Рішення
від 26.02.2007 по справі 6/144-40
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

6/144-40

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 РІШЕННЯ  

       

      

від "26" лютого 2007 р.                                                       по справі  № 6/144-40

 За позовом Відкритого акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Центру технічної експлуатації сільських з'єднувальних ліній Волинської філії    Відкритого акціонерного товариства "Укртелеком"

До   Сільської ради села Поповичі  

Про стягнення 593,04 грн..

Суддя   Пахолюк Валентина Анатоліївна.      

Представники:

Від позивача Олейнікова Л.В. - дов. № 55 від 01.112006р.      

Від відповідача  Савлук А.П. - сільський голова

В судовому засіданні взяла участь службова особа  Ковельського цеху №1 ЦТЕСЗЛ  Кальчук В.П. – начальник цеху.          

Суть спору:

      Позивач- ВАТ "Укртелеком" в особі  Центру технічної експлуатації сільських з'єднувальних ліній Волинської філії звернувся із позовом до  Сільської ради села Поповичі  та просить стягнути на його користь  збитки в сумі 593,04 грн. , завданих пошкодженням кабельної лінії електрозв'язку.

         В підтвердження позовних вимог посилається на те, що   порив кабельної лінії стався при виконанні в межах охоронних зон кабельних ліній електрозв'язку земляних робіт і прокладанні траншеї під трубу газопроводу з використанням землерийної техніки. Роботи по прокладанню центрального газопроводу проводились Ковельським управлінням газифікації. Силами  сільської ради с.Поповичі проводились допоможні землерийні роботи, під час яких і були пошкоджені кабельні лінії зв'язку.

      Відповідач проти позовних вимог заперечує, вважає, що його  вини  у  пошкодженні кабелю не має, оскільки він  завчасно не був попереджений про наявність на території земель Поповичівської сільської ради  кабелю зв'язку ЦТЕСЕЗ № 1 ,  крім того посилається на таке :

-    Ковельський ЦТЕСЛЕЗ № 1 попередження про наявність кабелю вручив 09.10.2006р., після пошкодження;

-     на карті роздержавлення і приватизації земель Поповичівської сільської ради, що знаходяться в спеціаліста-землевпорядника даний кабель  нанесений працівниками "Укртелекому"  09.10.2006р., що підтверджується написом на карті;

-        на місцевості , де проходить кабель відсутні відповідні знаки, що застерігають пошкодження;

-     проект на підведений газопровід  був погоджений з ЦТЕПМ № 6 ВАТ "Укртелеком" 22.08.2006р.

         В судовому засіданні   представник Ковельського цеху Центру технічної експлуатації сільських з'єднувальних ліній Волинської філії № 1- Кальчук В.П., який  залучений до участі у справі відповідно до ухвали суду від 22.01.2007р. по суті  справи пояснив таке.

        06.10.2006р.   був присутній на місці пошкодження КЛЗ в с.Поповичі. На місці було встановлено, що пошкодження сталося при проведенні силами сільської ради с.Поповичі землерийних робіт для прокладання газопроводу.  В порушення правил охорони ліній  електрозв'язку сільська рада не повідомила  Цех №1 «Укртелекому» про проведення земляних робіт в охоронній зоні підприємства зв'язку бути присутніми при проведенні земляних робіт. КЛЗ Голоби-Поповичі прокладена в 1990 році і нанесена на карту  землеустрою землекористувача. Працівниками Цеху №1 постійно проводиться охоронно-роз'яснювальна робота,  і саме з метою збереження ліній зв'язку, недопущення їх пошкодження на території  сільської ради Поповичі 09.10.2006р. була нанесена кабельна лінія на ту карту, яку представив голова Поповичівської сільської ради.

         Розгляд справи було відкладено відповідно до ухвали господарського суду від 22.01.2007р. Відповідача зобов'язано подати докази виконання  розпорядження  Ковельської  районної державної адміністрації № 153 "Про дотримання  Правил охорони ліній зв'язку  на території Ковельського району".

       Між тим, відповідач вимоги ухвали суду не виконав, витребувані документи суду не подав.

         Відповідно до ст. 75 Господарськгго процесуального кодексу України, якщо відзив на позовну заяву та витребувані документи суду не подані, справу може бути розглянуто за наявними у ній матеріалами.

         Розглянувши матеріали по справі, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд встановив.

     Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

      У відповідності зі ст. 10 Закону України "Про телекомунікації", уздовж повітряних, кабельних ліній електрозв'язку встановлюються охоронні зони.

        Згідно п.9 Правил  охорони ліній електрозв'язку, затверджених Постановою КМ України від 29.01.1996р. № 135, з наступними змінами і доповненнями, забороняється виконувати будь-які роботи, що можуть порушити нормальне функціонування ліній електрозв'язку.

       Відповідно до Умов проведення  робіт  у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній електрозв'язку та проводового мовлення підприємства, установи, організації і громадяни у разі необхідності виконання робіт в охоронній зоні лінії електрозв'язку  до початку робіт  повинні повідомити підприємство електрозв'язку про день і час проведення робіт, під час яких необхідна присутність його представника.

         Крім  цього, Правилами охорони ліній електрозв'язку встановлено обов'язок місцевих органів виконавчої влади та виконавчих органів місцевих рад у межах  своїх повноважень операторам телекомунікацій у проведенні роз'яснювальної  роботи, спрямованої на забезпечення збереження ліній електрозв'язку, недопущення їх пошкодження і на виконання всіма підприємствами, установами і організаціями цих Правил.

          З метою забезпечення проведення роз'яснювальної роботи 15.03.2006р. Ковельска районна державна адміністрація Волинської області видала розпорядження № 153 "Про дотримання Правил охорони ліній зв'язку на території Ковельського району" (а.с.13).    

          Згідно п.1 даного розпорядження   сільських, селищних голів, керівників підприємств,  установ та організацій зобов'язано обов'язково погоджувати земляні робот із Цехом технічної експлуатації лінії електрозв'язку №1  Центру технічної експлуатації сільських з'єднувальних ліній Волинської філії ВАТ «укртелеком», центром електрозв'язку №4, лінійно-технічним цехом №62  Центру технічної експлуатації первинної мережі №6.

     Як вбачається із поданного позивачем паспорту кабельна лінія  Голоби-Поповичі  прокладена в 1990 р.

    Довідкою про нанесення траси кабельної лінії зв'язку на карту (план) землекористувача підтверджено, що кабельну лінію зв'язку  нанесено на карту землекористувача – КСП ім.Мартинюка  30.04.1998 року.

     Між тим, як вбачається із матеріалів справи Поповичівська сільська рада при проведенні землерийних  робіт по прокладанню Ковельським управлінням газифікації  газопроводу  до початку таких робіт не повідомила підприємство електрозв'язку про їх проведення як це передбачено  Умовами проведення робіт у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній електрозв'язку та проводового мовлення і  як наслідок   нею були нанесені матеріальні збитки ВАТ "Укртелеком" в розмірі 593,04 грн.

     Факт нанесенння збитків та їх розмір  підтверджено актом про пошкодження (аварію) від 06.10.2006р. ( а.с.11-12).

    Згідно ст.11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні парва та обов'язки.

      Частиною 3 пункту 2 статті 11 Цивільного кодексу України визначено, що  підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є завдання майнової

( матеріальної) та моральної шкоди.

        Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів судом є відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди ( ст.16 ЦК України).

     Правові підстави відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди визначені статтею 22 Цивільного кодексу України. Дана стаття визначає загальну норму щодо відшкодування шкоди  внаслідок наявності  складу цивільного правопорушення. За загальним правилом для покладення відповідальності  на особу, що заподіяла шкоду необхідні слідуючі умови:

а) порушення цивільного права чи інтересу;

б) завдання  шкоди;

в)  причинний зв”язок між порушенням права та шкодою;

г) наявність вини особи, що заподіяла шкоду.

       Разом з тим, згідно ст.1166 Цивільного  кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю  особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також  шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи,  відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

     Судом встановлено, що у позивача – ВАТ «Укртелеком» в особі ЦТЕСЗЛ Волинської області є цивільне  право на відшкодування завданих збитків у зв'язку із неправомірною поведінкою, яка  проявилась у бездіяльності  відповідача.

       Відповідач – Поповичівська сільська рада  не довела суду та не підтвердила належними  доказами відсутність своєї вини  у тому, що  сталось пошкодження кабельної ліній зв'язку.

         Згідно ст.33 Господарського процесуального кодексу України,   кожна

сторона   повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

        Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному. повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності , керуючись законом.

     Беручи до уваги викладене, господарськимй суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог  в повній сумі- 593,04 грн.

      Разом з тим,  суд враховуючи  фінансовий стан відповідача - сільської ради с.Поповичі , вважає  за можливе задовольнити  заявлене клопотання про розстрочку виконання рішення строком на  4 місяці рівними частинами на підставі п.3 ст.83 Господарського процессуального кодексу України.

          Керуючись ст.19,ст. 41 Конституції України. ст.11, 22,386,1166 Цивільного кодексу України. Законом України "Про телекомунікації", ст.44,49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд , -

                                                                В И Р І Ш И В:

1.Позов задовольнити в сумі 593,04 грн..

2.Стягнути з  Сільської ради с.Поповичі ( 45000, с.Поповичі, Ковельський район, Волинська область, р/р 25420236620002 в ВГРУ КБ «Приватбанк» МФО 303332, ЗКПО 04331998) на користь Відкритого акціонерного товариства   "Укртелеком"  в особі  Центру технічної експлуатації сільських з'єднувальних ліній Волинської філії    Відкритого акціонерного товариства "Укртелеком" (43001,м.Луцьк, вул.ВолодимирськаЮ74, р/р 260041971 у ВАТ «Райффанзен банк Аваль» , МФО 303569, ЗКПО 23251963) 593,04 грн. збитків  розстрочивши стягнення строком на 4 місяці рівними частинами по 148 грн.26 коп.та 102 грн.  в повернення витрат по сплаті державного мита та 118 грн. по сплаті послуг  за інформаційно-технічне забезпечення судовго процесу.

Перший заступник голови

господарського суду, суддя                                              В.А.  Пахолюк

   

    

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення26.02.2007
Оприлюднено21.08.2007
Номер документу468283
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —6/144-40

Судовий наказ від 12.03.2007

Господарське

Господарський суд Волинської області

Пахолюк В.А.

Рішення від 26.02.2007

Господарське

Господарський суд Волинської області

Пахолюк В.А.

Ухвала від 22.01.2007

Господарське

Господарський суд Волинської області

Пахолюк В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні