Рішення
від 08.07.2015 по справі 201/7482/15-ц
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 201/7482/15 - ц

провадження 2/201/2266/2015

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2015 року Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська

у складі: головуючого - судді Ходаківського М.П.,

при секретарі - Джамаловій С.Г.,

за участю позивача - ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Вінтера» про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 12 травня 2015 року звернувся до суду з позовом до ТОВ «НВП «Вінтера» про захист прав споживачів.

Позивачем 27 травня 2015 року позовні вимоги було уточнено, у своєму уточненому позові посилався на те, що 12.11.2014 між ним та ТОВ «НВП «Вінтера» було укладено договір поставки №121114-1, згідно умов якого продавець ТОВ «НВП «Вінтера» продає та зобов'язується здійснити поставку металопластикових виробів, а покупець ОСОБА_1 зобов'язується оплатити та прийняти поставлений продавцем товар на умовах договору. Сторонами договору було обумовлено, що вартість продукції за договором складає 128 000, 00 грн. На виконання умов договору позивачем у встановленому договором порядку було перераховано на рахунок відповідача грошові кошти у розмірі 128 000, 00 грн., про що свідчить платіжне доручення №NОР0141711 від 13.11.2014. Відповідно до умов договору строк поставки продукції складає 30 (тридцять) календарних днів з дати фактичного отримання постачальником попередньої оплати за продукцію. Крім того, на підставі договору постачальник протягом 7 (семи) днів після підписання договору зобов'язаний надати макет продукції для погодження покупцю та після його погодження підготувати специфікацію та надати покупцю для підписання. Позивачем зі свого боку було повністю виконано зобов'язання за договором №121114-1 від 12.11.2014 та перераховано на рахунок відповідача вартість продукції в повному обсязі. Однак, відповідачем зазначених умов договору виконано не було та протягом 30 (тридцяти) днів з дати фактичного отримання попередньої оплати, продукцію поставлено не було. Також, згідно з умовами договору за прострочення поставки продукції постачальник сплачує покупцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від вартості непоставленої продукції за кожен день прострочки. Крім того, норми чинного законодавства України передбачають, що у разі прострочення боржником грошового зобов'язання - сплату, на вимогу кредитора, суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення. Таким чином, загальний розмір заборгованості відповідача перед позивачем станом на 27 травня 2015 року складає 198 676, 78 грн., з яких: 128 000, 00 грн. - сума основного боргу; 17 884,93 грн. - сума пені; 52 791,85 грн. - сума інфляційних збитків. Позивач у своєму уточненому позові просив суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі та стягнути з відповідача на його користь суму боргу за договором поставки №121114-1 від 13.11.2014 в розмірі 198 676, 78 грн.

Представник позивача та позивач позов підтримали з урахуванням уточнень до нього, просили вимоги задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позову не заперечувала.

У відповідності з ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Перевіривши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі за наступних підстав.

Судом встановлено, що 12.11.2014 між ТОВ «НВП «Вінтера» та ОСОБА_1 було укладено договір поставки №121114-1, відповідно до умов якого відповідач зобов'язався здійснити поставку продукції у вигляді металопластикових виробів з ПВХ, а покупець зобов'язався сплатити та прийняти продукцію на умовах договору.

Загальна договірна ціна продукції за договором складає 128 000, 00 грн., в тому числі ПДВ 21 333, 33 грн.

На виконання умов договору позивачем у встановленому порядку було перераховано на рахунок відповідача грошові кошти у розмірі 128 000, 00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № NОР0141711 від 13.11.2014.

Відповідно до п. 3.2. договору строк поставки продукції складає 30 (тридцять) календарних днів з дати фактичного отримання постачальником попередньої оплати за продукцію в розмірі, передбаченому п. 2.1. договору.

Таким чином, позивачем було виконано зобов'язання за договором поставки №121114-1 від 12.11.2014 та перераховано вартість продукції на рахунок ТОВ «НВП «Вінтера» у повному обсязі.

В свою чергу відповідач не виконав взятих на себе зобов'язань, передбачених, в тому числі п. 4.1. договору.

Так, постачальник протягом 7 днів після підписання договору зобов'язаний надати макет продукції для погодження покупцю та після його погодження підготувати Специфікацію та надати покупцю для підписання. (п.п. 4.1.1., 4.1.2. договору).

Відповідно до умов договору поставка продукції здійснюється на умовах DAP склад покупця чи в інше місце, зазначене покупцем (п. 3.1 договору).

Однак відповідач зазначених умов договору не виконав та протягом 30 (тридцяти) днів з дати фактичного отримання попередньої оплати продукцію не поставив.

Враховуючи наведені обставини, наявні об'єктивні підстави для застосування умов п.4.1.10 договору, відповідно до якого у випадку невиконання умов п. 3.2. договору чи інших обов'язків за договором постачальник зобов'язується повернути вартість продукції, сплачену покупцем у встановленому порядку.

Таким чином, за відповідачем існує заборгованість у розмірі фактично сплаченої вартості продукції в сумі 128 000,00 грн.

Положеннями ч. 2 ст. 712 ЦК України передбачено, що до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Так, ст. 530 ЦК України встановлено: якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно з ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно із ст. 610 ЦК України , порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

На підставі ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки встановлені договором або законом.

Враховуючи зазначені положення законодавства України, а також з огляду на те, що відповідач не виконав жодної умови, передбаченої договором поставки №121114-1 від 12.11.2014, такі обставини призвели до порушення прав покупця - ОСОБА_1

Відповідно до положень ст. 1 ЗУ «Про захист прав споживачів» споживачем є фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов'язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника.

В наведеній статті законодавцем також визначено наступне:

послуга - діяльність виконавця з надання (передачі) споживачеві певного визначеного договором матеріального чи нематеріального блага, що здійснюється за індивідуальним замовленням споживача для задоволення його особистих потреб;

продавець - суб'єкт господарювання, який згідно з договором реалізує споживачеві товари або пропонує їх до реалізації;

продукція - будь-які виріб (товар), робота чи послуга, що виготовляються, виконуються чи надаються для задоволення суспільних потреб.

Згідно з умовами ст. 10 ЗУ «Про захист прав споживачів» споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов'язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим.

Відповідно до ст. 21 ЗУ «Про захист прав споживачів» крім інших випадків порушень прав споживачів, які можуть бути встановлені та доведені виходячи з відповідних положень законодавства у сфері захисту прав споживачів, вважається, що для цілей застосування цього Закону та пов'язаного з ним законодавства про захист прав споживачів права споживача вважаються в будь-якому разі порушеними, якщо документи, які підтверджують виконання договору, учасником якого є споживач, своєчасно не передано (надано) споживачу.

Згідно ч. 3 ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Як вбачається з наданих позивачем доказів, ним його зобов'язання за договором поставки №121114-1 від 12.11.2014, щодо оплати вартості продукції, виконані у повному обсязі.

Відповідачем ТОВ «НВП «Вінтера» жодного свого зобов'язання за договором поставки №121114-1 від 12.11.2014 - не виконано і до теперішнього часу.

Будь-які докази стосовно поважності причин невиконання взятого на себе зобов'язання відповідачем ТОВ «НВП «Вінтера» суду не надані.

Більш того, представником відповідача позов у судовому засіданні визнано та вказано, що спір не врегульовано у досудовому порядку оскільки позивач не звертався до ТОВ «Вінтера» про поверхня коштів.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги в частині стягнення з відповідача ТОВ «НВП «Вінтера» на користь позивача сплачену вартість продукції за договором поставки №121114-1 від 12.11.2014 у розмірі 128 000, 00 грн. такими, що знайшли своє підтвердження та підлягають задоволенню.

Крім того, умовами п. 5.1. договору передбачено, що за прострочення поставки продукції постачальник сплачує покупцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від вартості непоставленої продукції за кожен день прострочки.

Таким чином, станом на 27 травня 2015 року на суму заборгованості за договором поставки №121114-1 від 12.11.2014 нараховано пеню в розмірі 17 884,93 грн.

Також, відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.

Отже, станом на 27 травня 2015 року сума інфляційних збитків за час прострочення виконання зобов'язання за договором поставки №121114-1 від 12.11.2014 становить 52 791,85 грн.

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача станом на 27.05.2015 складає 198 676,78 грн.

З урахуванням того, що у відповідача перед позивачем існує заборгованість, яка ТОВ «НВП «Вінтера» добровільно не сплачується, а одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за договором поставки №121114-1 від 12.11.2014у розмірі 198 676,78 грн., яка складається з суми основного боргу у розмірі 128 000, 00 грн., суми пені у розмірі 17 884,93 грн.; суми інфляційних збитків у розмірі 52 791,85 грн.

На підставі ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

ОСОБА_1 відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів» був звільнений від сплати судового збору при поданні позову до суду. Таким чином, з відповідача ТОВ «НВП «Вінтера» в дохід держави підлягає стягненню судовий збір за вимоги про стягнення матеріальної шкоди у розмірі 243 грн. 60 коп. - п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1, 10, 21, 22 Закону України «Про захист прав споживачів», ст. ст. 525, 530, 610, 611, 625, 712 ЦК України, ст. ст. 10, 11, ч. 3 ст. 88, ст. ст. 209, 212-215, 218ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Вінтера» про стягнення коштів задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Вінтера» (код ЄДРПОУ 37898837) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість за договором поставки № 121114-1 від 12 листопада 2014 року в розмірі 128 000 (сто двадцять вісім тисяч) гривень 00 копійок - сума основного боргу, 17 884 (сімнадцять тисяч вісімсот вісімдесят чотири) гривні 93 копійки - сума пені, 52 791 (п'ятдесят дві тисячі сімсот дев'яносто одна) гривня 85 копійок - сума інфляційних збитків, а всього 198 676 (сто дев'яносто вісім тисяч шістсот сімдесят шість) гривень 78 копійок .

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Вінтера» (код ЄДРПОУ 37898837) на користь держави судовій збір в сумі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя М.П.Ходаківський

СудЖовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення08.07.2015
Оприлюднено23.07.2015
Номер документу46960619
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —201/7482/15-ц

Рішення від 08.07.2015

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Ходаківський М. П.

Ухвала від 15.06.2015

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Ходаківський М. П.

Рішення від 08.07.2015

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Ходаківський М. П.

Ухвала від 14.05.2015

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Ходаківський М. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні