Рішення
від 10.07.2015 по справі 309/1362/15-ц
ХУСТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 309/1362/15-ц

Провадження № 2/309/895/15

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 липня 2015 року м. Хуст

Хустський районний суд Закарпатської області

в особі головуючого судді Кемінь В.Д.

при секретарі судового засідання Плиска Т.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хуст справу за позовом ТОВ «Завод Металіст-Шабо» до ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Представник позивача звернувся до суду із позовом до ОСОБА_1 про зобов'язання надати позивачу сертифікат акцій ВАТ «Металіст». Позов мотивовано тим, що позивач ТОВ «Завод Металіст-Шабо» є правонаступником ВАТ «Металіст», що підтверджується п.1.2 Статуту, зареєстрованого 21.09.2010 року Білгород - Дністровською районною державною адміністрацією Одеської області та витягом з єдиного реєстру юридичних осіб від 21.10.2014 року. Відповідно до п.5 «Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтва про реєстрацію випусків акцій» від 30.12.1998 року № 222, яке діяло на час перетворення, акціонерне товариство, що прийняло рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації, зобов'язано здійснити оцінку та викуп акцій акціонерів, які вимагають цього, у разі, коли ці акціонери не голосували за прийняття загальними зборами рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації та звернулися до товариства з письмовою заявою, викуп акцій здійснюється за ціною, що визначається за домовленістю сторін, але не нижчою за номінальну вартість. Пунктом 7 «Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтва про реєстрацію випусків акцій» визначено, що акціонерне товариство, що прийняло рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації, зобов'язано здійснити обмін акцій на частки у статутному капіталі товариств, що створюються під час реорганізації, та викупу акцій до їх державної реєстрації.

Відповідно до рішення ДКЦПФР від 31.08.1998 року № 95 «Про затвердження Положення про вимоги до сертифікатів, цінних паперів документарної форми існування», яке діяло на час перетворення ВАТ «Металіст», сертифікат -бланк цінного папера, який видається власнику цінного папера і містить визначені законодавством реквізити та назву виду цінного папера та засвідчує право власності на цінні папери.

На адресу ТОВ «Завод Металіст-Шабо» від ОСОБА_1 надійшов лист від 02.10.2013 року до якого додана копія витягу з протоколу про належність цінних паперів. Листами ТОВ «Завод Металіст-Шабо» № 77 від 30.07.2013 року та № 114 від 06.11.2013 року підприємство зазначило про необхідність надати копію сертифіката акцій ВАТ «Металіст» для підтвердження статусу акціонера для надання грошової компенсації за акції. Однак відповідач, не надаючи необхідні документи для вирішення питання за його письмовим зверненням, в телефонному режимі висловлює погрози керівництву зверненням зі скаргами до відповідних структур, чим порушує права підприємства.

В судове засідання представник позивача ТОВ «Завод Металіст-Шабо» не з'явився, подав до суду заяву в якій просив справу розглядати у його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, не заперечив проти заочного розгляду справи.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, шляхом публікації повідомлення про виклик на розгляд справи в газеті «Новини Закарпаття» № 71-72 (4388 - 4389) від 04 липня 2015 року. Причини його неявки суду не відомі

З врахуванням наведеного, у відповідності до ст. 169 ч. 4 ЦПК України, беручи до уваги наявні у справі дані про права і взаємовідносини сторін, а також те, що представник позивача не заперечував в поданій заяві проти розгляду справи без участі відповідача, суд ухвалив провести заочний розгляд справи, у відсутності ОСОБА_1

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З'ясувавши обставини справи та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов ТОВ «Завод Металіст-Шабо» підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач ТОВ «Завод Металіст-Шабо» є правонаступником ВАТ «Металіст». Відповідно до п.5 «Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтва про реєстрацію випусків акцій» від 30.12.1998 року № 222, яке діяло на час перетворення, акціонерне товариство, що прийняло рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації, зобов'язано здійснити оцінку та викуп акцій акціонерів, які вимагають цього, у разі, коли ці акціонери не голосували за прийняття загальними зборами рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації та звернулися до товариства з письмовою заявою, викуп акцій здійснюється за ціною, що визначається за домовленістю сторін, але не нижчою за номінальну вартість. Пунктом 7 «Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтва про реєстрацію випусків акцій», встановлено, що акціонерне товариство, що прийняло рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації, зобов'язано здійснити обмін акцій на частки у статутному капіталі товариств, що створюються під час реорганізації, та викупу акцій до їх державної реєстрації.

На адресу ТОВ«Завод Металіст-Шабо» від ОСОБА_1 надійшов лист від 02.10.2013 року до якого додана копія витягу з протоколу про належність цінних паперів. Листами ТОВ «Завод Металіст-Шабо» № 77 від 30.07.2013 року та № 114 від 06.11.2013 року підприємство зазначило про необхідність надати копію сертифіката акцій ВАТ «Металіст» для підтвердження статусу акціонера для надання грошової компенсації за акції. Однак відповідач, не надаючи необхідні документи для вирішення питання за його письмовим зверненням, в телефонному режимі висловлює погрози керівництву зверненням зі скаргами до відповідних структур, чим порушує права підприємства.

Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. З врахуванням наведеного та оцінивши в сукупності встановлені по справі докази, суд дійшов висновку, про обґрунтованість та доведеність позовних вимог ТОВ«Завод Металіст-Шабо», що дає суду підстави для задоволення позову в повному об'ємі.

Відповідно до платіжного доручення від 08.04.2015 року позивачем при подачі до суду сплачено судовий збір в розмірі 243,60 грн., які представник позивача просив стягнути з відповідача як судові витрати. А тому, відповідно до вимоги ст. 88 ЦПК України дана вимога також підлягає задоволенню.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 10.60,61,169, 209,212-215 ЦПК України, ст.15,16 ЦК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Зобов'язати ОСОБА_1 надати до ТОВ «Завод Металіст-Шабо» сертифікат акцій ВАТ «Металіст» ( код ЄДРПОУ 00411921).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Завод Металіст-Шабо» - 243, 60 гривень судового збору.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Закарпатської області.

На рішення суду відповідач ОСОБА_1 може подати заяву про його перегляд протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Хустського

районного суду: підпис ОСОБА_2

З оригіналом вірно:

Суддя Хустського

районного суду: ОСОБА_2

СудХустський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення10.07.2015
Оприлюднено21.07.2015
Номер документу46916354
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —309/1362/15-ц

Рішення від 10.07.2015

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Кемінь В. Д.

Ухвала від 17.04.2015

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Кемінь В. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні