ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2015 року № 813/3074/15
м.Львів, вул.Чоловського, 2
Львівський окружний адміністративний суд:
у складі судді Тертичного В.Г.
розглянувши у м.Львові у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області до Приватного підприємства «Освітньо-консультаційний центр «Сполом» про стягнення коштів з рахунків платника податків, який має податковий борг в розмірі 2040,00 грн., -
В С Т А Н О В И В :
17 червня 2015 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області до Приватного підприємства «Освітньо-консультаційний центр «Сполом», в якому просить стягнути податковий борг з рахунків у банках обслуговуючих відповідача в сумі 2040,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за час здійснення діяльності Приватним підприємством «Освітньо-консультаційний центр «Сполом» у нього виник податковий борг перед бюджетом, який станом на 12.06.2015 року становить 2040,00 грн. та складається з єдиного податку з юридичних осіб. Оскільки даний борг у добровільному порядку відповідно до чинного законодавства не сплачений, тому податковий орган звернувся з позовом до суду.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Ухвалою від 18 червня 2015 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
На адресу суду повернувся конверт з поштовою відміткою "неповна адреса". Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Протягом встановленого ст. 183-2 КАС України строку жодних заперечень проти позову не подано.
За таких обставин суддя розглядає адміністративну справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суддя даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.16.1.4 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України.
Відповідно до п. 57.1, 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 59.1 ст.59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно п. 59.5 даної ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
З метою спонукати відповідача сплатити узгоджені ним податкові зобов'язання позивач сформував податкову вимогу № 39-23 від 18.02.2015 року на суму податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями у розмірі 2040,00 грн., але вжиті органом державної податкової інспекції заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідача.
Відповідно до п. 20.1.18. Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно довідки (форма № 4-ОПП) від 11.06.2015 року № 1513061400949 Приватне підприємство «Освітньо-консультаційний центр «Сполом» взято на облік платника податків 11 грудня 2012 року за № 9059.
На підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 розділу I Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI головним державним ревізором-інспектором відділу податку на прибуток, місцевих, ресурсних, рентних та неоподаткованих платежів ОСОБА_1 проведено камеральну перевірку та встановлено порушення платником податку ПП «Освітньо-консультаційний центр «Сполом» п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 розділу II Податкового кодексу України, що підтверджується актом № 145/1503/38501869 від 04 грудня 2014 року та винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 15.12.2014 року, відповідно до якого сума грошового зобов'язання за платежем «єдиний податок з юридичних осіб» відповідача становить 2040,00 грн.
Дане податкове повідомлення-рішення направлялось відповідачу, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Згідно з п.п. 95.1-95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно довідки Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області від 12 червня 2015 року № 8086/23-0, податковий борг по ПП «Освітньо-консультаційний центр «Сполом» (ЄДРПОУ 38501869) перед бюджетом, по єдиному податку з юридичних осіб, станом на 12.06.2015 року становить - 2040,00 грн.
Станом на дату судового розгляду Приватним підприємством «Освітньо-консультаційний центр «Сполом» не надано доказів добровільної сплати податкового боргу в розмірі 2040,00 грн.
Беручи до уваги наведене вище, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області є обґрунтованими, документально підтвердженими та підлягають до задоволення.
Відповідно до ч.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не належить стягувати.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 17-19, 86, 94, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Освітньо-консультаційний центр «Сполом» (адреса: 79017, м.Львів, вул.Водогінна, 2, ЄДРПОУ 38501869) до бюджету кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника в розмірі 2040 (дві тисячі сорок) грн. 00 коп.
3. Зобов'язати Приватне підприємство «Освітньо-консультаційний центр «Сполом» виконати постанову негайно.
4. Судовий збір зі сторін стягувати не слід.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Тертичний В.Г.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2015 |
Оприлюднено | 21.07.2015 |
Номер документу | 46868400 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Тертичний Віталій Григорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні