Постанова
від 14.07.2015 по справі п/811/1998/15
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2015 року Справа № П/811/1998/15

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мирошниченка В.С.;

за участю секретаря с/з - ОСОБА_1,

представника позивача - не з'явився;

представника відповідача - не з'явився

розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді адміністративну справу за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кіровограді Кіровоградської області до радгоспу "Троянівський" державного акціонерного консорціуму "Укрфітотерапія" про стягнення капіталізованих платежів у розмірі 393 999,93 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кіровограді Кіровоградської області (надалі - Фонд) звернулось з позовом до радгоспу "Троянівський" державного акціонерного консорціуму "Укрфітотерапія" (надалі - радгосп "Троянівський") про стягнення капіталізованих платежів у розмірі 393 999,93 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що у зв'язку з ліквідацією радгоспу "Троянівський" Фондом були обраховані капіталізаційні платежі у зв'язку із зобов'язаннями відповідача перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю в розмірі 393 999,93 грн., які відповідач відмовляється сплатити після надісланої йому претензії.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надавши заяву про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження (а.с.47).

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату час, та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.46).

У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи викладене, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Фондом направлено радгоспу «Троянівський» заяву №1024/06-11 від 20.03.2015 р. про грошові вимоги до боржника по капіталізованим платежам, з вимогою сплатити кошти у розмірі 393 999,93 грн. (а.с.6-7).

В зв'язку з неотриманням відповіді, Фондом направлено до радгоспу «Троянівський» лист №934/06-07 від 26.05.2015 р. з вимогою повідомити результат розгляду заяви від 20.03.2015 року. (а.с.8)

Однак, на час звернення до суду радгоспом «Троянівський» не надано відповідей на зазначені претензії, що обумовило звернення Фонду до суду з позовом про стягнення капіталізованих платежів.

Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 112 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) у разі ліквідації платоспроможної юридичної особи вимоги її кредиторів задовольняються у такій черговості: у першу чергу задовольняються вимоги щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом.

За змістом ч.3 ст.110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.

Частиною 2 ст. 1205 ЦК України встановлено, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним ст. 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.

Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві, визначено Законом України В«Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатностіВ» (далі Законом №1105-XIV).

Основними принципами страхування від нещасного випадку, зокрема, є: своєчасне та повне відшкодування шкоди страховиком; обов'язковість страхування від нещасного випадку осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) та інших підставах, передбачених законодавством про працю, а також добровільність такого страхування для осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та громадян-суб'єктів підприємницької діяльності.

За змістом ст.15, 46 Закону №1105-XIV Фонд - це некомерційна самоврядна організація, яка провадить збір та акумулювання страхових внесків.

За приписами ст. 46 Закону №1105-XIV фінансування Фонду здійснюється за рахунок, зокрема, капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що капіталізація платежів платоспроможної юридичної особи, яка ліквідується, здійснюється на підставі Порядку.

Відповідно до абзацу 2 п. 1 Порядку капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством.

За змістом п. 3 Порядку капіталізація платежів розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.

Відповідно до ч.1 ст. 244-2 КАС України, рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.

Так, постановою Верховного Суду України від 26.06.2012 р. у справі за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Суми до ТОВ В«Фрунзе-автоВ» Верховний Суд України дійшов висновку про те, що при ліквідації платоспроможної юридичної особи без визнання банкрутом такої особи, на неї поширюються вимоги ст.46 Закону №1105-XIV та положення Порядку при вирішенні питання щодо стягнення капіталізованих платежів.

Враховуючи вищезазначене, висновок Верховного Суду України викладений у вищеописаній постанові є обов'язковими при розгляді даної справи.

Представник позивача надав суду копії документів, які підтверджують факт нещасного випадку на виробництві з ОСОБА_2 та призначення ОСОБА_2 щомісячної страхової виплати у розмірі 379,18 грн. (а.с.15-19).

Згідно таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя України 2013 р. обрахованої органами статистики (а.с.13-14), середня очікування тривалості життя людини віком 65 років становить коефіцієнт - 12,81.

Згідно розрахунку, наданого позивачем, потреба в капіталізації коштів радгоспу "Троянівський" для розрахунку з потерпілим на виробництві ОСОБА_2 станом на 31 березня 2015 р. становить 61029,02 грн. (379,18 х (12 х 12,81)+2741,47(потреба на оздоровлення) (а.с.9).

Представник позивача надав суду копії документів, які підтверджують факт нещасного випадку на виробництві з ОСОБА_3 та призначення ОСОБА_3 щомісячної страхової виплати у розмірі 763,06 грн. (а.с.21-26).

Згідно таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя України 2013 р. обрахованої органами статистики (а.с.13-14), середня очікування тривалості життя людини віком 65 років становить коефіцієнт - 16,74.

Згідно розрахунку, наданого позивачем, потреба в капіталізації коштів радгоспу "Троянівський" для розрахунку з потерпілим на виробництві ОСОБА_3 станом на 31 березня 2015 р. становить 190165,05 грн. (763,06 х (12 х 16,74)+91,80+18440,78) (а.с.9).

Представник позивача надав суду копії документів, які підтверджують факт нещасного випадку на виробництві з ОСОБА_4 та призначення ОСОБА_4 щомісячної страхової виплати у розмірі 196,09 грн. (а.с.28-30).

Постановою Фонду від 26.01.2015 року перераховану суму щомісячної страхової виплати в зв'язку зі смертю потерпілого ОСОБА_4 призначено ОСОБА_5 (а.с.31).

Згідно таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя України 2013 р. обрахованої органами статистики (а.с.11-12), середня очікування тривалості життя людини віком 72 років становить коефіцієнт - 11,72.

Згідно розрахунку, наданого позивачем, потреба в капіталізації коштів радгоспу "Троянівський" для розрахунку з потерпілим на виробництві ОСОБА_5 станом на 31 березня 2015 р. становить 27578,10 грн. (196,09 х (12 х 11,72) (а.с.9).

Представник позивача надав суду копії документів, які підтверджують факт нещасного випадку на виробництві з ОСОБА_5 та призначення ОСОБА_5 щомісячної страхової виплати у розмірі 819,31 грн. (а.с.33-36).

Згідно таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя України 2013 р. обрахованої органами статистики (а.с.11-12), середня очікування тривалості життя людини віком 72 років становить коефіцієнт - 11,72.

Згідно розрахунку, наданого позивачем, потреба в капіталізації коштів радгоспу "Троянівський" для розрахунку з потерпілим на виробництві ОСОБА_5 станом на 31 березня 2015 р. становить 115227,76 грн. (819,31 х (12 х 11,72) (а.с.9).

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що радгосп "Троянівський" ДАК "Укрфітотерапія" зобов'язане сплатити на рахунок відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Кіровограді Кіровоградської області капіталізовані платежі у сумі 393 999,93 грн.

Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2,17, 94, 158 - 163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з радгоспу "Троянівський" державного акціонерного консорціуму "Укрфітотерапія", код ЄДРПОУ 20650510 (26014, с. Троянове, Новомиргородського району, Кіровоградської області) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кіровограді Кіровоградської області капіталізовані платежі в сумі 393999,93 грн. (триста дев'ятсот три тисячі дев'ятсот дев'яносто дев'ять грн. 93 коп.).

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання впродовж десяти днів з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду ОСОБА_6

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.07.2015
Оприлюднено21.07.2015
Номер документу46890248
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —п/811/1998/15

Ухвала від 15.06.2023

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. ЧЕРНИШ

Ухвала від 08.06.2023

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. ЧЕРНИШ

Ухвала від 06.07.2018

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

А.В. Сагун

Ухвала від 27.06.2018

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

А.В. Сагун

Постанова від 14.07.2015

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

В.С. Мирошниченко

Ухвала від 30.06.2015

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

В.С. Мирошниченко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні