ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2011 р. Справа № 2-а-7170/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Василенко Г.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області до Таврійського виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства про стягнення податкового боргу,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Нова Каховка Херсонської області (далі по тексту - позивач, ДПІ) звернулася з позовом до Таврійського виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства (далі по тексту - відповідач, каналізаційне господарство) про стягнення заборгованості із земельного податку в розмірі 29245, 56 грн.
Від сторін надійшли заяви про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив наступне.
Відповідно до норм ст. 5 Закону України "Про плату за землю" (далі по тексту - Закон № 2535-XII) суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар, таким чином Таврійське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства повинно сплачувати земельний податок.
Відповідачем до органів ДПІ було надано розрахунки земельного податку, але фактично сплачених сум не надходило.
Після проведення позивачем перевірки, остаточна сума заборгованості становить 29245,56 грн. Тому просив позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач визнав позовні вимоги у повному обсязі, про що свідчить заява від 23.09.11 р. яка знаходиться в матеріалах справи.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, виходячи із наступного.
Так, Таврійське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства зареєстровано в виконавчому комітеті Новокаховської міської ради від 22 серпня 2001 року та включено до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за номером 31597607. Відповідач знаходиться на обліку в ДПІ та обрав загальну систему оподаткування.
За результатами здійснення фінансово-господарської діяльності відповідач має податкову заборгованість.
Згідно ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до норм ст. 1 Закону № 2535-XII (в редакції чинній на момент виникнення боргу) податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками.
Відповідно до ст. 14 цього ж Закону, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Таврійським виробничим управлінням водопровідно-каналізаційного господарства подано до органів ДПІ податкові розрахунки земельного податку, в яких відповідач самостійно визначив суму, яка підлягає оплаті.
Контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби (ст. 27 Закону № 2535-XII).
Згідно приписів пп. 5.4.1, п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (надалі - Закон 2181) узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У зв'язку з несплатою відповідачем самостійно визначених сум податку, органами ДПІ було проведено перевірку та нараховано штрафні санкції та пеню.
На підставі матеріалів перевірки, та керуючись пп.17.1.7 п. 17.1. ст. 17 були прийняті податкові повідомлення. Відповідач не сплатив і не оскаржив їх в порядку, встановленому чинним законодавством. Виходячи з цього, несплачена сума податкового зобов'язання вважається податковим боргом.
Відповідно до ст. 290 Податкового кодексу України плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів, використовується для фінансування заходів щодо раціонального використання та охорони земель, підвищення родючості ґрунту, ведення державного земельного кадастру та землеустрою, тобто використовується у сферах, що входять до інтересів держави. Таким чином, відповідач завдає шкоди інтересам держави.
З огляду на вищевикладене, враховуючи визнання відповідачем позовних вимог, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 122, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Таврійського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (код ЄДРПОУ 31597607) до Державного бюджету (р/р 33215811700014 в ГУ УДК у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 13050101) заборгованість із земельного податку в розмірі 29245 (двадцять дев'ять тисяч двісті сорок п'ять) грн. 56 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василенко Г.Ю.
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2011 |
Оприлюднено | 21.07.2015 |
Номер документу | 46885681 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Василенко Г.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні