Постанова
від 13.07.2015 по справі 802/1759/15-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

13 липня 2015 р. Справа № 802/1759/15-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитришеної Руслани Миколаївни, розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Ладижин Вінницької області до приватного виробничо-комерційного підприємства "Кордіс" про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось управління Пенсійного фонду України в м. Ладижин Вінницької області (далі - УПФ України в м. Ладижин) з адміністративним позовом до приватного виробничо-комерційного підприємства "Кордіс" (далі - ПВКП «Кордіс») про стягнення заборгованості.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач своєчасно не сплатив заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до УПФ України в м. Ладижин, в зв'язку з чим, нараховано штрафні санкції та пеня в загальній сумі 4635,06 грн., яку ПВКП «Кордіс» не сплачено в установлені строки.

Позивач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується судовою розпискою, надав заяву про розгляд справи за його відсутності (вх. №17696).

Відповідач в судове засідання також не з'явився. Копію ухвали від 19.06.2015 року про призначення справи до судового розгляду та копію судової повістки направлено на адресу відповідача, що вказана в позовній заяві та відповідає адресі, зазначеній в ЄДР. Проте на адресу суду повернулися конверти з судовою кореспонденцією з відміткою відділення поштового зв'язку: "за зазначеною адресою відсутній".

Відповідно до частини 11 статті 35 КАС України встановлено, що у разі повернення поштового відправлення з повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Отже, судом вжито всіх залежних від нього заходів для повідомлення відповідача належним чином про дату, час і місце розгляду справи, для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.

Частиною 6 ст. 128 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи те, що від позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності та немає необхідності заслухати свідка чи експерта у справі, суд, відповідно до вказаної частини 6 статті 128 КАС України, прийняв рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у ній доказами.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

ПВКП «Кордіс» перебуває на обліку в УПФ України в м. Ладижин і є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 за № 2464-VІ (далі - Закон № 2464-VІ). Відповідно до абз. 6 ч. 7 Прикінцевих та перехідних положень цього закону передбачено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Згідно з ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-ІV (далі - Закон № 1058-ІV) страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством України, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Пунктом 3 ст. 18 Закону №1058-ІV визначено, що страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку установленому цим Законом.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону №1058-ІV, страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

В силу положень пп. 6 п. 2 ст. 17 Закону № 1058-ІV страхувальник зобов'язаний сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до пункту 2 частини 9 статті 106 Закону №1058-ІV за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Ладижин надіслано боржнику вимогу про сплату боргу №Ю 54.1 від 01.05.2014 року, де 104002,22 грн. - недоїмка, 695,39 грн. - фінансові санкції (штрафи), 6420,62 грн. - пеня (а. с. 9), яка була надіслана на зазначену в ЄДР адресу місця реєстрації відповідача. Відповідач протягом 10 робочих днів з дня отримання вимоги не сплатив повну суму боргу. Вимога є чинною та не оскаржувалась.

Таким чином, за відповідачем з 10.04.2014 року рахується заборгованість по сплаті фінансових санкцій та пені в сумі 4635,06 грн., яка залишилась непогашеною.

Відповідно до статті 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи те, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, підтверджуються належними доказами, тому суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову в повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного виробничо-комерційного підприємства «Кордіс» (вул. Промислова, ПМК-42, буд. 1, м. Ладижин, Вінницька область, код ЄДРПОУ - 31337172) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Ладижин Вінницької області (вул. Процишина, 91, м. Ладижин, Вінницька область, р/р №25607736170103, АТ «Ощадбанк» м. Вінниця, МФО 302076, код ЄДРПОУ 26285320) борг зі сплати фінансових санкцій та пені у сумі 4635,06 грн. (чотири тисячі шістсот тридцять п'ять гривень 06 коп.).

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя ./підпис/. ОСОБА_1

Копія вірна.

Суддя:

Секретар:

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.07.2015
Оприлюднено21.07.2015
Номер документу46885386
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —802/1759/15-а

Постанова від 13.07.2015

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

Ухвала від 19.06.2015

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні