Ухвала
від 24.06.2015 по справі 127/14005/15-к
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/14005/15-к

Провадження №1-кс/127/6114/15

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2015 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ Міндоходів у Вінницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до оригіналів протоколів системи Клієнт-Банк на паперових та електронних носіях АТ УкрСиббанк (МФО 351005, адреса: м. Харків, пр-т Московський, 60, конт. тел. НОМЕР_1 ) по рахунках ППФ Техкомплект (код за ЄДРПОУ 31542689, м. Вінниця) за № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 , за відсутністю клопотання учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів,-

ВСТАНОВИВ:

Слідча ОСОБА_3 звернулася до суду з вказаним клопотанням, яке погоджено прокурором ОСОБА_4 , мотивуючи свої вимоги тим, що нею розглядаються матеріали кримінального провадження №32015020000000040 від 24.04.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України.

В ході розгляду матеріалів кримінального провадження встановлено, що невстановлені слідством особи, не маючи наміру здійснювати господарську діяльність, придбали реєстраційні документи та печатку ППФ Техкомплект (код за ЄДРПОУ 31542689, м. Вінниця) у директора вказаного підприємства ОСОБА_5 (РНКОПП НОМЕР_4 ) та протягом періоду з 01.09.2012 по 01.12.2014 використовували їх для прикриття незаконної діяльності шляхом безпідставного формування первинних бухгалтерських документів про нібито проведені господарські операції з реалізації товарно-матеріальних цінностей підприємствам реального сектору економіки.

Відповідно до дослідження №27/16-00/31542689 від 22.04.2015 фінансово-господарської діяльності приватного підприємства фірми Техкомплект (код за ЄДРПОУ 31542689) за період з 01.09.2012 по 01.12.2014 встановлено факти про використання реквізитів ППФ Техкомплект без мети фактичного здійснення господарської діяльності, а виключно з метою прикриття незаконної діяльності. У вказаний період часу ППФ Техкомплект отримано грошових коштів від підприємства реального сектору економіки ТОВ Рахнянсько-лісовий консервний завод (код за ЄДРПОУ 32636767) в сумі 6 227 073 грн.

Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що ППФ Техкомплект має банківські рахунки за № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 , відкриті в АТ Укрсиббанк (МФО 351005, адреса: м. Харків, пр-т Московський, 60, конт. тел. 057 752 40 70).

Беручи до уваги те, що службові особи ППФ Техкомплект мають доступ до банківських документів та можливість внесення у них змін, а також враховуючи необхідність призначення судово-почеркознавчої експертизи, виникла необхідність у проведенні виїмки оригіналів протоколів системи Клієнт-Банк, а також угод та інших документів вказаного підприємства, на підставі яких використовувалась система віддаленого доступу типу Клієнт-Банк, тому слідча звернулась із вказаним поданням до суду.

В судовому засіданні слідча ОСОБА_3 підтримала клопотання за обставин викладених у ньому.

Представник АТ Укрсиббанк в судове засідання не з`явився. Про час та місце розгляду даного клопотання повідомлявся своєчасно та належним чином телефонограмою, однак його неявка, в силу ст. 163 ч. 4 КПК України, не перешкоджає розгляду даного клопотання.

Дослідивши матеріали кримінального провадження № 32015020000000040 від 24.04.2015 року, клопотання слідчого, дійшов висновку, що клопотання підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що для підтвердження факту прикриття незаконної діяльності шляхом безпідставного формування первинних бухгалтерських документів про нібито проведені господарські операції з реалізації товарно-матеріальних цінностей підприємствам реального сектору економіки ППФ «Техкомплект», що має суттєве значення для підтвердження корисливого мотиву скоєння кримінального правопорушення та, відповідно, кваліфікації кримінального правопорушення, виникла необхідність у тимчасовому доступі до запитуваних ініціатором клопотання документів.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено факт того, що документи про доступ до яких клопоче останній перебувають в АТ Укрсиббанк та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Крім того, під час розгляду клопотання знайшов своє підтвердження факт того, що документи, про вилучення яких клопоче слідчий, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України відомості, які можуть становити банківську таємницю належать до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Також судом встановлено, що документи про доступ до яких надійшло клопотання та містять банківську таємницю.

Згідно ч. 6, 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо стороною кримінального провадження буде доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Судом встановлено, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує факт неможливості отримання вказаних відомостей іншими способами, запитувані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому слід дане клопотання задоволити.

Разом з тим, клопотання в частині вилучення вказаних документів задоволенню не підлягає, оскільки стороною кримінального провадження не доведено наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення документів, слідчим належним чином не обґрунтовано необхідність вилучення речей для досягнення цілей кримінального провадження.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 163, 164 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання задоволити частково.

Надати старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області майору податкової міліції ОСОБА_3 або іншим працівникам, які будуть діяти на підставі її доручення/постанови про проведення процесуальних дій на іншій території, тимчасовий доступ до оригіналів протоколів системи Клієнт-Банк на паперових та електронних носіях АТ УкрСиббанк (МФО 351005, адреса: м. Харків, пр-т Московський, 60, конт. тел. НОМЕР_1 ) по рахунках ППФ Техкомплект (код за ЄДРПОУ 31542689, м. Вінниця) за № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 за період з 01.09.2012 по 01.12.2014, із зазначенням дати та часу з`єднання (включаючи години, хвилини та секунди з`єднання), електронного імені користувача, назви операцій та ІР-адреси клієнта; угод та інших документів на підставі яких використовувалась система віддаленого доступу типу Клієнт-Банк, тобто можливість ознайомитися з ними з можливістю отримання належно завірених даних документів.

В іншій частині клопотання повернути без задоволення.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

Дата ухвалення рішення24.06.2015
Оприлюднено21.03.2023
Номер документу46610301
СудочинствоКримінальне
Сутьзастосування технічних засобів

Судовий реєстр по справі —127/14005/15-к

Ухвала від 24.06.2015

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Клапоущак С. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні