Рішення
від 03.06.2015 по справі 635/2166/15-ц
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/2166/15

Провадження № 2/635/1448/2015

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 червня 2015 року Харківський районний суд Харківської області у складі:

головуючого - судді Полєхіна А.Ю.

за участю секретаря судового засідання - Сушко Г.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт. Покотилівка Харківського району Харківської області цивільну справу за позовом заступника Харківського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі: Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області, Харківської районної ради Харківської області, Харківської обласної ради до ОСОБА_1, треті особи: Харківська районна державна адміністрація Харківської області, Управління Держземагенства в Харківському районі, про відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва ,

в с т а н о в и в:

Заступник Харківського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі: Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області, Харківської районної ради Харківської області, Харківської обласної ради звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1, треті особи: Харківська районна державна адміністрація Харківської області, Управління Держземагенства в Харківському районі , в якій просить стягнути з відповідача втрати сільськогосподарського виробництва у розмірі 146352,98 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначав, що відповідно до розпорядження голови Харківської районної державної адміністрації №84 від 22 березня 2013 року «Про зміну цільового призначення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення, яка перебуває у власності ОСОБА_1Ф.» затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки (кадастровий номер 6325157000:01:007:0090), яка перебуває у власності ОСОБА_1 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ №511738, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №010970300140 від 10 липня 2009 року, зі зміною її цільового призначення, із земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення, площею 2,0000 га, для розташування комплексу придорожнього сервісу у складі: кемпінг, кафе, АЗС, АГЗП, СТО, стоянки автомобілів та підвідних інженерних мереж, що розташована на території Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області.

Пунктом 3.3 вищевказаного розпорядження передбачено, що ОСОБА_1 необхідно відшкодувати у двомісячний термін втрати сільськогосподарського виробництва згідно з законодавством України.

ОСОБА_2 визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню, складеного 18 січня 2013 року та затвердженого головою Харківської районної державної адміністрації 18 січня 2013 року втрати сільськогосподарського виробництва за вищевказану земельну ділянку складають 146352,98 грн.

Станом на 18 березня 2015 року відповідач втрати сільськогосподарського виробництва за вищевказану земельну ділянку, що розташована на території Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області у розмірі 146352,98 грн. не сплатив, що підтверджується інформацією Харківської районної державної адміністрації від 18 березня 2015 року за № 01-39/203.

Прокурор Харківської міжрайонної прокуратури ОСОБА_3 у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити.

Представник Харківської обласної ради ОСОБА_4 у судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила їх задовольнити.

В судове засідання представники Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області та Харківської районної ради Харківської області, належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, не з'явилися .

Відповідач ОСОБА_1, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності та письмових заперечень проти позову не надав.

Представники Харківської районної державної адміністрації Харківської області та Управління Держземагенства в Харківському районі належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явилися, причини неявки суду не повідомили, заяв про розгляд справи за їх відсутності не надали.

Враховуючи умови ст.224 ЦПК України, судом розглянуто справу в заочному порядку.

Суд, вислухавши пояснення прокурора Харківської міжрайонної прокуратури ОСОБА_3, представника Харківської обласної ради ОСОБА_4, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до розпорядження голови Харківської районної державної адміністрації №84 від 22 березня 2013 року «Про зміну цільового призначення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення, яка перебуває у власності ОСОБА_1Ф.» затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 зі зміною її цільового призначення, із земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення, площею 2,0000 га, для розташування комплексу придорожнього сервісу у складі: кемпінг, кафе, АЗС, АГЗП, СТО, стоянки автомобілів та підвідних інженерних мереж, яка перебуває у його власності згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ № 511738, зареєстрованого 10 липня 2009 року за №010970300140, що розташована за межами населеного пункту на території Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області /а.с. 7-8/.

Змінено цільове призначення земельної ділянки кадастровий номер 6325157000:01:007:0090 площею 2,0000 га, із земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства на землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення для розташування комплексу придорожнього сервісу у складі: кемпінг, кафе, АЗС, АГЗП, СТО, стоянки автомобілів та підвідних інженерних мереж, яка перебуває в його власності та розташована за межами населеного пункту на території Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області /а.с. 7-8/.

Пунктом 3 вищезазначеного розпорядження передбачено, що відповідач по справі - ОСОБА_1 повинен зареєструвати право власності на земельну ділянку згідно чинного законодавства. Використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням з дотриманням вимог земельного та екологічного законодавства. Відшкодувати у двомісячний термін втрати сільськогосподарського виробництва згідно з законодавством України /а.с. 7-8/.

ОСОБА_2 визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню, складеного 18 січня 2013 року та затвердженого головою Харківської районної державної адміністрації 18 січня 2013 року втрати сільськогосподарського виробництва за вищевказану земельну ділянку складають 146352,98 грн.

Кошти за втрати сільськогосподарського виробництва перераховуються: Коротичанській селищній раді Харківського району Харківської області 60% - 87811,79 грн., Харківській районній раді 15% - 21952,95 грн.; Харківській обласній раді 25% - 36588,24 грн.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 207 ЗК України втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва включають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників, а також втрати, завдані обмеженням у землекористуванні та погіршенням якості земель. Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, перелогів, сінокосів, пасовищ), лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов'язаних із сільськогосподарським і лісогосподарським виробництвом.

Під втратами сільськогосподарського й лісогосподарського виробництва слід розуміти зміну цільового призначення сільськогосподарських угідь, лісових земель та ділянок під чагарниками в зв'язку з необхідністю їх використання для несільськогосподарських потреб, а також неможливість використання земельної ділянки в повному обсязі у зв'язку із встановленням обмежень у землекористуванні та погіршенням якості земель.

Закріплені в Земельному Кодексі України норми щодо відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва спрямовані на забезпечення раціонального використання і охорони особливо цінних земель сільськогосподарського призначення з метою збереження їх кількісного і якісного стану. Відшкодування втрат передбачає компенсацію суспільству негативних наслідків соціально-економічного, екологічного характеру, що наступають внаслідок переведення особливо цінних земель сільськогосподарського призначення в інші категорії земель, а також у разі обмеження землекористування чи погіршення якості земель як національного надбання, що перебуває під особливою охороною держави.

Відшкодування втрат сільськогосподарського й лісогосподарського виробництва здійснюється незалежно від того, в якій власності перебувають зазначені угіддя.

ОСОБА_2 ч. 5 ст. 207 ЗК України втрати сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва визначаються у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року №1279 «Про розміри та Порядок визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню» затверджено Порядок визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва та порядок їх відшкодування.

Пунктом 4 вищезазначеної постанови передбачено, що відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, спричинених вилученням сільськогосподарського і лісових угідь для цілей, не пов'язаних із веденням сільського і лісового господарства, провадиться юридичними і фізичними особами в двомісячний термін після затвердження в установленому порядку проекту відведення їм земельних ділянок.

Встановлено, що станом на 18 березня 2015 року ОСОБА_1 втрати сільськогосподарського виробництва за вищевказану земельну ділянку, що розташована на території Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області у розмірі 146352,98 грн. не сплатив, що підтверджується інформацією Харківської районної державної адміністрації від 18 березня 2015 року за № 01-39/203 /а.с. 47/.

Таким чином, суд знаходить позовні вимоги заступника Харківського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі: Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області, Харківської районної ради Харківської області, Харківської обласної ради обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання про стягнення судових витрат суд вирішує відповідно до ст. 88 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 60, 88, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, суд -

в и р і ш и в:

Позов заступника Харківського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі: Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області, Харківської районної ради Харківської області, Харківської обласної ради - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь держави в особі: Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області, Харківської районної ради Харківської області, Харківської обласної ради (р/р 33218848700438 УДКСУ у Харківському районі код 37999633, ГУДКСУ у Харківській області МФО 851011) втрати сільськогосподарського виробництва в розмірі 146352 (сто сорок шість тисяч триста п'ятдесят дві) гривні 98 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір у дохід держави в розмірі 1463 (одна тисяча чотириста шістдесят три) гривні 52 копійки.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку подання відповідачем заяви про його перегляд, подання апеляційної скарги позивачем, у разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку шляхом подання до апеляційного суду Харківської області через Харківський районний суд Харківської області протягом десяти днів апеляційної скарги.

Суддя - А.Ю. Полєхін

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення03.06.2015
Оприлюднено23.07.2015
Номер документу46966405
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —635/2166/15-ц

Рішення від 03.06.2015

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Рішення від 03.06.2015

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Ухвала від 02.04.2015

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні