Справа № 359/570/14-ц
Провадження № 2/359/620/2014
БОРИСПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2014 року м. Бориспіль
Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Ткаченка Д.В.,
секретаря судового засідання Колісник О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Плем-птахозавод «Кучаківський» про стягнення заборгованості заробітної плати та середнього заробітку, -
в с т а н о в и в :
До Бориспільського міськрайонного суду Київської області звернувся з позовом ОСОБА_1, який, просив стягнути з Приватного акціонерного товариства «Плем-птахозавод «Кучаківський» нараховану, але не виплачену суму заробітної плати в розмірі 18960,00 грн., а також середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи особи, які беруть участь у справі в судове засідання не з'явились. Представник позивача у своїй заяві від 10.02.2014 просив розглядати справу за його відсутності, проти ухвалення заочного рішення не заперечує. У зв'язку із неявкою в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, на підставі ст. 225 ЦПК України судом постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.
Суд встановив, що Наказом від 03.01.2012 р. № 2-К Генерального директора ПрАТ «ППЗ «Кучаківський» звільнено ОСОБА_1, Генерального директора ПрАТ «ППЗ «Кучаківський» з 03.01.2012 р. за власним бажанням (ст. 38 КЗпП України). Також встановлено, що в день звільнення позивачу не було виплачено всіх сум, що належать йому від підприємства. Так, згідно довідки Приватного акціонерного товариства «Плем-птахозавод «Кучаківський» від 01.07.2013 № 38 сума заборгованості по заробітній платі становить 18960,00 грн. Станом на день розгляду справи борг відповідачем не сплачено.
У відповідності до статті 47, 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.
Враховуючи те, що у встановлений законом строк відповідачем не було проведено розрахунку із позивачем, позовні вимоги про стягнення нарахованої, але не виплаченої суми заробітної плати підлягають задоволенню.
У відповідності до статті 117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.
Так, з урахуванням абз. 3 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затв. Постановою КМУ від 8 лютого 1995 р. N 100 середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана виплата, тобто ті, що передують дню звільнення працівника з роботи. Відповідно до п. 5 р. IV Порядку №100, основою для визначення загальної суми заробітку, що підлягає виплаті є середньоденна (середньогодинна) заробітна плата працівника, яка згідно з п. 8 цього Порядку визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на кількість відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством - календарних днів за цей період. Після визначення середньоденної заробітної плати як розрахункової величини для нарахування виплат працівникові здійснюється нарахування загальної суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу, яка обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати на середньомісячну кількість робочих днів у розрахунковому періоді (абз. 2 п. 8 Порядку). Середньомісячна кількість робочих днів розраховується діленням на 2 сумарної кількості робочих днів за останні два календарні місяці згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації, встановленим з дотриманням вимог законодавства (абз. 3 п. 8 Порядку).
Розмір середньоденної (середньогодинної) заробітної плати позивача становить 223,47 грн. А тому, загальна сума середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати на середньомісячну кількість робочих днів у розрахунковому періоді та становить 4692,87 грн.
Керуючись ст. 88, 208, 212-215 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Плем-птахозавод «Кучаківський» (код ЄДРПОУ 00852424) на користь ОСОБА_1 нараховану, але не виплачену суму заробітної плати в розмірі 18960,00 грн., а також 4692,87 грн. середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Плем-птахозавод «Кучаківський» (код ЄДРПОУ 00852424) в дохід держави 243,60 грн. судового збору.
Допустити негайне виконання судового рішення в межах суми платежу за один місяць.
Заочне рішення суду може бути оскаржено позивачем в загальному порядку до апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його оголошення. Відповідач має право подати лише заяву про перегляд заочного рішення до суду першої інстанції протягом 10 днів з дня отримання копії заочного рішення. У разі відмови у задоволенні цієї заяви відповідач може оскаржити заочне рішення до апеляційного суду в загальному порядку.
Суддя: Д.В. Ткаченко
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2014 |
Оприлюднено | 17.07.2015 |
Номер документу | 46664127 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Ткаченко Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні