ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 808/2909/15
07 липня 2015 року 09год. 20хв. м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Дуляницької С.М., за участю секретаря судового засідання Ширшова А.А., та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не прибув,
відповідача: представник не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Реформація-Капітал"
про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач - Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України - звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Реформація-Капітал" про стягнення штрафу в розмірі 17000 грн. згідно постанови про накладення санкції від 26.11.2014р. №699-ЦА-УП-Т.
Від позивача надійшло письмове клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши позовну заяву, дослідивши подані позивачем письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити повністю.
При цьому суд виходить з наступного.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Реформація-Капітал" зареєстроване як юридична особа.
Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку 05.06.2014 року винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 66-ЦА-УП-Т (а.с.19), яким встановлено, що відповідачем порушені вимоги пункту 1 розділу ІII Положення про порядок складання та подання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Комісії від 25.09.2012 №1283, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.10.2012 за №1737/22049, в частині неподання Комісії адміністративних даних торговця цінними паперами за лютий та березень 2014 року та зобов'язано відповідача у термін до 07.07.2014 року усунути порушення законодавства про цінні папери та до 07.07.2014 року письмово повідомити уповноважену особу Комісії про виконання розпорядження.
31.10.2014 року Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 657-ЦА-УП-Т (а.с.11), яким встановлено невиконання ТОВ "Реформація-Капітал" розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в України" позивачем винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 26.11.2014 року № 699-ЦА-УП-Т, якою до відповідача застосовано штрафну санкцію в розмірі 17000,00 грн. за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери (а.с.14).
Відповідачем у добровільному порядку постанову від 26.11.2014 року № 699-ЦА-УП-Т не виконано, санкцію у вигляді штрафу у розмірі 17000,00 грн. не сплачено.
Відповідно до пункту 14 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно з пунктом 8 частини першої статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 2 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій встановлено, що юридична особа має сплатити штраф на виконання постанови про накладення санкцій не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови.
Постанова від 26.11.2014 направлена відповідачу 02.12.2014 року (а.с.13,16). Сторонами не надано суду доказів оскарження постанови від 26.11.2014 року або сплати відповідачем штрафу згідно вказаної постанови.
Враховуючи наведене, позовні вимоги Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку підтверджені наданими доказами, обґрунтовані, відповідають чинному законодавству, що є підставою для їх задоволення.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов – задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Реформація-Капітал" (код ЄДРПОУ 36648781) до Державного бюджету України штраф за порушення законодавства на ринку цінних паперів у розмірі 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 коп.), які перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М.Дуляницька
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2015 |
Оприлюднено | 17.07.2015 |
Номер документу | 46519882 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Дуляницька Світлана Мефодіївна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Дуляницька Світлана Мефодіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні