Постанова
від 03.03.2010 по справі 2а-721/10/0870
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2010 року Справа № 2а-721/10/0870

(10 год. 25 хв.)

Запорізький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Щербака А.А., при секретарі Запара О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя до приватного підприємства «ТСК Пєлєтон» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Запорізького окружного адміністративного суду знаходиться зазначений позов.

Позивач в позовній заяві зазначив, що приватне підприємство «ТСК Пєлєтон», відповідно до картки особового рахунку страхувальника юридичної або фізичної особи, яка має найманих працівників, має загальну заборгованість зі сплати страхових внесків на суму 1 450 грн. 76коп. У зв'язку з тим, що приватним підприємством «ТСК Пєлєтон» була самостійно нарахована сума страхових внесків, але своєчасно не сплачена зазначена сума, УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя була винесена вимога №1662Ю від 01.12.2009 року на загальну суму 1 450 грн. 76 коп. Таким чином, борг приватного підприємства «ТСК Пєлєтон» по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування перед бюджетом Пенсійного Фонду України в період з березня по квітень 2009 року становить 1 450 грн. 76 коп.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, судова повістка повернулася з відміткою пошти «за зазначеною адресою не проживає». Матеріалами справи встановлено, що повістка направлялася на адресу, що вказана у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України. Суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалів, та за відсутності в судовому засіданні відповідача.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що приватне підприємство «ТСК Пєлєтон» є платником внесків до Пенсійного фонду України, номер реєстрації платника 10001759659, ідентифікаційний номер юридичної особи (ЄДРПОУ) 34829378.

Судом встановлено, що за період з березня 2009 року по квітень 2009 року включно підприємством самостійно нараховано страхових внесків по розділу І Розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (додаток 23 до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України), що підлягають сплаті за березень - 135 грн. 51 коп.; за квітень - 1315 грн. 25 коп. Тобто, загальна сума самостійно нарахованих зобов'язань за березень - квітень 2009 року складає 1 450 грн. 76 коп.

Оскільки приватним підприємством самостійно нараховано розмір страхових внесків, то сума заборгованості вважається узгодженою.

Матеріалами справи також встановлено, що 01 грудня 2009 року начальником УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя щодо приватного підприємства була винесена вимога №1662Ю про стягнення недоїмки із страхових внесків на суму 1 450 грн. 76 коп., на підставі ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058.

Таким чином, відповідно до розрахунку боргу та матеріалів справи, загальна сума боргу приватного підприємства «ТСК Пєлєтон» станом на 03 лютого 2010 року складає 1 450 грн. 76 коп. Факт існування зазначеної заборгованості підтверджується картками особового рахунку платника страхових внесків.

Згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» органи Пенсійного фонду України наділені правом звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Стаття 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає обов'язок страхувальників нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

У ст. 18 Закону №1058 зазначено, що страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до п.6 ст.19 Закону страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат,у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», виплату винагороди фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця та допомоги по тимчасовій непрацездатності, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Згідно з положеннями п. 2 ст. 20 Закону №1058 обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього закону нараховуються страхові внески.

Відповідно до п.6 ст. 20 вищевказаного Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

Судом встановлено, що відповідач відповідно до чинного законодавства є платником страхових внесків до пенсійного фонду.

Абзацом 8 ч.3 ст. 106 Закону орган Пенсійного фонду України має право звернутися до адміністративного суду з позовом про стягнення недоїмки.

Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи, що заборгованість приватного підприємства «ТСК Пєлєтон» по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування перед бюджетом Пенсійного фонду України та штрафним санкціям становить 1 450 грн. 76 коп., яка добровільно не була сплачена відповідачем, тому, суд приходить до висновку, що вимоги позивача ґрунтуються на законі і підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладено, ст.ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства «ТСК Пєлєтон» (69050, АДРЕСА_1, ЄДРПОУ 34829378) на користь Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя (69104, м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 13-а, ЄДРПОУ 20508410, р/р 25603301301078, ЗОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 313957) - 1 450 грн. 76 коп. (одна тисяча чотириста п'ятдесят гривень сімдесят шість копійок) заборгованість по страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі (якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови) та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасної подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дні отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.

Повне рішення виготовлено 09 березня 2010 року.

Суддя А.А. Щербак

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.03.2010
Оприлюднено21.07.2015
Номер документу46867541
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-721/10/0870

Постанова від 03.03.2010

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Щербак Андрій Анатолійович

Постанова від 03.03.2010

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Щербак Андрій Анатолійович

Ухвала від 09.02.2010

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Щербак Андрій Анатолійович

Постанова від 03.03.2010

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Щербак Андрій Анатолійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні