Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 березня 2012 р. справа № 2a-1870/1689/12
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом прокурора Буринського району, який діє в інтересах держави в особі Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Буринського району, який діє в інтересах держави в особі Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції, звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у розмірі 1982 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач в період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року отримав дохід від спадщини в сумі 39640 грн., але в порушення вимог податкового законодавства не сплатив нарахований податок з доходів фізичних осіб в сумі 1982 грн. Тому просить стягнути вказану суму боргу.
Позивач в судове засідання не з"явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином /а.с.21/. В письмовій заяві, що надійшла до суду, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, справу просить розглядати без участі його представника /а.с.23/.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином /а.с.22/. Про причину неявки, всупереч ч.2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач - ОСОБА_1 у 2008 році одержав у спадок майно, тобто отримав дохід, з якого необхідно сплатити податок.
Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, порядок оскарження дій органів стягнення визначені Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який діяв до 01.01.2011 р. та розділом IV Податкового кодексу України, який набрав чинності 01.01.2011 р.
У зв"язку з тим, що податковий борг відповідача виник до набрання чинності Податковим кодексом України, факт наявності податкового боргу у відповідача суд встановлює за приписами законодавства, чинного на момент виникнення податкового боргу.
Відповідно до п. 13.1 ст. 13 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин, далі по тексту - Закон) серед об'єктів спадщини платника податку з метою оподаткування виділяють об'єкти нерухомого майна.
Відповідно до пп. 13.2.2 п. 13.2 ст. 13, пп. 7.2 ст. 7 Закону при отриманні спадщини спадкоємцями, що не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, об'єкти спадщини оподатковуються за ставкою податку, визначеною пунктом 7.2 статті 7 цього Закону, до будь-якого об'єкта спадщини.
Відповідно до пп. 7.2 ст. 7 Закону ставка податку становить 5 відсотків від об'єкта оподаткування.
Відповідно до п.п. 13.4 ст. 13 Закону особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, включається до складу загального річного доходу платника податку і відображається ним у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (податковій декларації).
27.03.2009 року відповідачем подано декларацію про доходи, одержані з 1 січня по 31 грудня 2008 року або за інший період звітного року, в якій було визначено суму доходу від одержання спадщини в розмірі 39640 грн. /а.с.7-8/.
Відповідно до п.п.5.3.1. п.5 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
Згідно пп. «г» пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.
Відповідно до п. 6.1. ст. 6 вказаного Закону, у разі, коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до ст.4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
З урахуванням 5-відсоткової ставки податку, встановленої пп. 7.2 ст. 7 Закону, податковим органом платнику - ОСОБА_1 був зроблено розрахунок та визначено суму податкового зобов'язання за платежем - податок з доходів фізичних осіб - у розмірі 1982грн. /а.с.9-10/.
Конотопською МДПІ винесено податкове повідомлення форми «Ф» від 29.04.2009року №0002841700/0, яким відповідачу визначена сума податкового зобов"язання за платежем податок з доходів фізичних осіб в розмір 1982 грн., яке отримане відповідачем 18.05.2009 р. особисто, про що свідчить його підпис у відповідній графі рішення (а.с.12).
Відповідно до абз. 2 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Згідно п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 вказаного Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.
З метою погашення податкового боргу, позивачем виставлено ОСОБА_1 першу податкову вимогу за формою «Ф» від 04.12.2009року №1/11 на суму 1982грн., яка була отримана відповідачем 30.09.2011року (а.с.13).
Однак сума податкової заборгованості сплачена не була.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) до обов'язків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Статтею 11 Закону України «Про систему оподаткування» визначено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.
Відповідно до п.п.16.1.4. п.16.1. ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
На час розгляду справи в суді заборгованість відповідачем не сплачена і складає 1982грн.
Таким чином, з ОСОБА_1 необхідно стягнути заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб в сумі 1982 грн.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Буринського району, який діє в інтересах держави в особі Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (41700, Сумська область, м. Буринь, вул. Тімірязєва, 16, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції (41600, Сумська область, м. Конотоп, пр. Миру, 2, ідентифікаційний номер 21102986) на р/р №33219801700067, місцевий бюджет м. Буринь, код отримувача 37352463, ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код платежу 11010500, заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб в сумі 1982 грн. (одна тисяча дев"тьсот вісімдесят дві грн.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
З оригіналом згідно:
Суддя С.О. Бондар
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2012 |
Оприлюднено | 21.07.2015 |
Номер документу | 46877450 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
С.О. Бондар
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні