Ухвала
від 16.07.2015 по справі 279/9629/15-к
КОРОСТЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

?

Справа № 279/9629/15-к

1-кс/279/584/15

У Х В А Л А

"16" липня 2015 р. Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Слідчий-суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 розглянувши клопотання, старшого слідчого СВ ЛВ на ст. Коростень УМВС України на Південно-Західній залізниці ОСОБА_2 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014060330000007 від 13.08.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, погодженого прокурором відділу нагляду у сфері транспорту прокуратури Житомирської області ОСОБА_3 , -

В С Т А Н О В И В :

В клопотанні вказано що посадовими особами Бехівського кар`єроуправління Державного підприємства «Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України» без погодження з державним підприємством уклало з ТОВ «Ронуар» договір на поставку щебеневої продукції по заниженим цінам.

У подальшому на підставі незаконно укладеного договору Бехівським кар`єроуправлінням у період часу з 30.05.2014 по 29.06.2014 відвантажено ТОВ «Ронуар» по заниженим цінам щебеневу продукцію - щебінь фракції 5-25 мм в кількості 3622,5 м3, без оформлення первинних бухгалтерських документів, чим спричинено збиток інтересам держави в особі вказаного державного підприємства на суму 383 550,3 грн. Таким чином, посадові особи Бехівського кар`єроуправління вчинили розтрату державного майна та завдали шкоди державним інтересам на вказану суму.

Крім того, посадові особи Бехівського кар`єроуправління в період часу з 11.06.2014 по 25.06.2014, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах TOB «Ронуар», з метою укриття факту розтрати щебеневої продукції та створення видимості законності розрахунків за її відвантаження, уклали п`ять договорів із ТОВ «Ронуар» про надання Бехівському кар`єроуправлінню послуг екскаватора по сортуванню гірничої породи, навантаженню гірничої породи на технологічний транспорт та послуг з подрібнення негабариту гірничої маси.

У подальшому, на підставі зазначених договорів посадові особи Бехівського кар`єроуправління, склали акти виконання ТОВ «Ронуар» зазначених робіт, які фактично не виконанні, на загальну суму 298 651,91 грн. Вказані дії посадових осіб Бехівського кар`єроуправління призвели до утворення дебіторської заборгованості на вказану суму перед ТОВ «Ронуар».

Порушення фінансово-господарської діяльності Бехівського кар`єроуправління відображено у результатах перевірки виробничо-планових показників Бехівського кар`єроуправління, проведеної згідно наказу начальника ДП «Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України» № ЦУПП 4/21 від 23.07.2014.

Під час досудового розслідування встановлено, що ТОВ «ТБС-ХХІ» на виконання укладеного договору про оренду транспортного засобу проводило розрахунки з ТОВ «ІТАШ Україна». Орендовані транспортні засоби використовувало ТОВ «Ронуар» для перевезення щебеневої продукції.

По кримінальному провадженню виникла необхідність в доступі до документів, а також до інформації, що становить банківську таємницю, власником якої є ПАТ КБ «Приватбанк», а саме про рух грошових коштів (реєстр платіжних документів) ТОВ «ІТАШ Україна» (код ЄРДПОУ 36800460) по розрахунковому рахунку НОМЕР_1 , із зазначенням призначення платежу, повних даних платника та отримувача із зазначенням коду ЄРДПОУ, номеру рахунку та МФО банківської установи; дати платежу та номеру платіжного документу за період травень-вересень 2014 року

Враховуючи, що інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками на письмову вимогу суду або за рішенням суду. Виїмка документів, що становить банківську таємницю, проводиться тільки за вмотивованою ухвалою судді і в порядку, погодженим з керівництвом відповідної установи.

Вивчивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України відомості, які можуть становити банківську таємницю віднесено до охоронюваної законом інформації.

Ст. 159 КПК України, передбачено порядок доступу до речей і документів,які знаходяться у володінні інших осіб, через отримання судового дозволу на підставі клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів.

Дії, передбачені ст. 159 КПК, є заходами забезпечення кримінального провадження, дозвіл на застосування яких надає слідчий суддя суду першої інстанції, при цьому відомості щодо таких дій не становлять державної таємниці.

За правилами ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.

Застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження передбачено ст.159 КПК України, клопотання містить належне обгрунтування зв"язку між вимогами заявленими в ньому та обставинами вчиненого правопорушення. Вказане клопотання необхідно розглядати за відсутністю сторони, у володінні якої знаходиться вказані вище документи, оскільки є достатні підстави вважати, що до зазначеної інформації можуть мати доступ сторонні особи, таким чином в разі будь-якого зволікання з її вилученням, будуть створенні можливості для її втрати, тобто існує реальна загроза для їх зміни та знищення, що в подальшому унеможливить прийняття законного рішення по даному провадженню.

З метою правомірного доступу до документів, що містять відомості, які мають значення по кримінальному ,перевіривши надані матеріали , суд заявлене клопотання задовольняє.

Керуючись ст.131, 132,159,160-165 КПК України -

У Х В А Л И В

1.Клопотання задовольнити.

2.Надати старшому слідчому СВ ЛВ на ст. Коростень УМВС України на Південно-Західній залізниці майору міліції ОСОБА_2 тимчасовий доступ до документів, що містять інформацію, яка становить банківську таємницю ПАТ КБ «Приватбанк», найменування юридичної особи: ПАТ КБ «Приватбанк, МФО 300711, розташована за адресою: м. Київ, вул. Предславинська, 19, а саме щодо руху грошових коштів (реєстр платіжних документів) ТОВ «ІТАШ Україна» (код ЄРДПОУ 36800460) по розрахунковому рахунку НОМЕР_1 , із зазначенням призначення платежу, повних даних платника та отримувача із зазначенням коду ЄРДПОУ, номеру рахунку та МФО банківської установи; дати платежу та номеру платіжного документу за період травень-вересень 2014 року шляхом вилучення останньої на паперовому та електронному носії.

Роз`яснити, що згідно ст.166 КПК України - "1. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. 2. У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу внутрішніх справ за місцем проведення слідчих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу."

Строк дії ухвали один місяць, з дня її прийняття.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий -суддя Коростенського міськрайонного суду ОСОБА_1

СудКоростенський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення16.07.2015
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу46995394
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —279/9629/15-к

Ухвала від 16.07.2015

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Моголівець І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні