Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 липня 2015 р. Справа № 805/2484/15-а
приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шувалової Т.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорська будівельна компанія» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на суму 1598,19 грн., -
ВСТАНОВИВ:
22 червня 2015 року Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорська будівельна компанія», в якому просило стягнути з відповідача заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2 за період березень - травень 2015 року в сумі 1598,19 грн.
Обґрунтовуючи заявлені вимоги, позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Краматорська будівельна компанія» є страхувальником і щомісяця зобов'язано відшкодовувати суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах його колишнім працівникам. На час звернення до суду, відповідач має заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2, яка утворилася за березень-травень 2015 року в сумі 1598,19 грн., оскільки ця сума заборгованості не сплачена до цього часу, просив стягнути її у судовому порядку.
Позивач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином. Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутністю.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином.
Згідно з положеннями ч.1 ст.122, ч.ч.4, 6 ст.128 КАС України розгляд справи здійснено в письмовому провадженні на підставі наявних у справі доказів.
Суд, перевіривши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Краматорська будівельна компанія» (ідентифікаційний код 03334546) зареєстроване у якості юридичної особи 11.03. 2005 року про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесений запис за № 1 270 120 0000 000509 та перебуває на обліку в УПФУ як страхувальник, що підтверджується відомостями з Реєстру страхувальників.
Позивачем здійснена виплата пенсій за віком колишньому працівнику Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорської будівельної компанії», призначеної напільгових умовах відповідно до п. «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», за Списком № 2: ОСОБА_1В (арк.спр.10).
Наявність у вказаної особи права на отримання пенсії за віком на пільгових умовах підтверджена протоколом про призначення пенсії та довідкою про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за пільговими умовами праці (арк.спр.16).
Позивачем на підставі розрахунку фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, визначено розмір витрат, які підлягають відшкодуванню відповідачем за період з березня 2015 року по травень 2015 року в сумі 1598,19 грн.
Наявність вказаної заборгованості підтверджується розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, відомостями про нарахування такої пенсії особі, яка перебувала в трудових відносинах з відповідачем, а також карткою особового рахунку відповідача по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (арк. спр. 13,18).
Розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, отримані уповноваженою особою відповідача, що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями рекомендованих повідомлень про вручення поштових відправлень (арк. спр. 12,14-15 ).
Отже, відповідач був обізнаний про наявність у нього зобов'язань з відшкодування Пенсійному фонду фактичних витрат на виплату та доставку пенсій. Доказів оскарження вищезазначених розрахунків до суду не надав.
Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» регулюються принципи, засади, механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, питання призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду.
Законом України від 31.05.2005 року № 2613-IV, який набрав чинності з 01.01.2006 року, внесено зміни до Прикінцевих положень вищевказаного Закону.
Так відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, зокрема, особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до абзацу четвертого підпункту 1 зазначеного пункту, підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Процедура реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (далі - Підприємства) незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду України) визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663.
У відповідності до абз.1 пункту 6.1 Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зокрема, в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Згідно абз. 4 п.1 ст. 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 року № 400/97 ВР, для платників збору, визначених п.1 та п.2 статті 1 зазначеного вище закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України у «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку про те, що витрати на виплату та доставку пенсій особам, які були зайняті на роботах за Списком № 2 покриваються підприємствами та організаціями.
Згідно з п. 6.8. Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зазначених в абзаці другому пункту 6.1 цієї Інструкції, стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій відповідно до норм Закону України В«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондамиВ» .
Відповідно до п.6.9. Інструкції, відшкодування сум і фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.
Оскільки матеріалами справи підтверджується наявність у відповідача заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2 пенсіонерам, зазначеним в адміністративному позові, за період з березня 2015 року по травень 2015 у розмірі 1598,19 грн., суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі вищекладеного, керуючись статтями ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорська будівельна компанія» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на суму 1598,19 грн. - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорська будівельна компанія» на користь Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області суму заборгованості з відшкодуванням фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 2 у розмірі - 1598,19 (одна тисяча п'ятсот дев'яносто вісім) гривень 19 коп.
Постанова Донецького окружного адміністративного суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова прийнята та підписана в нарадчій кімнаті в порядку письмового провадження 08 липня 2015року.
Суддя Шувалова Т.О.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2015 |
Оприлюднено | 21.07.2015 |
Номер документу | 46889504 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Шувалова Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні