ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" липня 2015 р. справа 204/6390/14-а
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючий суддя Суховаров А.В. (доповідач)
судді Ясенова Т.І. Головко О.В.
при секретарі Троянові А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпропетровську апеляційну скаргу Головного архітектурно-планувального управління Дніпропетровської міської ради на постанову Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська від 28.01.2015 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного архітектурно-планувального управління Дніпропетровської міської ради про визнання протиправними дій та зобов'язання надати будівельний паспорт
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 04.09.2014 звернулась до Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська з адміністративним позовом до Головного архітектурно-планувального управління Дніпропетровської міської ради, в якому просить визнати протиправними дії щодо відмови у видачі будівельного паспорту для забудови земельної ділянки по вул.Фабричнозаводській, 60 в м.Дніпропетровську та зобов'язати надати будівельний паспорт (ас2) .
Постановою Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська від 28.01.2015 позов задоволений (ас102) .
В апеляційній скарзі відповідач просить постанову суду скасувати та відмовити в задоволенні позовних вимог. Посилається на те, що згідно генерального плану розвитку м.Дніпропетровська, територія, на якій розташована належна позивачці земельна ділянка, визначена як багатоквартирна житлова забудова (ас109) .
Переглядаючи справу, колегія суддів виходить з наступного:
ОСОБА_1 є власником земельної ділянки площею 0,0799га кадастровий номер 1210100000:07:204:0007 та домоволодіння по вул.Фабричнозаводській, 60 в м.Дніпропетровську. Право власності на земельну ділянку і домоволодіння зареєстровано в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 26.09.2013 (ас6-11,91-98) .
Позивачка 19.05.2014 звернулась до ГоловАПУ з заявою на видачу будівельного паспорту забудови земельної ділянки. До заяви прикладені такі документи: договори купівлі-продажу земельної ділянки і домоволодіння, витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, державний акт на право власності на земельну ділянку, ескіз намірів забудови земельної ділянки (ас6-19) . Тобто ОСОБА_1 поданий необхідний пакет документів, передбачений пунктом 2.1 Порядку видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Мінрегіонбуду №103 від 05.07.2011.
Письмовою відповіддю №10/4-195 від 29.05.2014 відмовлено у видачі будівельного паспорту, з посиланням на те, що земельна ділянка по вул.Фабричнозаводській, 60 в м.Дніпропетровську знаходиться на території існуючої багатоквартирної житлової забудови та на цій території не передбачено існування садибної житлової забудови (ас5) .
Відповідно до статті 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт). Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки. Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів. За наявності плану зонування території розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі. Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Для об'єктів, зазначених у частині 1 цієї статті, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника. Надання будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Порядок видачі та форма будівельного паспорта визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Відповідно до пункту 1.2 Порядку видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Мінрегіонбуду №103 від 05.07.2011, будівельний паспорт забудови земельної ділянки визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці.
Відповідно до пункту 1.4 Порядку, розроблення будівельного паспорта здійснюється: в межах населених пунктів - відповідно до наявної містобудівної документації на місцевому рівні; за межами населених пунктів - відповідно до детальних планів територій та планувальних рішень проектів садівницьких та дачних товариств.
Відповідно до пункту 1.5 Порядку, проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов і обмежень.
Відповідно до пункту 1.6 Порядку, для об'єктів будівництва, на які надається будівельний паспорт, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.
Відповідно до пункту 2.1 Порядку, видача будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Будівельний паспорт надається уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження пакета документів, до якого входять: заява на видачу будівельного паспорта; засвідчена в установленому порядку копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію; ескізні наміри забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об'єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об'єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо); проект будівництва (за наявності); засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову.
Відповідно до пункту 2.4 Порядку, пакет документів для видачі будівельного паспорта або внесення змін до нього повертається уповноваженим органом містобудування та архітектури замовнику з таких підстав: неподання повного пакета документів, визначених пунктом 2.1 або 2.2 цього розділу; невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.
Як зазначалось вище, позивачкою поданий повний пакет документів для видачі будівельного паспорту.
Відмова у видачі будівельного паспорту з посиланням на те, що земельна ділянка по вул.Фабричнозаводській, 60 в м.Дніпропетровську знаходиться на території існуючої багатоквартирної житлової забудови та на цій території не передбачено існування садибної житлової забудови, - обгрунтовано визнана протиправною оскільки згідно державного акту на право власності на земельну ділянку, цільове призначення земельної ділянки: для обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
На цій земельній ділянці з 1947 року знаходиться житловий будинок з господарськими спорудами і будівництво власником нового жилого будинку не є порушенням її цільового призначення.
Таким чином, твердження суб'єкта владних повноважень що на належній позивачці земельній ділянці знаходиться багатоквартирна житлова забудова спростовується матеріалами справи.
Одним із принципів місцевого самоврядування, визначених статтями 4, 16, 74 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», є відповідальність органів і посадових осіб місцевого самоврядування за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами.
Безпідставна відмова у видачі будівельного паспорту власнику земельної ділянки і домоволодіння є грубим порушенням цього принципу. Державними органами належним чином зареєстровано право власності ОСОБА_1 на земельну ділянку і домоволодіння вул.Фабричнозаводській, 60 в м.Дніпропетровську. Держава взяла на себе обов'язок захисту права власності позивачки у відповідності до частини 4 статті 13 Конституції України.
Суб'єктом владних повноважень по відношенню до ОСОБА_1 допущено порушення її прав власника володіти, користуватися і розпоряджатись своєю власністю, належним чином зареєстрованою державними органами, гарантоване статтею 41 Конституції України.
Відповідно до частини 1 статті 375 ЦК України, власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі і споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам.
Колегія суддів приходить до висновку про порушення цього права стосовно позивачки, а тому суд першої інстанції правильно задовольнив позовні вимоги.
Керуючись статтями 198, 205, 206 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного архітектурно-планувального управління Дніпропетровської міської ради залишити без задоволення, а постанову Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська від 28.01.2015 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня складання в повному обсязі.
Вступну та резолютивну частини ухвали проголошено 02.07.2015.
В повному обсязі ухвала складена 06.07.2015.
Головуючий: А.В. Суховаров
Суддя: Т.І. Ясенова
Суддя: О.В. Головко
Суд | Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2015 |
Оприлюднено | 17.07.2015 |
Номер документу | 46529458 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Суховаров А.В.
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Суховаров А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні