Постанова
від 08.07.2015 по справі 823/1633/15
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2015 року справа № 823/1633/15

м. Черкаси

16 год. 30 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Мишенка В.В.,

при секретарі Гордієнку Ю.П.,

за участю сторін:

представника заявника - Миронова Т.М. (за довіреністю),

представника відповідача - Танцюри П.В. (за посадою),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за поданням державної податкової інспекції у Черкаському районі Головного управління ДФС у Черкаській області до фермерського господарства "Барта-Білозір'я" про стягнення коштів з рахунків платника податків,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Черкаському райогні Головного управління ДФС у Черкаській області (далі-позивач) звернулася до Черкаського окружного адміністративного суду з поданням до фермерського господарства "Барта-Білозір'я" (далі-відповідач), в якому просить стягнути з рахунків у банках податковий борг в сумі 173116 грн.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено те, що фермерське господарство "Барта-Білозір'я" подало до державної податкової інспекції у Черкаському районі Головного управління ДФС у Черкаській області податкову декларацію з плати за землю на 2015 рік із самостійно визначеним розміром податку, що підлягає сплаті до бюджету, проте підприємство у визначений законодавством строк грошові зобов'язання не сплатило у зв'язку з чим в нього обліковується податковий борг в розмірі 173116 грн.

Представник відповідача в судовому засіданні щодо задоволення подання заперечував, оскільки на даний час вказана земельне ділянка ним не використовується.

Заслухавши пояснення сторін, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Фермерське господарство "Барта-Білозір'я" зареєстроване як юридична особа 13.10.2014 року, ідентифікаційний код 39439425 та перебуває на обліку у державній податковій інспекції у Черкаському районі Головного управління ДФС у Черкаській області як платник податків та платежів до бюджетів з 14.10.2014.

Пунктом 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем до контролюючого органу 19.02.2014 року було подано податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2015 рік, в як самостійно визначено розмір річного податкового зобов'язання з помісячною розбивкою.

Крім того, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. (п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України).

В подальшому державною податковою інспекцією у Черкаському районі Головного управління ДФС у Черкаській області у зв'язку з несплатою відповідачем самостійно задекларованим сум 07.05.2015 року направлена податкова вимога форми «Ю» № 369-25, яка вручена уповноваженій особі - 12.05.2015.

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача зі сплати за землю орендної плати становить 173116 грн., що підтверджується (зворотнім боком облікової картки (а.с. 12).

Відповідно до довідки державної податкової інспекції у Черкаському районі Головного управління ДФС у Черкаській області відповідач має 3 відкритих рахунків у банках.

Стаття 67 Конституції України визначає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

У відповідності до Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14).

Пунктом 54.1 ст. 54 ПК України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

При цьому, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків оскарженню не підлягає (п. 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України), та має бути сплачене протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України).

Відповідно до вимог п. 59.1. ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно п. 59.3 вказаної статті податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Пунктом 59.5 зазначеної статті передбачено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

В разі невиконання податкової вимоги контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. (пп. 95.1, 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України).

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (пп. 95.2 cт. 95 Податкового кодексу України).

Враховуючи, що 60 календарних днів після надіслання податкової вимоги відповідачу сплинули 06.07.2015 і останнім сума податкового боргу лишилася не сплачена, заявник в межах 24-х годинного строку звернувся до суду з поданням від 06.07.2015 року.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 183 3 КАС України провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.

Отже, заявник просить стягнути з відповідача суму податкового боргу в розмірі 173116 грн., що є узгодженими сумами грошового зобов'язання.

В силу ч. 8 ст. 183 3 КАС України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.

Враховуючи викладене та те, що фермерське господарство "Барта-Білозір'я" станом на дату розгляду подання податковий борг не сплатило, вимоги податкового органу про стягнення коштів в сумі 173116 грн. визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.

Пунктом 287.1 ст. 287 Податкового кодексу України, зафіксовано, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Отже, відсутність підстав у сплаті, виникає лише після розірвання договору ореди.

Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17, 159, 162, 163, 183 3 , 186, 254, п. 4 ч. 2 ст. 256 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Подання державної податкової інспекції у Черкаському районі Головного управління ДФС у Черкаській області до фермерського господарства "Барта-Білозір'я" про стягнення коштів з рахунків платника податків - задовольнити повністю.

Стягнути з фермерського господарства "Барта-Білозір'я" (ідентифікаційний код 39439425) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника на користь Державного бюджету України через державну податкову інспекцію у Черкаському районі Головного управління ДФС у Черкаській області (ідентифікаційний код 39494893) податковий борг в сумі 173116 (сто сімдесят три тисячі сто шістнадцять) грн.

Постанову суду допустити до негайного виконання.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку ст. 185-187 КАС України.

Суддя В.В. Мишенко

Повний текст постанови виготовлено 09.07.2015

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.07.2015
Оприлюднено16.07.2015
Номер документу46635659
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —823/1633/15

Постанова від 08.07.2015

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Мишенко

Ухвала від 07.07.2015

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Мишенко

Ухвала від 06.07.2015

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Мишенко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні