КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 825/728/15-а Головуючий у 1-й інстанції: Клопот С.Л. Суддя-доповідач: Бабенко К.А
У Х В А Л А
Іменем України
09 липня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Василенка Я.М., Степанюка А.Г., секретаря Чепурко Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Семенівському районі Чернігівської області на Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2015 року у справі за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Семенівському районі Чернігівської області до Приватного підприємства "Агрофірма "Чорний Ріг" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2015 року адміністративний позов задоволено частково.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні адміністративного позову скасувати та прийняти в цій частині нове судове рішення, яким адміністративний позов задовольнити.
Згідно з частиною першою ст.195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим, в апеляційному порядку переглядається судове рішення лише в частині, яка стала підставою для звернення з апеляційною скаргою .
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника Відповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін з наступних підстав.
В апеляційній скарзі Позивач посилається на те, що Відповідач є правонаступником ТОВ «Агрофірма ім. Шевченко» (код за ЄДРПОУ 30849521) і зазначене підтверджується Довідками, копії яких наявні в матеріалах справи (а.с. 141-144).
Відповідно до частини першої ст. 16 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15 травня 2003 року №755-IV, Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Як вбачається з Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 09.02.2015 року №20058087; Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, виданого Семенівською районною державною адміністрацією та Довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України Чернігівського обласного управління статистики від 15 січня 2002 року, копії яких також наявні в матеріалах справи (а.с. 80-81, 7, 8), Відповідача зареєстровано як юридичну особу 27 грудня 2001 року.
А зі Статуту Приватного підприємства «Агрофірма «Чорний Ріг», зареєстрованого Рішенням Семенівської районної державної адміністрації №410 від 27 грудня 2001 року, копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.12-16), вбачається, що Відповідача засновано за рішенням засновника , проте з його положень не вбачається, що він є правонаступником будь-якої іншої юридичної особи .
Відповідач є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та перебуває у Позивача на обліку.
Як вбачається з Рекомендованих повідомлень про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу, копії яких наявні в матеріалах справи (а.с. 50,52,54), Позивачем на адресу Відповідача направлено Розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини другої Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 2015 року, копії яких також наявні в матеріалах справи (а.с. 51,53,55).
Із зазначених Розрахунків вбачається, що Відповідачем не відшкодовано Позивачу витрати на виплату та доставку пільгових пенсій за січень 2015 року пенсіонерам ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5. ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_2, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 у сумі 10330,71 грн.
Згідно з частиною першою ст. 8, п.п. б) - з) частиною першою ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року №1788-XII (надалі - Закон №1788-XII), виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України; на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах; трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі; жінки, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів, - після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 15 років на зазначеній роботі; жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування; жінки, зайняті протягом повного сезону на вирощуванні, збиранні та післязбиральній обробці тютюну, - після досягнення 55 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років; робітниці текстильного виробництва, зайняті на верстатах і машинах, - за списком виробництв і професій, затверджуваним у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, - після досягнення 55 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років; жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, - незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України; водії міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів, зайнятих у технологічному процесі важких і шкідливих виробництв, після досягнення 55 років і при стажі роботи:для чоловіків - не менше 30 років, у тому числі на зазначеній роботі не менше 12 років 6 місяців;для жінок - не менше 25 років, у тому числі на зазначеній роботі не менше 10 років.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058-ІV, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, зокрема, особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Процедуру стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, а також відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за №64/8663 (надалі - Інструкція).
Згідно з пп. 6.2. п. 6. Інструкції, зокрема витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"; при цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах; при визначенні частки сплати окремого підприємства стаж ураховується в місяцях (шляхом переведення років у місяці).
Відповідно до пп. 6.4. п. 6. Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно з пп. 6.7. п. 6. Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що Відповідач як юридична особа існує лише з 27 грудня 2001 року та не є правонаступником будь-якої юридичної особи, у зв'язку з чим, визначення Позивачем в Розрахунках за січень 2015 року частки сплати Відповідачем у розмірі 100% (стовбець 12 Розрахунків Позивача) та обчислення ним сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають сплаті Відповідачем на користь Позивача, з розрахунку стажу роботи пенсіонерів ОСОБА_7, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_2, ОСОБА_12 20 років (стовбець 6 Розрахунків Позивача) здійснено ним необґрунтовано з огляду на наступне.
Як вбачається з Розрахунку Позивача (а.с.55), громадянину ОСОБА_2 призначено пільгову пенсію. При цьому розмір пенсії, зазначений Позивачем у його Розрахунку (стовбці 7,8,9), складає 881,80 грн., у тому числі: розмір пенсії - 881,80 гривень, надбавки (доплати, підвищення з інших джерел) - 167,20 грн., місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які на думку Позивача, підлягають відшкодуванню Відповідачем, обчислено у сумі 881,80 грн. (стовбець 16 Розрахунку Позивача), а частку плати Відповідача вказано у розмірі 100% (стовбець 12 Розрахунку Позивача). Крім того, у стовбці 5 Розрахунку Позивача «Стаж, необхідний для призначення пенсії на пільгових умовах» та у стовбці 6 цього ж Розрахунку «Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати» складає 20 років. Як вбачається з Протоколу про призначення пенсії, копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.25), ОСОБА_2 призначено пільгову пенсію за віком у сумі 838,00 грн., умови призначення - «тракторист - машиніст в с/г».
Відповідно до ст. 62 Закону №1788-XII, зокрема основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Як вбачається з Трудової книжки ОСОБА_2, копія якої також наявна в матеріалах справи (а.с.99-100), 09.06.2004 року його прийнято на роботу до Відповідача різноробочим, а 29.10.2012 року звільнено на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України. Таким чином, загальний стаж роботи гр. ОСОБА_2 у Відповідача становить 99 місяців, а спеціальний стаж, що дає право на призначення пільгової пенсії за п. в) ст.13 Закону №1788-XII - 0 місяців.
З огляду на викладене частка плати Відповідача у Розрахунку Позивача щодо гр. ОСОБА_2 мала бути обчислена у розмірі 0% (стовбець 12 Розрахунку Позивача), місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій (стовбець 16 Розрахунку Позивача) - 0,00 грн.
Громадянину ОСОБА_13 також призначено пільгову пенсію, при цьому розмір пенсії, зазначений Позивачем у його Розрахунку (а.с.55) (стовбці 7,8,9), складає 949,00 грн., у тому числі: розмір пенсії - 743,52 грн., надбавки (доплати, підвищення з інших джерел) - 205,48 грн.; місячний розмір фактичних витрат на витрату та доставку пільгових пенсій, які на думку Позивача, підлягають відшкодуванню Відповідачем, обчислено у сумі 302,80 грн. (стовбець 16 Розрахунку Позивача), а частка плати Відповідачем - у розмірі 40,10% (стовбець 12 Розрахунку Позивача). Одночасно, у стовбці 5 Розрахунку Позивача «Стаж, необхідний для призначення пенсії на пільгових умовах» зазначено 20 років, а у стовбці 6 цього ж Розрахунку «Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати» - 8 років. Як вбачається з Протоколу про призначення пенсії, копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.26), ОСОБА_13 призначено пільгову пенсію за віком у сумі 743,52 грн., умови призначення - «тракторист - машиніст в с/г». А як вбачається з Трудової книжки ОСОБА_13, копія якої також наявна в матеріалах справи (а.с. 101-102), 25.11.2010 року його прийнято на роботу до Відповідача підсобним робочим, 01.12.2011 року переведено на посаду оператора тваринницького комплексу, 29.09.2012 року звільнено на підставі ст. 36 Кодексу законів про працю України. Таким чином, загальний стаж роботи ОСОБА_13 на підприємстві Відповідача становить 22 місяці, спеціальний стаж, що дає право на призначення пільгової пенсії за п. в) Закону №1788-XII - 0 місяців.
З огляду на викладене, частка плати Відповідача у Розрахунку Позивача щодо гр. ОСОБА_13 мала бути обчислена у розмірі 0% (стовбець 12 Розрахунку Позивача), місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій (стовбець 16 Розрахунку Позивача) - 0,00 грн.
Громадянці ОСОБА_11 призначено пільгову пенсію, при цьому розмір пенсії, зазначений Позивачем у Розрахунку (а.с.55) (стовбці 7,8,9), складає 1110,46 грн., у тому числі: розмір пенсії - 1110,46 грн., надбавки (доплати, підвищення з інших джерел) - 0,00 грн.
Місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які на думку Позивача, підлягають відшкодуванню Відповідачем, обчислено у сумі 1127,78 грн. (стовбець 16 Розрахунку Позивача), при цьому частку плати Відповідача вказано у розмірі 100% (стовбець 12 Розрахунку Позивача); одночасно у стовбці 5 Розрахунку Позивача «Стаж, необхідний для призначення пенсії на пільгових умовах» та у стовбці 6 цього ж Розрахунку «Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати» складає 20 років. Як вбачається з Протоколу про призначення пенсії ОСОБА_11, копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.24), їй призначено пільгову пенсію за віком у сумі 825,46 грн., умови призначення - «жінки - доярки, свинарки». А як вбачається з Трудової книжки ОСОБА_11, копія якої також наявна в матеріалах справи (а.с.103-105), 02.02.2002 року прийнято на роботу на підприємство Відповідача дояркою, 24.12.2010 року звільнено на підставі ст.36 Кодексу законів про працю України. Таким чином, загальний стаж роботи ОСОБА_11 у Відповідача становить 108 місяців, а спеціальний стаж, що дає право на призначення пільгової пенсії за п. д) ст.13 Закону №1788-XII - 108 місяців.
З урахуванням викладеного, частка плати Відповідача у Розрахунку щодо ОСОБА_11 мала бути обчислена у розмірі 45% (стовбець 12 Розрахунку Позивача: 108 міс. х 100% : 240 міс. = 45%), місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій (стовбець 16 Розрахунку Позивача) - 507,50 грн. (108 міс. х 1127,78 грн. : 240 міс. = 507,50).
Як вбачається з Розрахунку Позивача (а.с. 55), громадянці ОСОБА_9 призначено пільгову пенсію, при цьому розмір пенсії, зазначений Позивачем у Розрахунку (стовбці 7,8,9), складає 1636,69 грн., у тому числі: розмір пенсії - 995,05 грн., надбавки (доплати, підвищення з інших джерел) - 641,64 грн.; місячний розмір фактичних витрат, які на думку позивача, підлягають відшкодуванню відповідачем, обчислено у сумі 995,05 грн. (стовбець 16 Розрахунку Позивача). Позивачем зазначено частку плати Відповідача у розмірі 100% (стовбець 12 Розрахунку Позивача). Одночасно у стовбці 5 Розрахунку Позивача «Стаж, необхідний для призначення пенсії на пільгових умовах» та у стовбці 6 цього ж Розрахунку «Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати» проставлено 0 років. А як вбачається з Протоколу про призначення пенсії (а.с.20) зазначеній громадянці призначено пільгову пенсію за віком у сумі 800,00 грн.; умови призначення - «багатодітна мати в с/г». А з Трудової книжки ОСОБА_9 (а.с.106-107) вбачається, що
31.08.2003 року її прийнято на роботу до Відповідача на посаду техніка штучного запліднення, а 06.04.2011 року її звільнено у зв'язку з виходом на пенсію. Таким чином, загальний стаж роботи гр. ОСОБА_9 на підприємстві Відповідача становить 92 місяці, спеціальний стаж, що дає право на призначення пільгової пенсії за п. ж) ст.13 Закону №1788-XII - 92 місяці.
З огляду на викладене, частка плати Відповідача у Розрахунку Позивача щодо гр. ОСОБА_9 мала бути обчислена у розмірі 38,33% (стовбець 12 Розрахунку Позивача: 92 міс. х 100% : 240 міс. = 38,33%), місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій (стовбець 16 Розрахунку Позивача) - 381,44 грн. (92 міс. х 995,05 грн. : 240 міс. = 381,44).
Як вбачається з Розрахунку Позивача (а.с.55), громадянці ОСОБА_8 призначено пільгову пенсію, при цьому розмір пенсії, Позивачем (стовбці 7,8,9 Розрахунку Позивача) зазначено 1457,43 грн., у тому числі: розмір пенсії - 975,28 грн., надбавки (доплати, підвищення з інших джерел) - 482,15 грн.; місячний розмір фактичних витрат, які на думку позивача, підлягають відшкодуванню відповідачем, обчислено у сумі 990,50 грн. (стовбець 16 Розрахунку Позивача); при цьому частку плати підприємства (відповідача) вказано у розмірі 100% (стовбець 12 Розрахунку Позивача); одночасно у стовбці 5 Розрахунку Позивача «Стаж, необхідний для призначення пенсії на пільгових умовах» та у стовбці 6 цього ж Розрахунку «Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати» проставлено 0 років. Як вбачається з Протоколу про призначення пенсії (а.с.19), зазначеній громадянці призначено пільгову пенсію за віком у сумі 800,00 грн.; умови призначення - «багатодітна мати в с/г». А як вбачається з Довідки Відповідача №149 від 28.12.2010 року, копія якої наявна в матеріалах справи (а.с.31), зазначена особа працювала на підприємстві Відповідача з 01.02.2003 року по 28.02.2003 року, з 01.09.2003 року по 31.10.2003 року. Таким чином, загальний стаж роботи гр. ОСОБА_8 у Відповідача становить 3 місяці, спеціальний стаж, що дає право на призначення пільгової пенсії за п. ж) ст.13 Закону №1788-XII - 3 місяці. З огляду на викладене, частка плати Відповідача у Розрахунку Позивача щодо гр. ОСОБА_8 мала бути обчислена у розмірі 1,25% (стовбець 12 Розрахунку Позивача: 3 міс. х 100% : 240 міс. = 1,25%), місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій (стовбець 16 Розрахунку Позивача) - 12,38 грн. (3 міс. х 990,50 грн. : 240 міс. = 12,38).
Як вбачається з Розрахунку Позивача (а.с.55), громадянці ОСОБА_10 призначено пільгову пенсію, при цьому розмір пенсії, зазначений Позивачем (стовбці 7,8,9 Розрахунку Позивача), складає 1116,61 грн., у тому числі: розмір пенсії - 1116,61 грн., надбавки (доплати, підвищення з інших джерел) - 0,00 грн.; місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які на думку Позивача, підлягають відшкодуванню Відповідачем, обчислено у сумі 1134,03 грн. (стовбець 16 Розрахунку Позивача); частка плати Відповідача - у розмірі 100% (стовбець 12 Розрахунку Позивача). Одночасно у стовбці 5 Розрахунку Позивача «Стаж, необхідний для призначення пенсії на пільгових умовах» та у стовбці 6 цього ж Розрахунку «Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати» проставлено 20 років. Як вбачається з Протоколу про призначення пенсії (а.с. 23), вказаній громадянці призначено пільгову пенсію за віком у сумі 830,61 грн.; умови призначення - «жінки - доярки, свинарки». А як вбачається з Довідок Відповідача від 15.06.2011 року, копії яких наявні в матеріалах справи (а.с.36, 37), зазначена особа працювала на підприємстві Відповідача дояркою з 03.01.1984 року по 15.12.2006 року, з 01.01.2008 року по 10.01.2009 року, з 20.01.2009 року по 24.12.2010 року. Таким чином, загальний стаж роботи гр. ОСОБА_10 у Відповідача становить 84 місяці, спеціальний стаж, що дає право на призначення пільгової пенсії за п. д) ст.13 Закону №1788-XII - 84 місяці.
З огляду на викладене, частка плати Відповідача у Розрахунку Позивача щодо гр. ОСОБА_10 мала бути обчислена у розмірі 35% (стовбець 12 Розрахунку Позивача: 84 міс. х 100% : 240 міс. = 35%), місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій (стовбець 16 Розрахунку Позивача) - 396,91 грн. (84 міс. х 1134,03 грн. : 240 міс. = 396,91).
Як вбачається з Розрахунку Позивача, громадянці ОСОБА_7 призначено пільгову пенсію, при цьому розмір пенсії, зазначений Позивачем (стовбці 7,8,9 Розрахунку Позивача), складає 1083,28 грн., у тому числі: розмір пенсії - 1083,28 грн., надбавки (доплати, підвищення з інших джерел) - 0,00 грн.; місячний розмір фактичних витрат, які на думку позивача, підлягають відшкодуванню відповідачем, обчислено у сумі 1100,18 грн. (стовбець 16 Розрахунку Позивача); частку плати Відповідача вказано у розмірі 100% (стовбець 12 Розрахунку Позивача). Одночасно у стовбці 5 Розрахунку Позивача «Стаж, необхідний для призначення пенсії на пільгових умовах» та у стовбці 6 Розрахунку Позивача «Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати» проставлено 20 років. Як вбачається з Протоколу про призначення пенсії (а.с.22), зазначеній громадянці призначено пільгову пенсію за віком у сумі 768,28 грн.; умови призначення - «жінки - доярки, свинарки». А як вбачається з Довідки Відповідача від 30.07.2010 року, зазначена особа працювала на підприємстві Відповідача дояркою з 01.10.1989 року по 30.07.2010 року. Таким чином, загальний стаж роботи гр. ОСОБА_7 у Відповідача становить 103 місяці, спеціальний стаж, що дає право на призначення пільгової пенсії за п. д) ст.13 Закону №1788-XII - 103 місяці.
З огляду на викладене, частка плати Відповідача у Розрахунку Позивача щодо гр. ОСОБА_7 мала бути обчислена у розмірі 42,91% (стовбець 12 Розрахунку Позивача: 103 міс. х 100% : 240 міс. = 42,91%), місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій (стовбець 16 Розрахунку Позивача) - 472,16 грн. (103 міс. х 1100,18 грн. : 240 міс. = 472,16).
Як вбачається з Розрахунку Позивача (а.с.55), громадянину ОСОБА_12 призначено пільгову пенсію, при цьому розмір пенсії, зазначений Позивачем (стовбці 7,8,9 Розрахунку Позивача), складає 949,00 грн., у тому числі: розмір пенсії - 851,92 грн., надбавки (доплати, підвищення з інших джерел) - 97,08 грн.; місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які на думку Позивача, підлягають відшкодуванню Відповідачем, обчислено у сумі 865,21 грн. (стовбець 16 Розрахунку Позивача); частку плати Відповідача зазначено у розмірі 100% (стовбець 12 Розрахунку Позивача). Одночасно у стовбці 5 Розрахунку Позивача «Стаж, необхідний для призначення пенсії на пільгових умовах» та у стовбці 6 Розрахунку Позивача «Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати» проставлено 20 років. Як вбачається з Протоколу про призначення пенсії (а.с.27), зазначеному громадянину призначено пільгову пенсію за віком у сумі 851,92 грн.; умови призначення - «тракторист - машиніст в с/г». А як вбачається з Довідки Відповідача №169 від 20.08.2012 року, копія якої наявна в матеріалах справи (а.с.42), зазначена особа працювала на підприємстві Відповідача трактористом - машиністом з 01.10.1981 року по 25.01.2007 року, з 20.06.2007 року по 18.02.2008 року, з 15.05.2008 року по 30.09.2009 року. Таким чином, загальний стаж роботи гр. ОСОБА_12 у Відповідача становить 85,5 місяців, спеціальний стаж, що дає право на призначення пільгової пенсії за п. в) ст.13 Закону №1788-XII - 85,5 місяців.
З огляду на викладене, частка плати Відповідача у Розрахунку Позивача щодо гр. ОСОБА_12 мала бути обчислена у розмірі 35,63% (стовбець 12 Розрахунку Позивача: 85,5 міс. х 100% : 240 міс. = 35,63%), місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (стовбець 16 Розрахунку Позивача) - 308,23 грн. (85,5 міс. х 865,21 грн. : 240 міс. = 308,23).
Як вбачається з Розрахунку Позивача (а.с.53), громадянину ОСОБА_4 призначено пільгову пенсію, при цьому розмір пенсії, зазначений Позивачем (стовбці 7,8,9 Розрахунку Позивача), складає 1180,01 грн., у тому числі: розмір пенсії - 1180,01 грн., надбавки (доплати, підвищення з інших джерел) - 0,00 грн.; місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які на думку Позивача, підлягають відшкодуванню Відповідачем, обчислено у сумі 740,98 грн. (стовбець 16 Розрахунку Позивача); частку плати Відповідача зазначено у розмірі 61,83% (стовбець 12 Розрахунку Позивача). Одночасно у стовбці 5 Розрахунку Позивача «Стаж, необхідний для призначення пенсії на пільгових умовах» зазначено 20 років, а у стовбці 6 цього ж Розрахунку «Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати» проставлено 12,4 років. Як вбачається з Протоколу про призначення пенсії (а.с.29), зазначеному громадянину призначено пільгову пенсію за віком у сумі 1117,38 грн.; умови призначення - «тракторист - машиніст в с/г». А як вбачається з Довідки Відповідача №61 від 14.04.2014 року, копія якої наявна в матеріалах справи (а.с.44), зазначена особа працювала на підприємстві Відповідача на посаді тракториста - машиніста з 06.08.1977 року по 01.10.1978 року, з 01.12.1980 року по 01.04.1993 рік. Таким чином, загальний стаж роботи гр. ОСОБА_4 на підприємстві Відповідача становить 0 місяців, спеціальний стаж, що дає право на призначення пільгової пенсії за п. в) ст.13 Закону №1788-XII - 0 місяців.
З огляду на викладене, частка плати Відповідача у Розрахунку Позивача щодо гр. ОСОБА_4 мала бути обчислена у розмірі 0 % (стовбець 12 Розрахунку Позивача), місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (стовбець 16 Розрахунку Позивача) - 0,00 грн.
Як вбачається з Розрахунку Позивача (а.с.51), громадянці ОСОБА_3 призначено пільгову пенсію, при цьому розмір пенсії, зазначений Позивачем (стовбці 7,8,9 Розрахунку Позивача), складає 1799,62 грн., у тому числі: розмір пенсії - 817,92 грн., надбавки (доплати, підвищення з інших джерел) - 979,60 грн.; місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які на думку Позивача, підлягають відшкодуванню Відповідачем, обчислено у сумі 829,77 грн. (стовбець 16 Розрахунку Позивача); частку плати Відповідача зазначено у розмірі 100% (стовбець 12 Розрахунку Позивача). Одночасно у стовбці 5 Розрахунку Позивача «Стаж, необхідний для призначення пенсії на пільгових умовах» та у стовбці 6 цього ж Розрахунку «Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати» проставлено 0 років. Як вбачається з Протоколу про призначення пенсії (а.с.18), зазначеній громадянці призначено пільгову пенсію за віком у сумі 838,00 грн.; умови призначення - «багатодітна мати в с/г». А як вбачається з Довідки Відповідача №52 від 04.04.2012 року, копія якої наявна в матеріалах справи (а.с.30), зазначена особа працювала на підприємстві Відповідача на посаді тваринника з 17.01.2012 року. А як вбачається з Наказу (Розпорядження) про припинення трудового договору (контракту) Відповідача №ЧР/ЗВ-К-016 - ЧР-0128 від 22.05.2012 року, копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.108), ОСОБА_3 звільнено із займаної у Відповідача посади 22.05.2012 року на підставі ст.38 Кодексу законів про працю України. Таким чином, загальний стаж роботи гр. ОСОБА_3 на підприємстві Відповідача становить 4 місяці, спеціальний стаж, що дає право на призначення пільгової пенсії за п. ж) ст.13 Закону №1788-XII - 4 місяці.
З огляду на викладене, частка плати Відповідача у Розрахунку Позивача щодо гр. ОСОБА_3 мала бути обчислена у розмірі 1,66% (стовбець 12 Розрахунку Позивача: 4 міс. х 100% : 240 міс. = 1,66%), місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (стовбець 16 Розрахунку Позивача) - 11,02 грн. (4 міс. х 829,77 грн. : 240 міс. = 11,02).
Як вбачається з Розрахунку Позивача (а.с.55), громадянці ОСОБА_5 призначено пільгову пенсію, при цьому розмір пенсії, зазначений Позивачем (стовбці 7,8,9 Розрахунку Позивача), складає 1053,12 грн., у тому числі: розмір пенсії - 1053,12 грн., надбавки (доплати, підвищення з інших джерел) - 441,74 грн.; місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які на думку Позивача, підлягають відшкодуванню Відповідачем, обчислено у сумі 1053,12 грн. (стовбець 16 Розрахунку Позивача); частку плати Відповідача вказано у розмірі 100% (стовбець 12 Розрахунку Позивача). Одночасно у стовбці 5 Розрахунку Позивача «Стаж, необхідний для призначення пенсії на пільгових умовах» та у стовбці 6 цього ж Розрахунку «Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати» проставлено 0. Як вбачається з Розпорядження про призначення пенсії (а.с.21), зазначеній громадянці призначено пільгову пенсію за віком у сумі 1111,93 грн.; умови призначення - «багатодітна мати в с/г». А як вбачається з Довідки Відповідача №78 від 04.05.2011 року, копія якої наявна в матеріалах справи (а.с.33), зазначена особа працювала на підприємстві Відповідача телятницею з 16.03.2011 року. Як вбачається з Наказу Відповідача №89 від 01 червня 2011 року, копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.109), ОСОБА_5 звільнено із займаної у Відповідача посади 01.07.2011 року. Таким чином, загальний стаж роботи гр. ОСОБА_5 у Відповідача становить 3,5 місяці, спеціальний стаж, що дає право на призначення пільгової пенсії за п. ж) ст.13 Закону №1788-XII - 3,5 місяці.
З огляду на викладене, частка плати Відповідача у Розрахунку Позивача щодо гр. ОСОБА_5 мала бути обчислена у розмірі 1,46% (стовбець 12 Розрахунку Позивача: 3,5 міс. х 100% : 240 міс. = 1,46%), місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (стовбець 16 Розрахунку Позивача) - 15,36 грн. (3,5 міс. х 1053,12 грн. : 240 міс. = 15,36).
З урахуванням викладеного, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що загальна сума заборгованості зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, яка підлягає стягненню з Відповідача, становить 2105,00 грн.
Відповідно до частини другої ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, вимоги якої Відповідачем не виконано .
Згідно зі ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Семенівському районі Чернігівської області залишити без задоволення, а Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2015 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Ухвалу складено у повному обсязі 10.07.2015 року.
Головуючий суддя Бабенко К.А.
Судді: Василенко Я.М.
Степанюк А.Г.
.
Головуючий суддя Бабенко К.А
Судді: Василенко Я.М.
Степанюк А.Г.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2015 |
Оприлюднено | 17.07.2015 |
Номер документу | 46724243 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Бабенко К.А
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні