ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2011 р. Справа № 2-а-6000/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Василяки Д.К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України у Нововоронцовському районі Херсонської області до малого приватного підприємства "Таврія" про стягнення заборгованості,
встановив:
Управління Пенсійного фонду України у Нововоронцовському районі Херсонської області (далі-позивач) звернулось з позовом до малого приватного підприємства "Таврія" (далі-відповідач), про стягнення заборгованості по сплаті несплаченої суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 382075,33 грн.
В ході судового розгляду позивач змінив розмір позовних вимог та просив стягнути з відповідача заборгованість в сумі 155627,09 грн., з яких 56288,52 грн., недоїмка по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та 99338,57 грн., недоїмка по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" відповідач є платником страхових внесків та платником єдиного внеску, у зв'язку з чим зобов'язаний самостійно здійснювати нарахування та сплату даних внесків у строки, встановлені Законом. Сума боргу відповідача є недоїмкою зі сплати страхового та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, яка утворилась з листопада 2010 року по теперішній час і складає 56288,52 грн., недоїмка по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та 99338,57 грн., недоїмка по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підтверджується карткою особового рахунку платника та розрахунком суми боргу та підлягає стягненню з відповідача в судовому порядку.
Позивач заявив клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач надіслав письмові заперечення на позов, згідно яких просить відмовити у задоволенні позовних вимог, справу розглянути в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно п.7 розділу VIIІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі Закон № 2464-VI).
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 вищезазначеного Закону, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Недоїмкою відповідно до даного Закону вважається сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом
У відповідності до п. 1. ч. 1. ст. 4 Закону № 2464-VI платниками єдиного внеску є: роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Однією з обов'язків Платника єдиного внеску, згідно Закону, являється своєчасність, повність нараховування, обчислення та сплата єдиного внеску. Єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Мале приватне підприємство "Таврія" є платником страхового та єдиного внеску, у зв'язку з чим зобов'язаний самостійно здійснювати нарахування та сплату даних внесків.
Згідно з п. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше, ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.
Згідно ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. У відповідності до ч.12 ст. 9 даного Закону єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
З матеріалів справи вбачається, що в порушення вищевказаних норм Законів відповідач не сплачує страховий та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, згідно з розрахунком ціни позову та карткою особового рахунку платника, що підлягають сплаті з листопада 2010 року, відповідач має недоїмку в сумі 155627,09 грн., з яких 56288,52 грн., недоїмка по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та 99338,57 грн., недоїмка по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Враховуючи, що позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі. Судові витрати не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.2,12,17,18,19, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив :
Позов задовольнити.
Стягнути з малого приватного підприємства "Таврія" (код 14129039) на користь управління Пенсійного фонду України у Нововоронцовському районі Херсонської на р/р25601301477 ХФ ВАТ "Ощадбанк" МФО 352457, код 21294945, заборгованість в сумі 155627 (сто п'ятдесят п'ять тисяч шістсот двадцять сім) грн. 09 коп., з яких 56288,52 грн., недоїмка по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та 99338,57 грн., недоїмка по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василяка Д.К.
кат. 10.1
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2011 |
Оприлюднено | 21.07.2015 |
Номер документу | 46877536 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Василяка Д.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні