cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
07.07.15р. Справа № 904/5528/15
За позовом Комунального підприємства "Теплоенерго" Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ
до Обслуговуючого кооперативу "Оріон-авто", м. Дніпропетровськ
про стягнення 76 753,85 грн.
Суддя Рудовська І.А.
Представники:
від позивача: Костюченко В.П., довіреність № 8 від 06.01.15р.
від відповідача: не з'явився
Суть спору:
Комунальне підприємство "Теплоенерго" Дніпропетровської міської ради (далі - позивач) звернулося до господарського суду Дніпропетровської області із позовом до Обслуговуючого кооперативу "Оріон-авто" (далі - відповідач) про стягнення 76 753,85 грн., з яких: 40 511,75 грн. - основного боргу, 613,88 грн. - 3 % річних, 27 130,45 грн. - інфляційних втрат, 6472,18 грн. - пені, 2025,59 грн. - штрафних та витрат по сплаті судового збору.
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору № 1647 про постачання теплової енергії від 01.06.2011 року в частині своєчасної та повної сплати спожитої теплової енергії у період: листопад 2013 року, з листопада 2014 року по квітень 2015 року.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 25.06.2015 р. по справі № 904/5528/15 порушено провадження і розгляд справи призначено до розгляду у судовому засіданні на 07.07.2015 р.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача у судові засідання не з'явився, вимог суду, викладених в ухвалі про порушення провадження у справі не виконав, письмовий відзив на позов не надав.
З матеріалів справи вбачається, що ухвала господарського суду Дніпропетровської області від 25.06.2015 р. надіслана на адресу відповідача, що зазначена у Спеціальному витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Робоча, буд. 148 (секція 2); код ЄДРПОУ 33856840) на яку насамперед і було направлено кореспонденцію господарського суду. Згідно з довідкою поштової установи поштові відправлення на адресу відповідача повернуті до суду з позначкою: "за закінченням терміну зберігання".
У п. 4 інформаційного листа ВГСУ від 02.06.2006р. № 01-8/1228 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році" зазначається, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками "за закінченням терміну зберігання", "адресат відсутній" і т.п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.
За таких обставин, господарський суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на участь представника у судовому засіданні.
Згідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
При розгляді справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
В порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 07.07.2015 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
01.06.2011 р. між Комунальним підприємством "Теплоенерго" Дніпропетровської міської ради (теплопостачальне підприємство) та Обслуговуючим кооперативом "Оріон-авто" (споживач) укладений Договір № 1647 про постачання теплової енергії (далі - Договір), відповідно до п. 2.1 якого теплопостачальне підприємство бере на себе зобов'язання виробляти та постачати споживачу теплову енергію, а споживач зобов'язується одержати теплову енергію та сплатити теплопостачальному підприємству її вартість, за встановленими тарифами (цінами) в терміни та на умовах передбаченими цим Договором.
Цей Договір набуває юридичної сили з моменту його підписання та діє до 01.06.2014 р., а в частині проведення розрахунків за теплову енергію до повного виконання сторонами своїх зобов'язань за цим Договором. Датою підписана цього Договору вважається дата зазначена у правому верхньому куті першої сторінки цього Договору.
У разі відсутності письмової заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов цього Договору за один місяць до закінчення терміну дії Договору. Договір вважається продовженим на той самий строк (кількість місяців/днів, визначених у п. 11.1. Договору) і на тих самих умовах. Кількість пролонгації по цьому Договору необмежена (п. 11.2. Договору).
Теплова енергія постачається споживачу в обсягах визначених Додатком №1 Договору для задоволення наступних потреб: - опалення - в опалювальний період (175 діб); - вентиляції - в опалювальний період (175 діб); - гарячого водопостачання - протягом року (350 діб); - технологічних потреб відповідно з виробничою програмою споживача (п.3.1. Договору).
Комунальним підприємством "Теплоенерго " Дніпропетровської міської ради здійснено поставку Обслуговуючого кооперативу "Оріон-авто" теплової енергії протягом опалювальних періодів 2012 - 2015 р.р., про що складені акти здачі-прийняття теплової енергії за Договором № 1647 від 01.06.2011 року та виставлені рахунки на загальну суму 61 731,55 грн., копії яких знаходяться в матеріалах судової справи (а.с. 23 - 36).
Відповідно до п. 4.2.18. Договору споживач теплової енергії зобов'язується здійснювати звіряння розрахунків на кінець/початок опалювального періоду.
Розрахунки між Теплопостачальним підприємством та Споживачем за Договором проводяться виключно у безготівковій формі у національній валюті України - гривні, шляхом перерахування грошових коштів, вказаних у відповідних платіжних документах, на поточні рахунки, зазначені Сторонами у розділі 15 Договору (п.6.6 договору).
Відповідно до п. 6.9. Договору споживач здійснює остаточний розрахунок за спожиту теплову енергію впродовж 5 календарних діб після одержання рахунку від теплопостачального підприємства, яке зобов'язане направити його споживачу не пізніше 10 календарних діб місяця, наступного за розрахунковим з актом здачі-приймання поставленої теплової енергії за відповідний розрахунковий період.
Відповідно до п. 7.2. Договору тариф для розрахунків за цим Договором складає: теплова енергія (1 Гкал) - 291,50 грн.
Відповідач своєчасно та в повному обсязі не здійснив розрахунки за теплову енергію, у зв'язку з чим у нього виник борг перед позивачем у розмірі 40 511,75 грн., що і є причиною виникнення спору.
При прийнятті рішення суд виходив з наступного.
Суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (пункт 1 статті 193 Господарського кодексу України).
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно
до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).
Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (стаття 530 Цивільного кодексу України).
З огляду на положення п.6.10. Договору, строк оплати теплової енергії за спірний період (листопад 2013 року, з листопада 2014 року по квітень 2015 року включно) є таким, що настав.
Доказів оплати теплової енергії в сумі 40 511,75 грн. відповідач не надав, доводи позивача, наведені в обґрунтування позову, не спростував.
За викладеного, є правомірними та такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача основного боргу в сумі 40 511,75 грн.
Згідно з частиною 1 статті 199 Господарського кодексу України виконання господарських зобов'язань забезпечується заходами захисту прав та відповідальності учасників господарських відносин, передбаченими цим Кодексом та іншими законами. До відносин щодо забезпечення виконання зобов'язань учасників господарських відносин застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.
Порушенням зобов'язання, відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом (стаття 548 Цивільного кодексу України). Виконання зобов'язань може забезпечуватись згідно договору неустойкою (штрафом, пенею). Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми не своєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (стаття 549 Цивільного кодексу України).
Відповідно до п. 9.4.4. Договору в разі прострочення споживачем виконання грошового зобов'язання за цим Договором споживач на вимогу теплопостачального підприємства зобов'язаний виплатити його суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції, трьох відсотків річних, а також пеню за весь час прострочення у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Згідно п. 9.4.5. Договору в разі відмови від виконання зобов'язання, визначеного пунктом 4.2.18 Договору - штраф у розмірі 5 % від наявної заборгованості.
Позивач просить стягнути з відповідача інфляційні втрати в сумі 27 130,45 грн., 3% річних в сумі 613,88 грн., пені в сумі 6472,18 грн. та штрафні у сумі 2025,59. Перевіривши розрахунки інфляційних втрат, 3% річних, пені та штрафних, господарський суд вважає, їх такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
Згідно з пунктом 4 частини третьої ст. 129 Конституції України та ст. 33, ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
На підставі викладеного, господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в сумі 40 511,75 грн. - основного боргу, 613,88 грн. - 3 % річних, 27 130,45 грн. - інфляційних втрат, 6472,18 грн. - пені, 2025,59 грн. - штрафних.
За невиконання вимог суду - ненадання письмового відзиву на позов, та витребуваних господарським судом матеріалів з відповідача належить стягнути 1 700 грн. штрафу в доход Державного бюджету України згідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.
Судовий збір у справі покладається на відповідача відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, оскільки спір виник з його вини.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 43, 44, 49, 75, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Обслуговуючого кооперативу "Оріон-авто" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Робоча, буд. 148 (секція 2), код ЄДРПОУ 33856840) на користь Комунального підприємства "Теплоенерго" Дніпропетровської міської ради (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Погребняка, 7, код ЄДРПОУ 32688148) 40 511,75 грн. (сорок тисяч п'ятсот одинадцять грн. 75 коп.) - основного боргу, 613,88 грн. (шістсот тринадцять грн. 88 коп.) - 3 % річних, 27 130,45 грн. (двадцять сім тисяч сто тридцять грн. 45 коп.) - інфляційних втрат, 6472,18 грн. (шість тисяч чотириста сімдесят дві грн. 18 коп.) - пені, 2025,59 грн. (дві тисячі двадцять п'ять грн. 59 коп.) - штрафних, 1827,00 грн. (одна тисяча вісімсот двадцять сім грн. 00 коп.) - судового збору, про що видати наказ.
Стягнути з Обслуговуючого кооперативу "Оріон-авто" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Робоча, буд. 148 (секція 2), код ЄДРПОУ 33856840) до спеціального фонду Державного бюджету України (одержувач: Управління Державної казначейської служби України у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, ЄДРПОУ 37989269, рахунок №31214206783005 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, КБКД 22030001, код ЄДРПОУ господарського суду Дніпропетровської області 03499891) 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.) - штрафу, про що видати наказ.
Накази видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Суддя І.А. Рудовська
Дата підписання рішення,
оформленого відповідно до статті 84 ГПК
України " 10 " липня 2015 р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2015 |
Оприлюднено | 15.07.2015 |
Номер документу | 46604696 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудовська Інна Анатоліївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудовська Інна Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні