боржника.
Суд зазначає, що боржник –є суб'єктом підприємницької діяльності, та юридичною особою, зареєстрований Бериславською райдержадміністрацією 09.09.1997р.
Відповідно до ст.1 Закону банкрутство - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Оцінивши фактичні обставини справи та матеріали справи у відповідності до ст.43 ГПК України суд визнає боржника банкрутом.
Кредитором подано клопотання про призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Косовського В.С. Від арбітражного керуючого надійшла заява про його згоду на призначення ліквідатором банкрута. Суд задовольняє вказане клопотання.
При порушенні провадження у справі судом введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
В силу мораторію припиняється дія будь-яких заходів, спрямованих на забезпечення виконання грошових зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), а тому суд звільняє активи боржника від податкової застави.
Суд зазначає, що відповідно до ч.2 ст.65 Закону України «Про виконавче провадження»у випадку ліквідації боржника - юридичної особи внаслідок визнання боржника банкрутом, виконавчий документ передається до ліквідаційної комісії для вирішення питання про подальший порядок виконання рішення у встановленому законодавством порядку.
Керуючись підпунктом "з" підпункту 8.7.1 пункту 8.7 статті 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.12, 22-24, 50 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.86 ГПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
1. Процедуру розпорядження майном Фермерського господарства “Світанок Півдня” ЄДРПОУ 14127589, вул. Мануйленка, 23, м. Берислав, Херсонської області –припинити.
2. Повноваження розпорядника майна Є.Ф.Бондарчука –припинити.
3. Визнати банкрутом Фермерського господарства "Світанок Півдня", ЄДРПОУ 14127589, вул. Мануйленко, 23, м. Берислав Херсонської області.
4. Відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором Фермерського господарства “Світанок Півдня”, ЄДРПОУ 14127589, вул. Мануйленка, 23, м. Берислав, Херсонської області арбітражного керуючого Косовського В'ячеслава Станіславовича, ліцензія серії АВ №081136 від 01.08.2006р.
5. Встановити строк ліквідаційної процедури до 20.06.2007року.
6. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута.
7. Ліквідаторові Косовському В.С.:
7.1. В п'ятиденний строк опублікувати відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в порядку, визначеному ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
7.2. Протягом 15 днів з моменту винесення цієї постанови прийняти бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності, сформувати ліквідаційну масу і до завершення строку ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів передбачених ст.ст.23-32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
7.3. Завершити усі розрахунки з кредиторами та до 10.06.2007р. надати суду звіт та ліквідаційний баланс в порядку, передбаченому ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
8. Звільнити з податкової застави активи платника податків – Фермерського господарства “Світанок Півдня”, ЄДРПОУ 14127589, вул. Мануйленко, 23, м. Берислав, Херсонської області.
9. Призначити наступне засідання по розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу боржника на 12 червня 2007 р. на 10 годин 00хв. в приміщенні Господарського суду м. Херсон, вул. Горького, 18, каб. 214.
10. Участь в засіданні обов'язкова для ліквідатора та голови комітету кредиторів.
11. Ухвалу надіслати: ліквідаторові В.С.Косовському; кредиторам ВАТ “Райффайзен банк Аваль”; ДПІ у Бериславському районі; ДВС у Бериславському районі; державному реєстратору; Херсонському сектору з питань банкрутства; Бериславській міській раді.
Суддя П.Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 464780 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пригуза П.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні